Her Kadın Anne Olacak Diye Bir Şey Yok! Çocuk Sahibi Olmayı Tercih Etmeyen 20 Ünlü Kadın

4.1bPAYLAŞIM

Anne olmak çok güzel bir duygu ama bir yandan da çok büyük bir sorumluluk. Bazı ünlüler de böyle düşünüyor olacak ki çocuk sahibi olmayı tercih etmemişler. Üstelik çok da geçerli sebepleri var.

1. Gülse Birsel anne olmaya çok uygun biri olmadığını söylüyor.

Gülse Birsel, gazeteci eşi Murat Birsel ile uzun yıllardır evli olmasına rağmen anne olma hevesine hiç girmemiş. Verdiği bir röportajda konuyla ilgili şunlar söylemiş:

"Kararım çocuk sahibi olmamak. Anne olmaya çok uygun biri değilim. Babam da karakterime uygun olmadığını, altından kalkamayacağımı söylüyor. Ona kulak veriyorum."

2. 39 yaşındaki Demet Evgar hiç evlenmedi ve çocuk sahibi olmak da henüz planları arasında değilmiş.

3. Jennifer Aniston: “Vajinanızdan çıkmış bir çocuğunuz olmayabilir. Ama bu sizin annelik yapmadığınız anlamına gelmez: Köpeklere, arkadaşlarınıza, arkadaşlarınızın çocuklarına…“

Jennifer Aniston'ın Brad Pitt ile ayrılığının sebebi olarak yine çocuk doğurmamış olması çok konuşulmuştu. Üzerinde kurulan büyük baskılara rağmen Aniston konu hakkındaki fikrini söylemekten vazgeçmedi: İnsanların benim üzerimde, kadınların üzerinde kurduğu ‘çocuk doğurmadığın için kadın olarak başarısız oldun’ baskısından hoşlanmıyorum. Bu hiç adil değil.

4. 2015 yılında bir magazin muhabirinin sorduğu "Çocuk özleminiz var mı?" sorusuna çok şaşıran ve bozulan Şebnem Ferah'ın cevabı ise "Bu ne yani. Yok öyle bir şey. Ne diyeceğimi bilemedim." olmuş.

Şebnem Ferah 46 yaşında ve daha önce hiç evlenmemiş, çocuk sahibi olmayı da düşünmemiş.

5. Cameron Diaz: “İnanılmaz bir hayatım var. Bazı açılardan, bu hayata sahip olmamın sebebi çocuğumun olmaması.“

Cameron Diaz, katıldığı bir programda "bizim nasıl olsa bir kızımız var" diyerek, meslektaşı Drew Barrymore’ın ikinci kızı Frankie'yi kendi çocuğu gibi gördüğünü açıkladı. Daha sonra “Esquire” dergisine konuşan Diaz, “İnsanları korumayı seviyorum, ancak anneliğe hiç bir zaman yakın hissetmedim" dedi.

6. 2 evlilik yapan 48 yaşındaki oyuncu Meltem Cumbul, hayatına çocuk sahibi olmaya değecek kadar bağlandığı kimsenin girmediğini söylemiş.

7. Renée Zellweger: "Mutlu olmak için çocuk sahibi olmama gerek yok. Annelik asla bir arzum, tutkum, hırsım olmadı."

'Bridget Jones' filmleri ile ünlenen oyuncu,  evlense de çocuk istemediğini açıkladı.

8. 56 yaşındaki sanatçı Candan Erçetin, hayatının hiçbir döneminde anne olmak istememiş. Çocuk sahibi olmanın hayatı engellediğini düşünüyor.

"Ben arkadaşlarımdan görüyorum, çocuğu olan anne-baba epeyce emek ve vakit harcıyorlar bu işe. Ben de o emeği ve vakti başka yerlere yönlendiriyorum."

9. Nebahat Çehre, üvey baba ile büyümüş ve onu fazla sevmemiş. Çocuk yapmama düşüncesi o günlerden yadigar kalmış kendisine.

"Anne değilim, çocuğum yok. Yeğenlerimi çok seviyorum. Prensip olarak çocuk yapmadım. Bunun nedeni kariyer değildi. Ben küçükken babamı kaybettim. 5 yaşında Samsun'dan İstanbul'a geldi. Annemin sonraki eşi bir hakimdi. Üvey babayı fazla sevmedim. Sanırım bu düşünce o zamandan kaldı. Çocuğun anne baba ile mutlu bir şekilde büyümesini isteyen biriyim."

10. Oprah Winfrey kariyer peşindeki ünlülerden ve çocuk yapmak onun aklının ucundan bile geçmemiş. “Çocuklarım olsaydı, benden nefret ederlerdi. Çünkü hayatımda bir şeyler zarar görecekti ve bu muhtemelen onlar olurdu.“

"Hiç çocuğum olmadı. Çocuk sahibi olma düşüncesi aklımın ucundan bile geçmedi. Oysa şimdi 152 kız çocuğum var. Gelecek sene 75 kızım daha olacak. Bence bu daha güzel bir seçenek!" (Güney Afrika`da kız öğrenciler için açtığı okulldan bahsediyor.)

11. Özlem Tekin 2 kere evlilik yaptı ve çocuk sahibi olmayı hiç düşünmedi. Yeğenleri ona yetiyormuş.

Ünlü şarkıcı anne olmayı hiç tercih etmemiş. Böyle bir hayatı yaşayamayacağını düşünen Tekin, verdiği bir röportajda hala çocuk özlemi duymadığını ve yeğenlerinin kendisine yettiğini söylemiş.

12. Ellen DeGeneres: “Bahsettiğimiz şey bir insan. Olağanüstü yetenekleriniz ve bu şeyi yapmak için bir dürtünüz ya da arzunuz yoksa yapmanız gereken işin yükü ve bütün o sorumluluklar… İşleri batırmak istemezdim. Hayvanlarımla mutluyum.“

13. Türk sinemasının güzel yıldızı Müjde Ar, çocuk yapmanın şart olmadığını ve anne olmadığı için hiç pişmanlık duymadığını söyledi.

"Çocuk evliliğin ortak bir amacı... Ama şart da değil. Hatta evliliğin büyüsünü bozduğu kesin... Doğurmadığım için pişman değilim."

14. 72 yaşındaki sanatçı Emel Sayın, yaptığı 4 evliliğe rağmen hiç çocuk sahibi olmamış. Hem zamansızlık hem de kariyer hedefi yüzünden çocuk doğurmayı ikinci plana atmış.

15. Nehir Erdoğan: "Çocuklar benim için çok değerli. Neredeyse tutku gibi. Ama annelik, illa biyolojik olarak bir çocuğa sahip olmak demek değil benim için. Bütün çocuklar bizim. Doğurmadan anne olmaya dair öyle güzel örnekler var ki. Benim için de bu geçerli olabilir."

16. Hollywood'un ünlü isimlerinden Helen Mirren, bir röportajda hayatı boyunca işine öncelik tanıdığını belirterek, "çocuk konusunda ne bir istek, ne de özlem duydum " diye konuştu.

17. Kylie Minogue da "benden anne çıkmaz" diyor. Hiçbir zaman kendisini "anne" figürü olarak görmemiş. Bu fikir de aklının ucundan dahi geçmemiş.

18. Billur Kalkavan çocuk deyince Allah göstermesin diyor. O hayatta sadece kendisiyle uğraşmayı seviyormuş.

19. Fatma Girik de işinden dolayı çocuk sahibi olmayı ertelemiş.

20. Yonca Evcimik: "Doğurmak istemem. Çünkü benim yüreğim hâlâ çocuk, kendim çocuk gibiyim. Ayrıca benim milyonlarca çocuğum var bu ülkede."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dmlaksu

Gerçekten tam olarak benim düşüncelerim... Hiç şimdiye kadar anne olma isteğim olmadı zaten büyük bi sorumluluk ister çocuk . Özellikle insanlara çocuk ne zaman? Ne zaman çocuk yapacaksınız gibi sorular sormaları sinir bozucu. Sen mi bakcaksin sen bakcaksan yapalim. Doğum acısıni sen mi çekiceksin,dogurduktan sonraki o depresyonu senmi yaşıcaksın, senmi bebeğin altını değiştirip gece senmi uykusuz kalacaksin,senmi ağlama seslerini duyucaksin, senin mi vücudun bozulcak, özellikle senmi kocamann bi sorumluluk alacaksin. Herkesin içinde anne olma isteği yok.Öyle sanıyorsaniz her insan çocuk yapmak zorunda değil. Özellikle şuan ki iğrenç dünyaya çocuk getirmek asla mantıklı değil.

what-can-i-do-sometimes

Dogurup soven, atan, doven o kadar cok var ki. onlari dunyaya getirmemek en buyuk hediye onlara aslinda. doguracaksan adam gibi bakacaksin

erci-e

Ah deniz vah deniz bana laf atarak fenomen olmaya çalışan deniz bir şizofrendir, kesin bilgi yayalım :D Senin gibi hadsiz şizofrenlere lafımı esirgemedim diye kadın düşmanı mı olduk yani :D:D yazık sana bu beyinle iyi yaşamışsın bu yaşa kadar!

arsenic

Dikkat! Aşağıda yorum yapan Ercy denen pislik kadın düşmanı yorumlar yazan, kendince insanları aşşağılayan, nerde karkız haberi, dedikodu onları takip edip millete ahlak polisliği yapan götoşun biridir, bunun gibi biiki tane daha var) Bi de fikir beyan etmiş gerzeğe bak. Hani bilmesem senin ne karaktersiz, haysiyetsiz, omurgasız biri olduğunu. Bi de yardırmış, laflara gel. 🙂Kadın düşmanı, pislik. Bakamayan, eğitemeyen, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılayamayan yapmasın tabii ki. En az sabırla, özveriyle ve iyi insan yetiştirme bilinciyle çocuk yetiştirenlere saygı duyduğum kadar bu yükün altına bilinçli girmeyenlere de çok saygı duyuyorum. Sonra bak yapip saliyorlar milleti bunun gibi potansiyel tecavüzcü, kadın düşmanı, homofobik kısacası ağzında salyalar akarak ona buna saldıran it sürüsü hayattan, ülkeden soğutuyor. Ülkemizin tez zamanda, bieli çükünde ona buna hakaretler eden bunun gibi ikiyüzlü eziklerden temizlenmesi dileğiyle.

Gizli Kullanıcı

her doğuran gerçekten de " anne " olabilseydi. Belki dünya daha yaşanabilir hale gelirdi...

Görüş Bildir