Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hiç Bitmeyen Tartışmalardan: Android vs. Apple

Anasayfa
 > Video

Bu tartışma bitmeyeceğe benziyor.

Yeni ürün çeşitleri çoğaldıkça tartışma daha da detaylanıyor.

Yeni ürün çeşitleri çoğaldıkça tartışma daha da detaylanıyor.

Iphone dünyanın ilk dokunmatik telefonu olmasa da, akıllı telefon dünyasının esinlendiği model diyebiliriz. Samsung da Apple'a ürün tedarik eden şirketlerin başında geliyor. Durum böyle olunca Apple'dan esinlenen firmalara Apple'ın açtığı patent davaları ile tartışma başlıyor. Teknoloji meraklılarının kendilerine göre farklı yorumları var tabi. Herkes kendine göre haklı sebeplerle tercihini yapıyor.

Samsung marka su sebili bile bulabilirsiniz...

Samsung marka su sebili bile bulabilirsiniz...

1938 yılında kurulan şirket Samsung Elektronics olarak kuruluyor. O zamandan bu zamana ürün çeşitliliği artan şirket, yazılım ve android tabanlı işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar da geliştiriyor. Yeni çıkardığı her model artık kendine özgü ve Apple'dan daha farklı tasarımlara sahip. Böylece rekabet ortamı daha da kızışıyor tabii.

Apple daha çok yazılım ve tasarım ağırlıklı bir şirket.

Apple daha çok yazılım ve tasarım ağırlıklı bir şirket.

Günümüze kadar bir çok elektronik cihaz üreten Apple 1976'da kurulmuştur. Tüketici elektroniğine yoğunlaşan firma daha çok yazılım ve tasarım üzerine çalışmaktadır. Hal böyle olunca da ürünlerinin taklitleri çoğalıyor. Bazen taklitleri gerçeklerini de geçebiliyor ama Apple'ın ilk giren avantajı her zaman kazandırıyordur.

2020'nin en çok satılan telefonu olan Iphone11 ve ailesinden sonra gelen Iphone12 teknoloji dünyasında heyecan yarattı.

2020'nin en çok satılan telefonu olan Iphone11 ve ailesinden sonra gelen Iphone12 teknoloji dünyasında heyecan yarattı.

4 farklı model 3 farklı boyutla karşımıza çıkan Iphone 12 ailesi tasarım trendlerini yine belirleyecek gibi duruyor. Farklı ekran boyutları ve kavisli kenarlarıyla hatları daha yumuşak hale getirilen Iphone12'yi sevenleri dört gözle bekliyor.

İşte kullanıcıların yorumu... Android telefonlar yere düşse, üstünden araba bile geçse kırılmıyor dememişler ama video çekmişler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
33
15
13
7
5
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorumunu paylaşırken iyi kalpli ol Simple kalp
Assad Najjar

Kutusuna şarj aleti bile koyulmayan iPhone 12'ye para verip, üstüne bir de "iPhone daha iyidir." diyebiliyorsanız, size diyecek lafım kalmamıştır benim. iPho... Devamını Gör

Onur

Başlık hatalı. Apple vs diğerleri yada Ios vs android gibi gibi.. Duzeltin lütfen.

Putler

Temmuz 2016'da iPhone SE aldım. Hala onu kullanıyorum. Bir kere arıza vermedi. Pili bile değiştirmedim bunca senedir, sağlık hala %82. Bozulana kadar yeni a... Devamını Gör