Hürriyet, Şükrü Küçükşahin ve Zeynep Gürcanlı'nın İşine Son Verdi

8PAYLAŞIM

Hürriyet Gazetesi, köşe yazarı Şükrü Küçükşahin ve gazeteci Zeynep Gürcanlı ile 'küçülme' gerekçesiyle yollarını ayırdı.

Hürriyet Gazetesi, Dijital Medya Grup Koordinatörü Bülent Mumay'ın ardından köşe yazarı Şükrü Küçükşahin ve gazeteci Zeynep Gürcanlı'yla da yollarını ayırdı.

Şükrü Küçükşahin, haberi Twitter hesabından duyururken, işten çıkarılma gerekçesinin 'küçülme' olduğunu belirtti. 

Kararın bu sabah kendisine iletildiğini söyleyen Küçükşahin, “Kızgınlığım yok, ama üzgün olduğumu söylemeliyim” diye yazdı.

Zeynep Gürcanlı da yine Twitter hesabından, "8 senedir çok keyifli çalıştığım Hürriyet'le yollar ayrıldı. Bakalım zaman ne gösterecek?" dedi.

Hürriyet Dijital Medya Grup Koordinatörü Bülent Mumay da kararı dün yaptığı açıklamayla duyurmuştu.

Mumay, daha önce Nevşin Mengü, Ahmet Hakan ve FOX TV’yi tehditvari bir şekilde 'uyaran' Star gazetesi yazarı Cem Küçük tarafından da hedef gösterilmişti. Küçük, Aydın Doğan’a hitaben “Paralel yapıyla mücadele edeceğiz' diyorsan, o zaman Eyüp Can'ın işine son vereceksin. Yardımcısı var Bülent Mumay. İkisinin birden sözleşmesini feshet” demişti.

Erdoğan - Hürriyet gerilimi

Hürriyet, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri öncesi hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem de AK Parti hükümetinin hedefi haline gelmiş, iki cepheden gelen karşılıklı açıklamalarla uzun bir süre devam eden gerilim, Hürriyet binasına taşlı sopalı saldırılara kadar gitmişti.

Mısır'ın devrik lideri Mursi hakkında verilen idam kararını "Dünya şokta! yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanına idam" başlığıyla duyurmasıyla başlayan gerilim, Erdoğan'ın da açıklamalarıyla büyüyerek devam etmişti.

Takip eden günlerde Hürriyet, başyazısında Erdoğan'a seslenerek, "Sayın Cumhurbaşkanı ne istiyorsunuz bizden" diye sormuştu.

Hürriyet: 'Sayın Cumhurbaşkanı... Ne İstiyorsunuz Bizden?' - onedio.com
Hürriyet: 'Sayın Cumhurbaşkanı... Ne İstiyorsunuz Bizden?' - onedio.com

1 Kasım öncesi 16 şehit verilen Dağlıca baskınının ardından Erdoğan'ın '400 vekil' açıklamasını haberleştiren gazete bir kez daha hedef haline gelmişti. 

Haberin veriliş şekline tepki gösteren kalabalık bir grup 6 Eylül'de gazetenin Bağcılar’daki merkez binasına taşlı sopalı saldırı düzenlemişti. Grubun içerisinde bulunan Ak Partili vekil Boynukalın da, gazete ve çalışanlar için tehditvari ifadeler kullanmıştı.

Hürriyet Binasına Taşlı Sopalı Saldırı - onedio.com
Hürriyet Binasına Taşlı Sopalı Saldırı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir