Herkesin Kalbine Gömdüğü Biri Vardır: Beren Saat'in Geçmişindeki Trajik Aşk Hikayesi

15bPAYLAŞIM

Bazı insanlara bakıp "Vay be, hem başarılı, hem güzel, hem de mutlu! Ne şanslı biri!" diyoruz. Ne kadar ışıltılı hayatlar yaşıyorlar ama!

Oysa şans ve kayıp, aşk ve trajedi, mutluluk ve hüzün bu ilahi nizam içinde şiddetini tam ayarlayamadan da olsa herkese en az bir kere vuruyor. Ünlüler, zenginler ve güzel insanlar da bu doğal akışın getirilerinden paylarını düşeni mecburen alıyorlar.

Beren Saat de onlardan biri...

Son birkaç yıldır Türkiye'nin en güçlü kadın oyuncusu diyebiliriz. Hatta şöhreti Türkiye sınırlarını aştı ve Ortadoğu ve Balkan ülkelerinde de hatırı sayılır bir hayran kitlesi edindi.

Televizyonda onu görmediğimiz bir gün bile yok neredeyse; oynadığı diziler rekorlar kırıyor, reklamları ise ses getiriyor.

Kimse de bu durumdan şikayetçi değil! Şu ışıltılı gözleri, sıcacık gülümsemeyi kim görmek istemez ki?!

Özel hayatında da oldukça mutlu, masalsı bir evliliği var. Eşi de Türkiye'nin en sevimli adamlarından biri!

Şöhretle çıldırmış, duyarsız biri de değil! Sağlam bir karakteri var, toplumsal olaylara sessiz kalmıyor. Farkındalık sahibi, çiçek gibi bir insan!

Dünyaya ışıl ışıl gülüyor! Peki bu "kusursuz" gözüken hayattan Beren Saat'in payına düşen acı ne oldu?

Bunun için biraz geçmişe gideceğiz.

Beren Saat'i televizyon ekranlarında ilk kez gördüğümüzde Türkiye'nin Yıldızları yarışmasına hazırlanıyordu, üstelik yalnız da değildi!

Yanında Efe Güray vardı. 

Efe Güray, Beren Saat'in liseden beri sevgilisi ve en yakın arkadaşı.

Elemeler öncesinde uzun bir kuyrukta bekleyen adayların arasında, Beren Saat yerine Efe sıra tutuyordu. Röportaj yapmak isteyen kameralara ise gülümseyerek "Kız arkadaşım için sıra tutuyorum, onun yorulmasını istemedim!" diyordu. 

Beren Saat'i ilk bu şekilde tanımıştık: Sevgilisi tarafından çok sevilen ve desteklenen şanslı kız olarak!

Efe, Beren'i sahneye çıktığında hayran gözlerle gurur duyarak izledi. Aslında Beren'in sahneye çıkmasının sebebi de kendisiydi!

Beren Saat o sırada 20 yaşındaydı ve İşletme Fakültesinde okuyordu. Lisede sürekli dans ve tiyatroyla ilgilenmesine rağmen bu tarz bir işe girişmeye cesaret edemiyordu. 

Beren'e cesaret veren, onu hayallerinin peşinde koşması için motive eden kişi 3 yıllık sevgilisi Efe'ydi. Beren Saat'in tabiriyle "kolundan tutup" yarışmaya götürmüştü.

"Yarışma bitti, ben ikinci oldum. Ankara’ya döndüm. Sonra bir akşam beraberdik, beni eve bıraktı, ben yatmaya gittim ve ve ve.... Birkaç saat sonra da onu morgda gördüm."

Beren Saat bu korkunç olayı yıllar sonra bu cümlelerle anlattı. Efe Güray, arkadaşının kullandığı bir arabada trafik kazası geçirerek hayatını kaybetmişti.

"Kardeşi aradı. Gazi Hastanesi’ne nasıl gittiğimi hatırlamıyorum. Kopuk oralar. Yol boyu dua ettim. Ama Efe gitmişti, hissettim. Onu hastaneye yetiştirmeye çalışan ambulansta ölmüş. Onu son kez görmek ve dokunmak istedim.."

"Orada, o morgda, sevdiğim adama bakarken 'Birinci hayatım bitti, şimdi ikinci hayatımdayım' dedim."

Beren Saat bu acı kaybını atlatmak için kendisini işine verdiğini, hatta kendi tabiriyle "saçmaladığını" söylüyor.

Beren Saat bu olaydan sonra bir çok dizide ve filmde rol aldı. Çok çalıştı, Efe'nin de istediği gibi ışığını dünyaya saçtı.

Fakat verdiği röportajlarda Efe'yi asla unutmayacağını, onun "gerçek aşk" olduğunu yıllar sonra bile tekrarladı.

Unutmadı da! Beren Saat hala Efe'nin ailesiyle iletişim halinde. Sevgilisini kaybetmesinin acısını ise asla bir annenin evladını kaybetmesiyle kıyaslamıyor.

"Kadını pasifleştirmeye çalışanlar insanlığın gelişimini tehlikeye atarlar ama onlara bunu anlatabilmek ne mümkün! Yine bir kanadı kırıktı bugünün; Efe'nin doğum günü Anneler Günü'ne denk geldi. Benim hayatımda çok önemli izi olan bir anne bugüne olabilecek en tatsız yerde başladı."

Efe Güray'ın anısı ise sadece Beren Saat ile değil; ebeveynlerinin kurduğu Efe Güray Eğitim ve Spor Vakfı'nda da yaşıyor. Vakıf olarak çocuklara yönelik hayır işleri yapılıyor.

Vakfın başında Efe Güray'ın babası var. Enis Güray, Beren ile gurur duyduklarını söylüyorlar.

Beren Saat var gücüyle hayata tutunuyor, Efe Güray'ın anısı ise fedakar, destekleyen koca yürekli bir aşık olarak hafızalarımızda kalacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beril20

bu kadını sevmiyorum ama gerçekten çok üzüldüm :(

kbrnrshn

boğazım düğümlendi ne kadar acı :(

corpse-bride

keanu reeves ve thalıa aklıma geldı :(

ozge-arsak

cidden gerek karakteriyle gerek işiyle çok iyi bir ünlü

tuna-kaynak

son anda adamın soyadını yanlış yazmasaydınız la keşke

Görüş Bildir