Henüz 15 Yaşındayken Cesaret İsteyen Bir Yola Girip Sanatıyla Harikalar Yaratmış Bir Genç: Dimitra Milan

-

Dimitra Milan, genç yaşında günde 9 saatten fazla fırçasıyla bu yolda emin adımlarla ilerleyen, gurur verici bir hayat hikayesine sahip. Gelin bizler de onun renkli dünyasına ortak olalım...

Kaynak: https://dimitramilan.com

Dimitra Milan, henüz 15 yaşındayken tabloları ABD ve Avrupa'daki özel koleksiyonlarda yer alan olağanüstü bir sanatçı!

Resimleri, her şeyin mümkün olduğu rüya gibi bir atmosfere sahip. Resmettiği romantik unsurlar, soyut gerçekçilik olarak tanımlanabilir. Derin duygular uyandıran sembolizmlerle dolu eserlerini şu sözlerle anlatıyor Dimitra:

“Resimlerimin insanlara her şeyin mümkün olduğunu hissettirmesi için ilham vermesini istiyorum. İnsanların gerçek kimliklerini anlamalarını ve kaderlerine inanmalarını istiyorum.”

“Önce resmimi hayal ederim, sonra da hayalimi resmederim.”

Dimitra fırça darbeleriyle sevgi, umut, özgünlük ve güzelliği dile getiriyor. Geceleri gördüğü rüyalardan ilham alıyor. Felsefesini sevdiği sanatçılardan Van Gogh'un “Önce resmimi hayal ederim, sonra da hayalimi resmederim.” sözünün hakkını veriyor genç sanatçı.

Tabii, hayallerine tablolarında hayat verirken diğer insanların hayallerine de ortak oluyor.

Dimitra kendini geliştirmeyi hiç bırakmayan bir sanatçı. Çalışmasının önemli bir parçası da diğer insanların hayallerini gerçekleştirmek. Resimlerini insan ticaretine karşı duran, kar amacı gütmeyen kuruluşlara, kanserli ailelere ve çocuklara yardım sağlayan Cozies 4 Chemo gibi kuruluşlara düzenli olarak bağışlıyor.

Genç sanatçı 'her şey mümkün' hissini insanlara kendi dilinden anlatmak istiyor.

Büyülü tablolarının genelinde farklı kadın figürleri ve hayvanlar yer alıyor. Sanatçı için her şey mümkün düşüncesi, hayvan sembollerinde ve bizlere betimlediği büyülü atmosferlerde gizli. Anne babası gibi sanatçı olmayı seçen ve buna hayatını adayan Dimitra, resim yapmayı entelektüel kelimesi yerine, ruhani bir serüven olarak tanımlamayı tercih ediyor.

Resim yapmaya başladığında zaman ve mekan kavramlarını yitiren sanatçının, birbirinden güzel tabloları bizim de algımızı bozuyor.

Resim yapmanın yanında seyahat etmeyi de seven genç sanatçının, bir yere ait olmama tutkusu tablolarına da yansıyor.

Farklı kültürleri tanımak ve farklılara açık olmak yollarda öğrendiği, tablolarında anlatmak istediği düşüncelerinden biri.

Hayal dünyasını sınırlarını zorlayan ve bunu kusursuz bir şekilde hayata geçiren genç sanatçının daha birçok başarıya imza atması dileklerimizle...

Dimitra'nın hayal dünyasına ortak olmak isteyenler için...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
smaban

doğuştan yeteneğin olunca para kazanması da kolay oluyor. insanlar şanslı abi, hayatı boyunca çalışmayacak belli ki.

ece-ysl

dipnot : anne baba sanatçı....

melisa-oney

bende bu alanda kursa gidiyorum başladığımdan beri aklıma birçok fikir ve ilham geliyor bu çok bir şey

ender-deniz

ve çok güzel resimler

ender-deniz

çok başarılı

Görüş Bildir