Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hiçbir Zaman Pes Etme Sen İsteyince Her Şeyi Yaparsın! 6 Ayda 42 kg Veren Nazlı Bahar Keleşer ile Tanışın

39PAYLAŞIM

Bir başarı öyküsü... İsteyince her şeyi yapabileceğimizi gösteren farklı farklı örnekler var ama bu şok edici. 6 ayda 42 kg vererek bize bir ders verdi. Azmin, sabrın ve isteğin birleşmesiyle olmayacak şey yok!

Hadi bu ilham verecek hikayeyi birlikte okuyalım!

Nazlı Bahar Keleşer kontrol edilemeyen iştah ve yoğun çalışma temposu ile kilo alımı hızlanmıştı. Bahar bu sürecinde neler yaşadığını şöyle anlatıyor:

"Çocukluğumda çok kilolu değildim fakat ergenlik sonrasında kontrol edemediğim bir iştahla birlikte hafif hafif kilo almaya basladım ve devamında yemek üreten bir firmada çalışmak tehlikeli oldu."

"Sürekli bu durum devam etti ve 2. derece obez olduğumu duyunca hayatımın en büyük şokunu yaşadım."

"Yıllarca bilinçsiz ve düzensiz beslenerek aldığım fazla kilolarımı verebilmek için çeşitli yollar denedim. Son çare olarak kesinlikle mide küçültme operasyonu diye düşünmekteydim."

"Sayısız diyetisyene gittim, piyasada zayıflama hapı olarak satılan tüm ürünleri kullandım fakat her defasında sonu hüsran oldu ve kilo üzerine kilo almaya devam ettim. "

Diyetler değil ben başarısız oldum”

"25 Ağustos 2016 tarihinde hayatımda çok büyük bir dönüm noktası oldu: Beyin tümörü teşhisi koydular ve acil olarak operasyon geçirdim. Ameliyat sonrası kontrollerde MR çekiminde hasta bakıcılar beni MR cihazına yerleştirirken ne kadar ağır olduğumu söylediklerini hayal meyal hatırlıyorum. Ben de eğer hastaneden sağ salim çıkabilirsem ilk işim kilo vermek olacak diye kendime söz verdim."

"Spor yapmam gerekiyordu fakat beden ağırlığım o kadar fazlaydı ki 2-3 km'yi yürüdüğüm zaman tüm enerjim bitiyor ve pes ediyordum."

Her hafta kendisine yeni hedefler koyarak pes etmeden devam etmiş.

"Sporla birlikte güvenilir bir destek kullanmaya karar verdim. Bir süpermarkete alışverişe gittiğimde renkli renkli şişelerde olan ZEROSHOT dikkatimi çekti ve olduğum yerde hemen bunlar da ne, ne işe yarıyorlar diye Google'dan arattım."

"1 hafta denemeye değer dedim. Yürüyüşe çıkmadan evvel içtiğim Zeroshotlar 2-3 km'yi zor yürüyen bana tarifsiz bir enerji verdiğini keşfettim. Ayrıca iştahımı dengeleme konusunda bana destek oldu."

"Zeroshot yürüdüğüm bu zorlu yolda benim en yakın spor dostum oldu ve gücüme güç kattı. Ona çok şey borçluyum. Mental konsantrasyon elbette çok önemli fakat bu süreçte güç ve motivasyon kaynağım sadece ve sadece Zeroshot oldu."

"Her hafta tartıldığımda 2 kg vermeye başladım, 6 ayın sonunda tam 42 kg kaybettim. Zeroshot’ın yardımı ile ilk 20 kg'mı verdiğimde etrafımdaki herkes şaşkınlıkla beni takip ve takdir etmeye başladı."

Bu süreçte en büyük hata hızlı çözüm beklemek.

"Zayıflamak gerçekten çok fazla emek ve motivasyon isteyen bir süreç. Kesinlikle hızlı çözüm beklemek büyük bir hata."

"Bu süreçte her sabah kendime “bir çiçek ektiğinde bile çıkması nasıl zaman alıyorsa bunun da bir zamanı gelecek ve kilo vermeye baslayacaksın” dedim. Tıpkı o ilk yeşil filizi görmek nasıl mutluluk verici bir şey ise, ilk kiloyu vermek de öyle oldu benim için." Buradan videoyu izleyebilirsiniz 👇

Gerçekten bize ilham kaynağı oldun. Her şeyi başarabileceğimize inanıyoruz!

İsteyince her şey olur bunu asla unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
crazy-cat-lady

Onedio gözümden feci düştün şu an.

sciencesoldier

Yani tebrik ediyorum 10 gundur ayni seyi onumuze koyuyorsunuz. Utanma falan da yok. Anlasildi bundan sonra sadece en fazla arkilere cevap vermek icin girerim ben buraya. Devam edin siz sacmaliklariniza

insansiniz

bi sakin olun yahu, zero shot denilen şey bildiğin l-carnitine'dir. spor yaparken enerji hisssedip daha güçlü olarak daha fazla yağ yakmayı destekler ama mucize de değildir yani. aslında doğru kullanırsan faydalı bişeydir ama tabi bunun reklamı bu şekilde yapılınca antipati kazanmak dışında bir fayda sağlamamış... insanlar tepki göstermekte haklılar, bence firmanın reklam departmanı bu yorumları değerlendirmeli.

ayna-efendi

reklam güzelmiş de 6 ayda 42 kg vermek ancka doktor kontrolünde olur, bunu kafaya göre yapmak tehlikeli

ghost-ae

Bu nedir ya? Aşağıda ki yorumlara aynen katılıyorum..Kilo problemi, sağlınıza uygun bir beslenme programı ve aşama aşama süresi ve ağırlığı arttırılmış egzersiz - cardio programlarıyla çözülür.Vücutta yağ oranı dengelendiğinde kas yapımına yardımcı olan profesyonellerin kullandığı protein tozu bazlı hapları yada toz karışımlarını kullanabilirsiniz.Ama önce ideal kilonuza inmeniz gerekir.Böyle salak saçma ürünler kullanmayın.

Görüş Bildir