Görüş Bildir
Haberler
Hükümetten 'İstanbul Sözleşmesi' Açıklamaları: 'Taklide Gerek Yok, Çözüm Geleneklerimizde'

etiket Hükümetten 'İstanbul Sözleşmesi' Açıklamaları: 'Taklide Gerek Yok, Çözüm Geleneklerimizde'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi kararına ilişkin 'Çareyi dışarılarda aramaya, başkalarını taklit etmeye gerek yoktur. Çözüm bizatihi gelenek ve göreneklerimizde, özümüzde mevcuttur' dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise 'Kadına yönelik şiddet her şeyden önce bir insanlık suçudur ve bu suçla mücadele bir insan hakları meselesidir. Aslolan ilkelerdir. Bu doğrultuda şiddetle mücadelemizi dün olduğu gibi bugün de yarın da 'sıfır tolerans' ilkesi ile kararlılıkla sürdüreceğiz.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'ni feshettiğini bildiren Cumhurbaşkanı Kararı ile ilgili Twitter'daki hesabından açıklamada bulundu. 

Mesajını '#GüçlüKadınGüçlüTürkiye' etiketi ile paylaşan Oktay, şunları kaydetti:

'Türk kadınının toplum içindeki itibar ve saygınlığını layık olduğu seviyelere çıkartmak adına verdiğimiz samimi mücadeleyi geleneksel toplumsal dokumuzu da muhafaza ederek daha ileri noktalara taşımak azmindeyiz. Bu yüce gaye için de çareyi dışarılarda aramaya, başkalarını taklit etmeye gerek yoktur. Çözüm bizatihi gelenek ve göreneklerimizde, özümüzde mevcuttur.'

Aile Bakanı Selçuk: 'Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz'

Aile Bakanı Selçuk: 'Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da Twitter yaptığı açıklamada 'Güçlü Kadın Güçlü Türkiye' etiketini kullanarak; 

'Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizdeki tüm kadınların siyasi, ekonomik ve sosyal hayata katılımını desteklemek için önemli düzenlemeleri hayata geçirdik. Kadın haklarının teminatı, Anayasamız başta olmak üzere, iç mevzuatımızdaki mevcut düzenlemelerdir. Hukuk sistemimiz ihtiyaca göre yeni düzenlemeleri hayata geçirebilecek kadar dinamik ve güçlüdür. Kadına yönelik şiddet her şeyden önce bir insanlık suçudur ve bu suçla mücadele bir insan hakları meselesidir. Aslolan ilkelerdir. Bu doğrultuda şiddetle mücadelemizi dün olduğu gibi bugün de yarın da 'sıfır tolerans' ilkesi ile kararlılıkla sürdüreceğiz.' dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
300
170
34
21
8
8
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Naz

Bu şey demek mi ; Başka ülkelerde kadınlar mutlu ve huzurlu yaşıyorlar. Ama onları Taklit etmeye gerek yok, sürünün o***** çocukları. ?????

edwardo

Karamandaki 45 çocuğa tecavüz edildiğinde "Bir kereden bir şey olmaz.!" diyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı mı garantiliyor "sıfır tolarans" ı?

Pasif Kullanıcı

NATO'dan da çıkın amk o zaman.