Hint Sinemasının Başarılı İsmi Aamir Khan, Covid-19 Nedeniyle Ertelenen Filminin Çekimlerini Türkiye'de Tamamlayacak

48PAYLAŞIM

Bollywood sevdalılarının gözü yaşlı ama sevinçten!

Hint sinemasını ucundan kıyısından takip edenlerin hatta daha önce hiç izlememiş olanların bile aşina olduğu bir isimle ilgili şahane bir haberimiz var size.

Evet, doğru tahmin! Aamir Khan’dan bahsediyoruz.

Aamir Khan'ın Bollywood'un en önemli oyuncularından biri olduğu su götürmez bir gerçek. Yeteneğine ve her rolün altından başarıyla kalkmasına ise söyleyecek sözümüz yok. 

Ayrıca kendisi bugüne kadar hiç çekinmeden sisteme dair eleştirilerini yaptığı, insanlara doğru fikirler aşıladığı filmleri dünyada da büyük yankı uyandırdı. Yani oyunculuğunu amme hizmeti için kullanan biri Aamir Khan.

Kendisi her konuda çatır çatır lafını söyler; ezberci eğitimi, çocukların yarış atı muamelesi görmesini, kölelik ve sömürü düzenini, dini kendi çıkarları uğruna kullananları eleştirir…

Kısacası ters giden, yanlış yapılan her konu hakkında çekinmeden söyleyebileceği iki çift kelamı vardır kendisinin. 

Özellikle eğitimcilere Aamir Khan filmleri izletirler ki, ezberci eğitim yerine çocuklara öğrenme aşkı aşılatabilsinler. Dünyanın her yerinde milyonlarca Aamir Khan hayranı olduğundan da bahsetmemize gerek yok sanırım.

Kendisine çokça saygı duyduğumuzu ve bozuk düzene dair bir şeyleri değiştirmeye çalıştığı için takdir ettiğimizi belirtmeden geçmeyelim.

İşte bu güzel insanın yeni bir filmi daha yolda sevgili Onedio takipçileri. Şu an 1994 yapımı Forrest Gump filminin uyarlaması olan “Laal Singh Chaddha” projesinde yer alıyor Khan. 

Hindistan’daki çekimler koronavirüs salgını nedeniyle yarıda kesilmişti, işin güzel tarafıysa bu çekimlerin eksik kalan kısımları Türkiye’de çekilecek. 

Yani ne diyoruz, as bayrakları as as as!

Aamir Khan, filmin çekimleri için Niğde'de yer baktı. Sahneler için tahmini lokasyon ise Çamardı ilçesindeki Demirkazık Dağı olacak.

Ekim ayı içerisinde 300 kişilik bir ekiple beraber çekimlere başlayacak olan Khan'ın 45 günde çekimleri tamamlaması bekleniyor. Ayrıca filmde İstanbul ve Adana'da çekilen sahneler de olacak.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ile görüşen ve ardından Niğde'de kaldığı otelde hayranları ile fotoğraf çektiren Aamir Khan'a ilgi yoğun oldu.

Görüşmeleri sırasında Aamir Khan'a Niğde gazozu ikram eden Vali Şimşek ise Khan'ın Niğde ve yöresini çok beğendiğini belirtiyor:

"Özellikle Aladağlar ve Demirkazık Dağı'nı çok beğenmiş. Aamir Khan, Demirkazık Dağı'nı Hindistan'daki dağlara benzettiğini ve burasının birçok film çekimi için uygun bir bölge olduğunu ifade etti."

Anlayacağınız, yakın zamanda ülkemizi Aamir Khan sayesinde hareketli günler bekliyor. Ortaya şahane bir film çıkacağından ise zerre şüphemiz yok.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir; 👇

Bu Karar Ayakta Alkışlanır! Ünlü Gıda Tedarik Şirketi Zomato, Kadın Çalışanlarına 'Regl İzni' Verme Kararı Aldı - onedio.com
Bu Karar Ayakta Alkışlanır! Ünlü Gıda Tedarik Şirketi Zomato, Kadın Çalışanlarına 'Regl İzni' Verme Kararı Aldı - onedio.com
Bilgiyi Bir Bulaşık Süngeri Gibi Emmek İsteyenlerin Limon Kokulu Deterjan Ferahlığı Alacağı 22 Tweet - onedio.com
Bilgiyi Bir Bulaşık Süngeri Gibi Emmek İsteyenlerin Limon Kokulu Deterjan Ferahlığı Alacağı 22 Tweet - onedio.com
Türk İnsanı Hakkında Bilinmeyenlere Işık Tutacak, Oluşmasına Sizin de Katkı Sağladığınız 15 Data & İstatistik - onedio.com
Türk İnsanı Hakkında Bilinmeyenlere Işık Tutacak, Oluşmasına Sizin de Katkı Sağladığınız 15 Data & İstatistik - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

İyi olmuş.

galatacimbm1905

Ayy Aamir Khan arıyorum fotoğrafta iki saattir. Ne kadar değişmiş.

sciencesoldier

tmm iyi güzel de korona ?

specialturk

Seviyoruz seni Aamir Başkan..Geleceğin Hindistan Genelkurmay Cumhurbaşkanı Başbakanı.

maviii34

Kral adam yaa... Çok sevindim bu habere...

Görüş Bildir