Görüş Bildir

HDP'den CHP'ye Koalisyon Tavsiyesi: 'Hayırlı İşte Acele Edin'

Anasayfa > Gündem

CHP'ye bayramlaşmaya giden HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, peygamber hadisiyle CHP'ye koalisyon mesajı verdi: 'Hayırlı işlerde acele edin.'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ile Parti Meclisi Üyeleri Yaşar Seyman, Cemal Canpolat ve Elif Uzunşimşek, CHP Genel Merkezinde partilerden bayramlaşma için gelenleri kabul etti. CHP'ye AK Parti'den sonra DSP ve Vatan Partisi bayramlaşma için geldi. Daha sonra ise HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, MYK Üyesi Zeynep Karaman, PM Üyesi Ahmet Karataş, bayramlaşma için geldi.

HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, bayramın barış, huzur, güven getirmesini diledi. 'İki bayram arası nikah olmaz diyorlar ama CHP böyle hurefelere inanmaz ama biz demokratik Türkiye için, barış içinde yaşayacağımız bir Türkiye için hükümet protokülene ihtiyaç var. Size sabır diliyoruz. İki bayram arasını iyi değerlendirmenizi diliyoruz.' diye konuştu.

"Hayırlı işte acele edin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik de 'İnşallah olumlu şeyler olur. Hepimizin beklentisi budur. Bizim mesajımız tek. Vatan Partisi'ne ayrı, HDP'ye ayrı, AKP'ye ayrı değil. Sosyal demokrat bir parti olarak Kürtlerle beraber hep birlikte eşit vatandaşlık ilkelerinde bu memlekette huzur için güzel bir şekilde yaşamak istiyoruz. Sizin bu seçimlerde başarı ile çıkmanız hepimiz açısından mutluluk verici. Bağdat 80 kişinin ölmesiyle sonuçlanan bombalı saldırıdan büyük üzüntü duydum. Terörün her şekline mutlaka karşı gelerek bölgede, ülkemizde diğer ülkelere demokrasi konusunda ilham olmalıyız.' şeklinde konuştu. 

HDP PM Üyesi Ahmet Karataş ise sorunun çözümü konusunda CHP'den beklentilerinin daha fazla olduğunu söyledi. Çözüm sürecini AKP'nin başlatmasına karşın CHP'nin rolünün önemli olduğunu ifade etti. Özçelik de 'Hep birlikte kafamızı sorunlara verip kiminle çözeceğimize çalışmak lazım.' dedi. 

Peygamber Efendimizin(s.a.v) 'Hayırlı işlerinizde acele ediniz, hayırlı işlerde acele edin.' Hadis-i Şerif'i hatırlatan Bilgen, bu koalisyonun hayırlı olduğu düşünülüyorsa bu işin fazla geciktirilmemesi temennisinde bulundu.

CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?