Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Herkesin Dilinde Olsa da Hakkında Çok Az Şey Bilinen İlluminati ile İlgili 17 Şaşırtıcı Gerçek

-
Abone ol

Hakkında çok yazıldı, çok çizildi, çok konuşuldu. Artık İlluminati örgütünü duymayanımız herhalde kalmamıştır sevgili dostlar. Bilmediğimiz şey ise, bu örgüt hakkında söylenenlerin bir efsaneden mi, yoksa gerçeklerden mi beslendiği. İlluminati gerçekten toplumumuza pek çok açıdan sızmış ve dünya nüfusunu kontrolü altına almış bir örgüt müdür? Komplo teorisyenlerine göre İlluminati, hala küresel boyutta büyük faaliyet gösteren; önemli finansal kuruluşların, merkezi hükümetlerin ve çok uluslu organizasyonların yönetimini elinde bulunduran bir örgüt. Eğer iddia ettikleri şeyde doğruluk payı varsa, bu örgüt nasıl dünya üzerinde bu kadar büyük etki yaratabilecek bir noktaya ulaştı? Madem gizli bir örgüt, nasıl milletin ağzına sakız oldu? Ve her şeyi gören göz haricinde bu örgütle özdeşleşmiş ne gibi semboller var? İşte kafamızdaki bu sorulara güvenilir cevaplar sunan 17 ilginç bilgi:

1. İlluminati kelimesi, Türkçe'de "Aydınlanmışlar" anlamına gelmektedir.

2. İlluminati hiçbir dine bağlı değildir. Bu yüzden örgütün hristiyanlık inancından beslendiği ya da şeytana taptığı yanlış bilgilerdir.

3. Örgüt, batıl inançlara, gericiliğe ve her türlü dini inanca karşıdır ve her konuda aydınlanmacı, bilime ve özgür düşünceye dayalı bir yol izlemeyi hedefler.

4. İlluminati örgütü, 1776 yılında Almanya'nın Bavyera bölgesinde, Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku profesörlerinden biri olan filozof Adam Weishaupt tarafından kurulmuştur.

5. Kuruluşunun ardından çok kısa bir sürede üye sayısını artıran topluluk, 1785 yılında yasadışı ilan edilmiştir.

Katolik kilisesinin ve Bavyera hükümetinin örgütün yaratabileceği geniş çaplı etkiden endişelenmesi üzerine zamanın devlet adamlarından Karl Theodor, 1785 yılında bir bildiri yayımlayarak tüm gizli örgütleri yasaklar ve örgüte ait tüm dökümanlara el koyulmasına ve yayımlanmasına karar verir.

6. Örgütün amacı, mevcut dini, politik kurumları ve milli kimlik algısını alt etmek ve global ekonomik gücü elinde bulundurarak insanlar üzerinde zihin kontrolü uygulamaktır.

7. Örgütün bugün Amerikan hükümetinin, Vatikan'ın, NATO'nun, Birleşmiş Milletler'in ve uluslararası bankaların kontrolünü elinde bulundurduğu düşünülmektedir.

8. Pek çok büyük basın-yayın ve medya kuruluşunu elinde bulundurduğu düşünülen topluluk, hedeflediği zihin kontrolünü televizyon dizileri, filmler, video oyunları, sosyal medya ve pornografi üzerinden gerçekleştirmektedir.

9. Örgüt, bugüne kadar John F. Kennedy suikasti, Waterloo Savaşı ve Fransız İhtilali gibi pek çok tarihi olaydan sorumlu tutulmuştur.

Hatta konu üzerinde çalışan bazı isimler, 11 Eylül saldırılarının ardında da İlluminati'nin parmağının olduğunu ve George W. Bush'un örgütün üyelerinden biri olduğunu iddia etmişlerdir.

10. İsmi sık sık İlluminati ile ilişkilendirilen "Yeni Dünya Düzeni" konsepti, aslında örgütle alakası olmayan bir kavramdır.

1770'lerde kurulan İlluminati'nin aksine "Yeni Dünya Düzeni" kavramı, 20. yüzyılda, Nesta Webster ve Edith Miller adlı yahudi karşıtı propagandacılar tarafından, yahudilerin dünyayı ikiye bölerek hükmetmek amacıyla hem finansal kapitalizmi, hem de Sovyet Komünizmini desteklediğini iddia etmeleri sonucu ortaya çıkmıştır.

11. İlluminati örgütünün Amerikan Hükümetini kontrol ettiğinin düşünülmesinin birincil sebebi, Amerikan Bağımsızlık Bildirisi'nin, örgütün kuruluşunun yalnızca birkaç ay sonrasında imzalanmış olmasıdır.

Örgütün 1 Mayıs 1776'da kurulmasından iki ay sonra, 4 Temmuz'da Bağımsızlık Bildirisi, A.B.D. meclisi tarafından kabul edilmiştir. Bu sebeple bazı komplo teorisyenleri, örgütün bazı üyelerinin A.B.D.'nin kuruluşunda rol oynadığı ve o tarihten bu yana devlet içindeki varlıklarını sürdürdükleri görüşündedir.

12. İlluminati örgütü sanılanın aksine şeytana tapmaz ya da kanlı ayinler düzenlemez.

Orijinal Bavyeralı İlluminati az önce de belirttiğimiz gibi hiçbir dini inanca bağlı değildir ve bu yüzden satanist de değildir. Örgütün bugüne kadar üyelerini kurban ettiğine ya da kanlı ayinler yaptığına dair hiçbir kanıt yoktur.

13. Örgütün orijinal simgesi piramit ya da her şeyi gören göz değil, baykuştur.

Örgütün sembolü olan baykuş, bilginin ve bilgeliğin sembolüdür ve Roma mitolojisinden alınmıştır.

14. Sanılanın aksine, İlluminati topluluğunun masonlarla bir ilgisi yoktur.

Masonlar, dünyanın en eski ve en geniş din dışı gruplarından bir tanesidir ve varlıkları gizli değildir. İlluminati ise varlığı bile kesin olmayan bir topluluktur ve haklarında bilinmeyen pek çok şey vardır. Bu iki topluluğun adlarının birlikte anılmasının sebebi, bir takım ortak nitelikleri ve hedefleri taşıyor olmalarıdır.

15. Örgütün içerisinde üç farklı rütbe bulunmaktadır: Nursery, Masonry, ve Mystery.

Kuruluşu Aydınlanma Çağı'na denk gelen bu toplulukta en alt kademeyi Nursery ismi verilen sınıf, en üst kademeyi ise Mystery adı verilen sınıf oluşturmaktadır.

16. Topluluğun üyesi olduğu iddia edilen pek çok popüler kültür ikonu, politikacı ve dini lider vardır.

Sanatçılar arasında Jay-Z, Snoop Dog, Kanye West, Beyonce, Miley Cyrus, Lady Gaga, Emma Watson, Celine Dion, Rihanna ve Bradley Cooper bulnurken; Barack Obama ve Papa gibi dünyayı etkileyecek güce sahip liderlerin de topluluğun üyelerinden olduğu iddia edilmektedir.

17. Ve hakkındaki tüm komplo teorilerinin, hedef şaşırtmak amacıyla bizzat İlluminati örgütü tarafından üretildiği düşünülmektedir.

Topluluk, pek çok kişiye göre içinde bulunduğu küresel kumpası gizli tutabilmek için göz boyayan çeşitli komplo teorileri üretmektedir. İnsanlar arasında ve internet üzerinde toplulukla ilgili pek çok farklı ve çelişkili fikirler yer almasının sebebinin bu olduğu düşünülmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dileep-sen

ILLUMINATI'YE KATILAN YENİ ÜYELERE VERİLEN FAYDALAR. 1. 10.000.000 ABD Doları Nakit Ödül. 2. 300.000 USD değerinde Yeni Şık Rüya ARABA. 3. İstediğiniz ülkede bir Rüya Evi satın aldı. 4. bir ay tatil (tam ücretli) hayalinizdeki turizm. 5. Bir yıl Golf Üyelik paketi. 6. Dünyadaki tüm Havalimanlarında V.I.P tedavisi. 7. Toplam bir Yaşam tarzı değişikliği. 8. Bohem Korusu'na erişim. 9. Bir üye olarak her ay banka hesabınıza 5000 $ USD aylık ödeme 10. Bir Ay rezervasyonu Top 5 dünya Liderleri ve Dünyanın En İyi 5 Ünlüleri ile Randevu ... O bu numarayla +12563872052 teşekkürler.

jason-maigona

join

jason-maigona

istiyor musunuz? Haftada 2 milyon dolar ve bu dünyada yaşamayı tercih ettiğiniz ücretsiz bir ev. Ayrıca maaş olarak aylık 10.000.000 ABD doları alıyorlar. 2026 ILLUMINATI'YE KATILAN YENİ ÜYELERE VERİLDİĞİ YARARLAR. 1. 500.000 USD USD Nakit Ödül 2. 300.000 USD USD Değerinde Yeni Şık Bir Rüya Otomobil 3. Kendi seçtiğiniz bir ülkede satın aldığınız bir Dream House 4. Hayalinizdeki turistik varış yerine bir aylık tatil (tamamen ücretli). 5.Bir yıl Golf Üyeliği paketi 6.Dünyadaki tüm Havaalanlarında VIP muamelesi 7.Toplam bir Yaşam Biçimi değişikliği 8.Bhemian Grove'a erişim 9.Bir aylık olarak her ay banka hesabınıza aylık 1.000.000 ABD Doları ödeme yapın. , Dünyanın En İyi 5 Dünya Lideri ve En İyi 5 Ünlü ile Randevu Aldı. Bize daha fazla bilgi için büyük kardeşlik illuminati satanic el sembol whatsapp numarası (+14702884016) katılmakla ilgileniyorsanız

cosmos01

illuminati'yi geçte "gül ve haç kardeşliği"nden korkacan hacı :)

elder-eddy-patrick

Merhaba arkadaşlar ...... Burada bu zengin adama Birleşik Devletlere katılma şansınız var. United, nerede olacağın ve güçlü olacağın yer. Tüm yapman gereken whatsapp +4368860326436) ve dünya çapında sadık bir iletişim kurmak, bir parçamız ve zengin ol.  Ayrıca bizimle iletişime geçebilirsiniz daha fazla bilgi ve üyelik süreci için kardeşliğin bir üyesi olmak. Tebriklerin faydaları. O zaman, sahip olmaya başlayabilirsin. normal yıllık kardeşlik yardımları. aylık ve haftalık İLLUMİNATİ ÜYELİĞİNİN YENİ YARARLARI. 1. 550.000 USD USD Nakit olarak ödül Dünyanın ve en büyük Illuminti kardeşliğinin en iyi ailesi. brotherhoodilluminati19@gmail.com veya whatsapp +4368860326436)

Görüş Bildir