Görüş Bildir
Haberler
Highlighter Nasıl Kullanılır?

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Şebnem Sucu
20.01.2022 - 11:44

Highlighter günümüzde makyajın olmazsa olmaz parçalarından biri haline geldi. Yüze aydınlık bir görünüm kazandıran highlighter, yüzde ön plana çıkarılmak istenen alanlara da uygulanıyor. Donuk ve cansız bir makyaja bir anda hayat veren highlighter nasıl kullanılır? İşte adım adım highlighter nasıl uygulanır haberimizde…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Highlighter Türkçe karşılığı aydınlatıcı olan, cilde ışıltı vererek bir yandan da boyutlandıran bir makyaj ürünüdür. Kontür makyajda sıkça kullanılan bu ürün, yüzün en yüksek noktalarına uygulanır. Dozu kaçırmadan yeteri kadar uygulandığında taze ve canlı bir görünüm sağlıyor. Neredeyse her kadının büyük tutkusu haline gelen highlighter’in nasıl kullanıldığı kadınlar tarafından sık sık araştırılıyor. Peki, highlighter nasıl kullanılır? İşte bazı ipuçları…

Highlighter Yüzün Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Highlighter Yüzün Hangi Bölgelerine Uygulanır?

• Elmacık kemikleri

• Alt çene

• Burun köprüsü

Kaş altı

• Gözlerin iç köşeleri

• Köprücük kemiği

• Dudak üstü

Highlighter Nasıl Uygulanır?

Highlighter Nasıl Uygulanır?

Highlighter stik, toz ve likit olmak üzere 3’e ayrılmaktadır. Aynı zamanda highlighter’ların renk, pigment miktarı ve sürüm farklılığı gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Likit aydınlatıcılar daha çok gece makyajları için idealdir. Çünkü daha simli ve parlaktırlar. Toz aydınlatıcılar doğal bir görünüm verdiğinden günlük makyajınızı yaparken kullanabilirsiniz. Stick aydınlatıcılar ise elmacık kemiklerine uygulandığında mükemmel bir görünüm verirler. Kendiniz için uygun bir highlighter temin ettikten sonra yüzünüzde şu bölgelere rahatlıkla highlighter uygulayabilirsiniz;

Gözler

Göz alıcı bir göz makyajı için highlighter kullanımını ihmal etmeyin. Gözünüzün iç köşelerine ve kaş çizginizin altına hafifçe uygulayabilirsiniz. 

Burun

Yüzünüzü boyutlandırmak için bir miktar aydınlatıcıyı burun köprüsüne uygulayın. Böylelikle burnunuzun vurgulamak istediğiniz alanlarını ışığın yakalamasına yardımcı olabilirsiniz. 

Elmacık Kemikleri

Elmacık kemikleri aydınlatıcının en güzel durduğu alanlardır. Çünkü yüzün doğal olarak parladığı bölge elmacık kemikleridir. Aşırıya kaçmadan elmacık kemiklerinize “C” şekli ile çerçevelemek için bir parantez oluşturun.

Dudaklar

Yüzünüzü doğal bir şekilde uzatmak ve biraz parıltı eklemek için dudağın orta kısmına uygulayın. Dudaklarınız daha dolgun görünecektir. Alt dudağınızın tam ortasına ya da çenenize de bir miktar uygulayabilirsiniz.

Köprücük Kemiği

Köprücük kemiğinize biraz highlighter uygulamak görünümünüze parlaklık ve ışıltı kazandırmanın en iyi yollarından biridir. Kıyafetiniz buna müsaitse yani askısız üstler, mayolar ya da atletler giydiğinizde highlighter’ı bu bölgenize de uygulayarak ışıltılı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Aşağıdakiler de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın