Hiçbir Şeyden Eksik Kalmıyorlar: Takipçi Sayısının Artmasını Fırsat Bilip Şarkıcılığa Soyunan 12 Fenomenin Şarkılarının Dinlenme Sayıları

10PAYLAŞIM

Listedeki sayıların her birinin saniyede onlarca arttığını söylememize gerek yok herhalde...

1. Didomido ft. Eglo - Nimet

Instagram'da 549 bin takipçiye sahip olan Didomido, yüzünün yarısını göstererek şarkı söylediği videolarıyla fenomen olmuştu. Hala yüzünün tamamını göstermemekte ısrarlı olan Didomido'nun 10 Temmuz 2020'de YouTube'a yüklenen Nimet şarkısı 37 milyon 300 bin tıklanmaya sahip. Spotify'da şarkı kaldırılıp 4 Ağustos'ta yeniden yüklendi. Oradaki tıklanma sayısı ise 11 milyon 572 bin.

Bu arada Berkcan Güven'in aklına takılan soruyu biz de soralım; Bakışları nimet nimet ne demek? Biri açıklasın lütfen...

2. Reynmen - Derdim Olsun

Derdim Olsun ve Ela şarkısını çıkardıktan sonra ilk konserini veren Reynmen'in konser biletlerinin fiyatları sosyal medyada oldukça tepki çekmişti. Instagram'da 7,4 milyon takipçiye sahip olan Reynmen'in ilk şarkısı Derdim Olsun 25 Ocak 2019'da yayınlandı ve YouTube'da 288 milyon 382 bin tıklanmaya ulaştı. Şarkının Spotify'da dinlenme sayısı ise 42 milyon!

3. Merve Yalçın - Bella

TikTok'ta çektiği videolarla gençler arasında fenomen haline gelen Merve Yalçın Instagram'da 450 bin takipçiye sahip. Yalçın, 21 Ağustos 2020'de Bella şarkısını müzik platformlarında yayınladı. Şarkı kısa sürede YouTube'da 5 milyon 196 bin tıklanma ve Spofity'da 113 bin dinlenmeye ulaştı.

4. Enes Batur - Dolunay

Instagram'da 4,5 milyon takipçiye sahip olan Enes Batur, fenomenler arasında takipçi sayısından en fazla faydalanan desek yalan olmaz! Filmini yayınladıktan sonra müzik sektörüne de girmeye çalışan Batur'un Dolunay şarkısı 20 Aralık 2019'da yayınlandı. Şu anda şarkının YouTube tıklanma sayısı 113 milyon 929 bin, Spotify dinlenme sayısı ise 16 milyon 613 bin.

5. Elanur - Bela

Twitch yayınları ile geniş bir kitleye adını duyuran ve Instagram'da 1 milyon takipçiye sahip olan Elanur, 'Tatlı mı cringe mi?' sorusunu bolca sorduğu Bela şarkısıyla müzik kariyerine başlamıştı. 21 Ağustos 2019'da yayınlanan şarkının YouTube'da tıklanma sayısı 39 milyon 193 bin iken Spotify'da 9 milyon 591 bin dinlenmeye sahip.

6. BEGE ft. Nova Norda - Yeniden

Instagram'da 3 milyon takipçiye sahip olan Berkcan Güven'in Yeniden şarkısı oldukça beğeni toplamıştı. Şarkının klibinde Aleyna Tilki'nin yanı sıra birçok fenomen de yer aldı. Tüm bunları göz önünde bulundurarak; 26 Temmuz 2019'da yayınlanan şarkının YouTube'da tıklanma sayısı 51 milyona, Spotify dinlenme sayısı ise 34 milyon 410 bine ulaştı.

7. Lalfizu ft. Çağan Şengül ve Yasir Miy - Yıldızlara

Didomido gibi gizlenmeyi seven bir diğer fenomen de Lalfizu! Instagram'da 568 bin takipçiye sahip olan Lalfizu, şarkı söylerken çektiği sempatik videoları ve saçlarının tamamını göstermemesi ile insanların ilgisini çekti. 27 Ağustos 2019'da Yıldızlara'yı yayınladı ve YouTube'da 1 milyon 846 bin tıklanmaya, Spotify'da ise 2 milyon 395 bin dinlenmeye sahip oldu. 

Diğer fenomenlerin aksine, Lalfizu'nun şarkısı YouTube'a göre Spotify'da daha fazla tıklanmaya sahip.

8. Orkun Işıtmak - Mesele

Sevenlerine sürpriz yaparak 5 şarkıdan oluşan bir albüm çıkaran Orkun Işıtmak, Instagram'da 2,7 milyon takipçiye sahip. Işıtmak'ın çıkardığı albümde yer alan parçalardan biri olan Mesele, 21 Haziran 2019'da yayınlandı ve şarkı YouTube'da 1 milyon 134 bin tıklanmaya sahip. Şarkının Spotify'da dinlenme sayısı ise 237 bin.

9. Selin Ciğerci ft. Ebru Polat - 5 Karat

Instagram'da 2,6 milyon takipçiye sahip olan Selin Ciğerci, 20 Haziran 2018'de Ebru Polat'la birlikte yayınladığı şarkının YouTube'da tıklanması 20 milyon 925 bin, Spotify dinlenme sayısı ise 532 bin.

10. Nalet Bebe - Yanarsın ve Kanarsın

Senaristliğini yaptığı ve başrolü oynadığı Şahane Hayaller filmi için şarkı da hazırlayan Nalet Bebe, Instagram'da 1,4 milyon takipçiye sahip. 18 Aralık 2019'da müzik platformlarında yayınlanan şarkı, YouTube'da 2 milyon 934 bin tıklanmaya, Spotify'da ise 459 bin dinlenmeye sahip.

11. Ece Ronay - Karpuz

TikTok'ta Diyarbakırlı oluşu ve karpuz sevdasıyla popüler olan Ece Ronay, Instagram'da 597 bin takipçiye sahip. Ronay'ın 17 Ocak 2020'de paylaşılan şarkısı YouTube'da 50 milyon 216 bin tıklanmaya sahip. Şarkının Spotify dinlenme sayısı ise 2 milyon 332 bin.

12. Bilal Hancı - Ağlama Beni Ana

Instagram'da 2,5 milyon takipçiye sahip olan Bilal Hancı, geçtiğimiz günlerde yeni bir şarkı yayınladı ve Kafalar'ın diğer üyeleri tarafından çekilen kışkırtma videosu ile şarkı oldukça gündeme geldi. Ancak Hancı'nın müzik piyasasına giriş yaptığı şarkı Ağlama Beni Ana'ydı. 29 Aralık 2017'de yayınlanan şarkının YouTube tıklanması 58 milyon 876 bin, Spofity dinlenmesi ise 3 milyon 112 bin.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Zenginin Malı Züğürdün Çenesini Yine Yordu: Kullandıkları Arabalarla Dibimizi Düşüren Fenomenler - onedio.com
Zenginin Malı Züğürdün Çenesini Yine Yordu: Kullandıkları Arabalarla Dibimizi Düşüren Fenomenler - onedio.com
Hala Karşılaşmayanlar İçin Instagram’ın Fenomen İsimlerinin Kaleminden Çıkmış 15 Kitap - onedio.com
Hala Karşılaşmayanlar İçin Instagram’ın Fenomen İsimlerinin Kaleminden Çıkmış 15 Kitap - onedio.com
Görünce Kesinlikle Takip Etmek İsteyeceğiniz Instagram'ın En Sıra Dışı 15 Fenomeni - onedio.com
Görünce Kesinlikle Takip Etmek İsteyeceğiniz Instagram'ın En Sıra Dışı 15 Fenomeni - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
favilla

Hiçbirini dinlemedim duymadım Allah'ım çok mutluyum kendime saygım arttı 😅🙏

samyeli90

Herkes daha fazla nasıl para kazanırım peşinde

muhendis-hanim-bayan-kadini

Bırakın kendileri çalsın kendileri oynasın da bizim dinlediğimiz gerçek ve kaliteli şarkılara el uzatıp tiktok ızdırabı çektirmesinler

bianb

Bunları dinleyen de izleyen de kendisine saygısı yoktur net.

norman-stansfield

90 larda un kapanında ahey ahey diyenlerin "sanatçı" olduğu ülkede şaşırtmıyor. Her türlü koparıyorlar. Coğrafya kader değil keder amk

batuhan-aktepe

Bu zihniyet hala yaşıyor mu? Gayet de Unkapanı'ndan çıkan onlarca ''sanatçı'' vardır. Sırf arabesk diye toplumun çok büyük bir kısmına mâl olmuş bir müzik türünü küçümsemenin bir anlamı yok. Hatta iddia ediyorum Türkiye'de toplumu arabesk kadar etkileyen veya şekillendiren bir müzik türü de yoktur. Kendi varlığını yok saymak ya da kabullenmemek kültürünü yok etmenin en büyük adımlarından biridir.

norman-stansfield

Türkiye'de tüm müzik grupları arabesk bataklığına hizmet eder. Yok olmaz sakin olabilirsin.

Görüş Bildir