Hindistan'da Fazla Uzvu Başarılı Bir Ameliyatla Alınan 3 Bacaklı Bebek

-

21 Mart günü Hindistan'da doğum yapan Srilatha Kanchanapally, başka bir hastaneye ameliyat için sevk edilmek zorunda kaldı. 100.000'de bir görülen bir doğum anomalisi yüzünden dünyaya getirdiği kız bebeğin 3 bacağı vardı. Dailymail'in haberine göre geçtiğimiz Cuma günü Hyderabad'daki hastanede yapılan operasyonla kızın bir fazla uzvu alındı.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/health/articl...

25 yaşındaki Srilatha Kanchanapally, Jangaon bölge hastanesinde bebeğini dünyaya getirdi.

Fakat doğan bebekte çok nadir rastlanan bir doğum anomalisi vardı. Bebek 3 adet bacakla dünyaya geldi.

Aralık ayında annenin gittiği rutin kontrolde bebeğin böyle bir durumla doğacağı ortaya çıkmıştı. Konu ile ilgili çalışan Hintli doktorlar bu 3. kolun parazit bir ikizden kaynaklandığını öne sürdü.

Bu olağandışı ve zorlu doğumda bulunan Dr K Srinivas bebeğin pelvis bölgesinden çıkan fazladan bacağın, operasyon ile alınabileceğini söyledi. Aynı hastanede pediyatri bölüm başkanı Dr. Ramesh Reddy ise böyle bir durumun ancak 100.000'de bir meydana geldiğini açıkladı. 

"Bu bir parazitik ikiz durumu ve bu durumda ilerleme göstermemiş yapışık ikizin sadece bir uzuv oluşabiliyor ve diğer sağlıklı büyümüş ikizin vücuduna yapışık oluyor."

Bebeğin ekstra bacağının ameliyat ile alınması toplamda 3 saat sürdü ve operasyon başarılı geçti.

"Doktorların bu istenmeyen uzuv üzerinde ameliyat yapabileceklerinden emindim. Bizi hayal kırıklığına uğratmadılar. Onları bize Allah gönderdi," dedi 25 yaşındaki anne Srilatha.

Eşi Sambaih ise şu sözlerle duygularını ifade etti, "Bebeğimizi ameliyat eden doktorlara minnettarız. Onun sağlıklı bir çocuk olarak büyüyecek olması yüreğimi sevinçle dolduruyor."

Anne baba ilk başta ameliyat masraflarından çekindiklerini fakat doktorların bu operasyon için onlardan bir kuruş bile talep etmediği için mutlu olduklarını söyled.

Bebeğin şimdi sağlık durumu iyi ve hem anne hem de baba bir kız bebekleri olduğu için mutlu olduklarını üzerine basa basa söylüyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında yine Hindistan'da bir çocuk 4 bacak ve 2 cinsel organla doğmuştu.

Bu erkek bebeğe ise yine çok nadir görülen bir hastalık olan polimeli, yani ekstra uzuv yapan bir rahatsızlık teşhisi konmuştu. O da operasyonla tadevi edildi ve şimdi iyileşme sürecinde.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asli.unsal2

bunların genler hep bozuk bir kerede normal bişe olsa

jagersmann

Bu amk Hindistan'ında hiç mi normal bir şey olmaz lan

crepsleyy

yine parazitler ülkesi hindistan'da sıradan bir gün..

muromuo

Nedir bu Hindistan'ın çektiği arkadaş her tuhaf olay burada meydana geliyor. :D

sinem-kesici1

yine hindistan. şaşırdım mı? tabii ki de hayır.

Görüş Bildir