Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hiç Bitmeyecek Bir Tutku! Annelerimizin Saklama Kaplarına Olan Tarifsiz Aşkı

-

Evet sen anne, sen Ayşe Teyze, sen Filiz Hala ve sen Meliha Yenge. Hepiniz, saklama kaplarına olan tutkunuzu itiraf edin artık!

1. Her şey, annenin, kaymaklı tava yoğurdu kabına bakıp “ben bunu yıkayıp tekrar kullanırım ki” diye düşünüp aydınlanmasıyla başlar.

2. Herkesin tutunduğu bir ürün vardır bu hayatta. Annelerinki de saklama kabı işte. Saklama kabına duydukları sevgi ve ilgi öyle büyüktür ki, bazen o kapları bizden çok sevdiğini düşünürüz.

3. Renk renk, çeşit çeşit ve neredeyse kozmetik mağazasında bile ulaşabilirsiniz bu kaplara.Hele bir de ısı geçirmez, hava geçirmez gibi özellikleri varsa, anneler asla kendini tutamaz.

4. Evde en az 100 farklı saklama kabı da olsa, yeni aldığı her zaman eskilerden farklıdır. “Ama bak bunun kapağında pembe çizgiler var, aynı değil ki!”

5. Sadece saklama kabıyla da kalmaz iş. Biten yoğurt, peynir, dondurma, zeytin kutuları da yıkanıp, saklama kabı olarak kullanılır. Elindeki herhangi bir ürünü, saklama kabı olarak kullanma yeteneği vardır.

6. Hangimiz buzluğu açıp, dondurma kabını heyecanla açarak karşısında rendelenmiş domates, haşlanmış nohut görmedi ki…

Sr (@cicser) | Twitter

7. Rendelenmiş domatesler, artan soğanlar, biberler, hatta yazdan alınan mevsim meyveleri…

8. Sanki her an dünya batacakmış ya da kıtlık çıkacakmış gibi doldurulur tüm saklama kaplarının içi.

9. Tabi bu stok arzusu her geçen gün biraz daha arttığı için, hayatımıza yeni bir şey daha eklenir: dipfriz!

10. Hepimizin korkulu rüyası, “acaba ben bunun içine sığar mıyım” diye düşündürten, o kocaman saklama kabı yuvası!

11. Mutfaklarda genelde yer olmadığı için dipfrizlerin, evin genç üyesinin odasına konmasını da söylemeden geçmeyelim. Ütü masası, elektrik süpürgesi neyse de dipfriz olmadı be anne olmadı…

Gabriel Bekirtuta♀ (@skypinar) | Twitter

12. “Bak o yemeği yemezsen arkandan ağlar” diyebilecekleri yaşı geçtiğimiz için, artan yemek, bir kaşık bile olsa saklama kabına konulur. Çünkü saklama kabı tasarruftur, yazık nimeti çöpe mi atalımcılıktır…

13. Herhangi bir ürün, yanında saklama kabı hediyeli olarak satılıyorsa, fiyatına bakılmaksızın satın alınır çünkü evdeki saklama kabı ordusuna bir üye daha katılmalıdır.

14. Bekar evinde anne yemekleri olmadığı için, bazen size de yemek yapar ve o çok kıymetli saklama kaplarına koyup kargoyla yollar. Ve yaz tatilinde anne evine döndüğünüzde o soruyu duyarsınız “saklama kaplarımı getirdin mi?”

nesli #hayir (@nessiano) | Twitter

15. O an anlarsınız ki biricik anneniz, saklama kaplarına adeta evladı gibi bağlı ve sadıktır. Ailemizin bir parçası olmuştur hepsi. Söz anacım! Daha çok para kazanıp, sana milyonlarca saklama kabı alacağım!

Hkan (@byhkan) | Twitter

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kutudakikeci

Borcamlar. Bu marka mı ürün adı mı bilmesem de. Rengi bi seyi de yok 3 4 tane farklı şekli var sadece ama bizim evde özel olarak dolapları var birbirlerinden milim farkları var sadece ama anneme göre her biri ayrı bir tat

Görüş Bildir