HDP'li Pervin Buldan İfadesinin Ardından Serbest

-

 Meclis Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, İstanbul'daki evinde gözaltına alındı. Buldan, Bakırköy Adalet Sarayı'nda ifadesini verdikten sonra serbest bırakıldı. 

HDP İstanbul milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Pervin Buldan, bu sabah saat 09.04'te gözaltına alındığını duyurdu.

Pervin Buldan resmi Twitter hesabından 'Gözaltına alındım' mesajını paylaştı.

Buldan'ın "suçu ve suçluyu övmek ve terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla hakkında açılan dava kapsamında Bakırköy Adalet Sarayı'nda talimatla ifade verdiği, ifadesini verdikten sonra Bakırköy Adalet Sarayı'ndan ayrıldığı aktarılıyor.

HDP'li 12 vekil tutuklu

Eş başkanlar Yüksekdağ ve Demirtaş’ın da aralarında olduğu HDP’li 12 vekil, 4 Kasım’da sabaha karşı evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alınmıştı.

Eş Başkanlar Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş Dâhil 9 HDP'li Vekil Tutuklandı - onedio.com
Eş Başkanlar Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş Dâhil 9 HDP'li Vekil Tutuklandı - onedio.com

Demirtaş ve Yüksekdağ’la birlikte grup başkan vekili İdris Baluken, Şırnak milletvekilleri Leyla Birlik ve Selma Irmak, Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım ve Şırnak Milletvekili Ferhat Encü 9 Kasım’da tutuklanmıştı.

Diyarbakır milletvekilleri Ziya Pir ve İmam Taşçıer ve Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

11 Aralık'ta Hakkari milletvekili Nihat Akdoğan, 13 Aralık’ta ise Siirt milletvekili Besime Konca ve Diyarbakır milletvekili Çağlar Demirel tutuklanmıştı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraDiyarbakırHDPHakkariİstanbulMardinPolisSiirtŞırnakTerörTürkiye Büyük Millet MeclisiTwitter
Görüş Bildir