Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hurda Metallere Can Veren John Lopez'den Sıradışı 10 Heykel

 > 
104PAYLAŞIM

Güney Dakota’lı John Lopez yapıtları dünyaca tanınan bir heykeltraş. Ve aynı tam bir kovboy. Sanatçının vahşi batı tutkusunu heykellerine bakıp kolaylıkla anlayabilirsiniz. Lopez'in heykelleri -birkaç istisna dışında- genellikle vahşi batıya özgü hayvanlardan oluşuyor. Ancak istisnaları da -kovboy ve triceratops örneği gibi- vahşi batıya göre yeniden uyarladığını da belirtmek gerekir. Sanatçının dünya çapında tanınmasına sebep olan şey işe, hurdaya çıkmış eşyalar ve metallerle yaptıkları. Lopez, heykellerinde malzeme olarak çiftliklerdeki kullanılmayan aletleri, müzik aletleri, spor ekipmanları ve metal parçalarını kullanıyor. Yalnız kullanmakla da kalmıyor adeta yeni bir can veriyor. 

Sanatçı bir röportajında, “Bu işler hakkında en sevdiğim şey, dokuları. Malzemeler yığınından elime geçen ilk şeyle başlıyorum ve birbirlerine kaynak yaparak birleştiriyorum. Eğer aynı parçayı tekrar tekrar birbiri üstüne koyarsanız çok ilginç bir doku oluşturuyorsunuz. İnsanların işlerimi beğenmelerini sağlayan şeyin bu olduğunu düşünüyorum.” demiş. 

John Lopez'in kesinlikle tanınması gereken bir sanatçı. Onun bu sıradışı heykellerini beğenmeniz dileğimizle...

Kaynak: http://www.johnlopezstudio.com/

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lee-mou

Torna toynak sanata kaynak.

Gizli Kullanıcı

bu nasıl bir yetenek olum ya

kenancakir

Gerçek sanatçı buna denilir. Süper bir sanat ortaya koymuş.. Tüm ayrıntıları görmek gerçekten fark işi

Gizli Kullanıcı

Mükemmel ve hatta dehşet-ül vahşet olmuş. :)

goquan

Hepsi mükemmelin ötesinde hayran kaldım yemin ederim.

Görüş Bildir