Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hollywood Tarafından Çekilmemiş En İyi 13 Felaket Filmi

Sanat
51PAYLAŞIM

13- Flood (2007) - İngiltere Yapımı

Şiddetli kasırga ve durmak bilmeyen yağmurlar sonucunda İngiltere’nin Batı Kıyıları korkunç bir selin altında kalır. Batı kıyılarındaki denizin kabarması İngiltere’nin merkezini yani Londrayı işaret etmektedir. Thames Nehrinin kabarması sonucunda Londra sular altında kalır. Londra da yaşayan halkın yaşamları tehlike altındadır.

Imdb Puanı: 10/4,8

12- Nihon chinbotsu (2006) - Japonya Yapımı

japonya'nin deprem ve yanardaglar ile batip, yikilmasini anlatan bir film.

Imdb Puanı: 10/5,7

11- The Crossing (2014)- Çin Yapımı

2. Dünya Savaşı sırasında, General Lei Yifang, askerlerini Japon ordusuna karşı cesurca savunur. Diğer yandan Tong Daqing, Japon ordusunun Tayvanlı doktoru Yan Zekun’u yakalamıştır. Savaş bittiğinde ise Yifang, Zhou Yunfen ile evlenir. Daqing, Yuzhen adında bir hemşire ile yakınlaşır ve Zekun, uzun süredir sevgilisi olan Noriko’ya kavuşur. Ancak tam da her şey yoluna girmişten iç savaş patlak verir ve hepsi tekrar askere çağırılır. Bu kez, daha önce birlikte savaştıkları adamlara karşı silah tutacaklardır. 

Imdb Puanı: 10/6,2

10- The Cassandra Crossing (1976) - İtalya-İngiltere ortak yapımı

Uluslararasi saglik orgutunu havaya ucurmak icin binaya giren iki isvecli'den birinin oldurulmesi, kirilan deney tuplerinden olumcul bir bakterinin eylemcilere bulasmasi, diger eylemcinin kacmayi basarip cenevre-stockholm trenine kacak girmeyi basarmasi ile baslayan ve gerilim dozu bir an bile dusmeyen super bir 70'ler filmidir. muzikleri sinir bozucudur .

Imdb Puanı:  10/6,4

9- Ta-weo (2012) - Güney Kore Yapımı

Seul'ün göbeğinde lüks bir rezidans olan Tower Sky'da yılbaşı partisi verilecektir. Tabii ki bu parti, verildiği yerin ününe uygun bir şekilde birçok seçkin ismi ağırlayacaktır. Kompleksin yöneticisi Dae-ho, işlerinden ötürü kızı Hana'yla olan planlarını iptal edip onu arkadaşı Yoon-hee'nin gözetimine bırakır. Öte yandan Yoido itfaiye şefi Young-ki de eşine uzun süredir sözünü verdiği gibi tatildedir. Parti tüm hızıyla ve eğlencesiyle devam ederken olabilecek en kötü şey olur ve ortalık yangın yerine döner. Konuklar can havliyle binadan çıkabilmek için çırpınırken Dae-ho ve Young-ki insanları kurtarabilmek için işbirliği yapmak durumunda kalacaklardır.

Imdb Puanı: 10/6,5

8- Metro (2013) - Rusya Yapını

Film Moskova’nın metro sisteminde, Moskova Nehri’ni tünellere aktaran bir su sızıntısı nedeniyle çöküşün eşiğinde olan bir sistemde geçiyor. Problem tünellerin tüm şehrin altından geçmesi ve bu tünellerin çökmesi durumunda yukarıdaki binaların da çökecek olmasıdır.

Imdb Puanı: 10/6,6

7- [Rec] (2007) - İspanya Yapımı

TV için çekim yapan genç bir tv muhabiri çekim yapan arkadaşı ve itfaiye memuru ihbar gelen bir apartmana giderler. Apartmanda garip sesler ve olaylar olmaktadır. Poliste onları ve apartman sakinlerini evin içine kilitlemişlerdir. Çığlıkların devam etmesi ve elektriklerin gitmesi üzerine korkunç saatler başlar apartmanda bir tür virüs vardır ve sırayla tüm apartman sakinlerine bulaşacaktır.

Imdb Puanı: 10/7,3

6- Tang shan da di zhen(2010) - Çin Yapımı

Gerçek olaylara dayanan bol ödüllü bir Çin filmi… 

27 Temmuz 1976′da Çin’in Tangshan bölgesinde tarihin en büyük depremlerinden biri meydana gelir. Li Yuanni’nin (Fan Xu) kocası ve ikizleriyle birlikte yaşadığı bina da yıkılmıştır. Kocası ölen genç kadın, hayatının en zor seçimiyle karşı karşıya kalır. Yıkıntılar arasında kalan iki çocuğundan sadece birini kurtarabilecektir.

Imdb Puanı: 10/7,4

5- Darwin's Nightmare (2004) - Avusturya-Belçika-Almanya-Fransa Ortak Yapımı

önetmen Hubert Sauper, Darwin'in Kabusu / Darwin's Nightmare için "yeni dünya düzeninin ironik ve dehşet verici alegorisi" diyor. Ve ekliyor: "'Darwin'in Kabusu'nda silah ticaretinin varlığını balık ticaretine, balık ticaretinin varlığını da savaşa borçlu olduğunu göstermek istedim. Kendimi gazeteci olarak değil, film yönetmeni olarak görüyorum.

Imdb Puanı: 10/7,5

4- Ekipazh (1980) - SSCB Yapımı

Sovyet sinemasının çıkardığı tahmini en iyi felaket filmidir. Bir uçağın inişe geçeceği sırada meydana gelen büyük depremi ve sonrasında yaşananları konu alıyor.

Imdb Puanı: 10/7,6

3- Lo imposible (2012) - İspanya Yapımı

Bir felaket hikayesini anlatan filmde Ewan McGregor ve Naomi Watts 2004 yılında Thailand'ı vuran tsunamiye yakalanan çocuk sahibi bir çifti canlandırıyor... 
Hikayede Maria ve ailesinin hayatlarının en karanlık saatleri boyunca karşılaştıkları cesaret, kibarlık ve şefkatin beklenmedik anlarda ortaya çıkmasıyla gerçek dehşet anlatılıyor.

Imdb Puanı: 10/7,7

2- 28 Days Later (2002) - İngiliz-İspanya ortak yapımı

İngiltere'deki bir araştırma enstitüsünden yeni bir virüs sızar. Kan yoluyla çok hızlı bir biçimde yayılan bu virüs, birkaç saniye içinde etkisini göstermekte ve vücuduna girdiği kişilerde bitip tükenmeyen bir şiddet ve yok etme arzusu yaratmaktadır.

Imdb Puanı: 10/7,8

1- A Night to Remember (1958) - İngiliz yapımı

RMS Titanic’in 1912’de yaptığı talihsiz yolculuğun hikayesi felaketten sağ çıkmayı başaran güverte subaylarının en kıdemlisi olan 3. Kaptan Charles Herberts Lightoller’ın gözünden anlatılıyor. Film, yeterli sayıda filika olmaması ve gemideki orkestranın sonuna kadar çalmaya devam etmesi gibi, geminin batmasından sonra bildirilen gerçekleri gözler önüne seriyor.

Imdb Puanı: 10/7,9

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir