Görüş Bildir

Hazine Bakanı Nureddin Nebati'nin 'Çarpılan Küçük Yatırımcı Oldu' Sözleri Tartışılıyor

Anasayfa > Gündem

Dolar/TL'nin 18'e kadar çıkmasını bekleyip ardından açıklanan yeni formülle düşürülmesi sonrası 'Çarpılan küçük yatırımcılar oldu' diyen Hazine ve Maliye Bakanı, bu sözleri nedeniyle tepkilerin hedefinde.

Son birkaç ayda Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısında hızla değer kaybetmesi, birikimlerini korumak isteyen vatandaşların dövize yönelmesine neden oldu. Merkez Bankası'nın peş peşe gelen faiz indirim kararlarının ardından Türk Lirası hızla erirken dolar ve euro'da tarihi seviyeler görüldü.

Hükümet, 'Türkiye Ekonomi Modeli' adını verdiği politikada kararlı olduğunu vurgularken dolar 18'i, euro ise 20 TL'yi geçti.

Erdoğan açıkladı, döviz kurları geriledi

Erdoğan açıkladı, döviz kurları geriledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Aralık Pazartesi akşamı kabine toplantısı sonrası 'Kur korumalı TL vadeli mevduat' formülünü duyurunca döviz kurları hızla geriledi. Yeni formülün işe yarayıp yaramayacağı tartışmaları sürerken dolar kasım ayı ortalarındaki 11 Lira seviyelerine geriledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün NTV'de katıldığı canlı yayında 'Dövizdeki köpükten yanan küçük yatırımcı oldu. Aklı başındaki bir finansör Türkiye’de bu işlerin bir şekilde döneceğini bilir ama çarpılan küçük yatırımcılar oldu.' dedi.

Nebati'nin bu sözlerinin ardından sosyal medyada pek çok kişi 'Dolara müdahale için neden 18'i görmesi beklendi?' diye sordu ve küçük yatırımcıyı çarpanın bizzat hükümet olduğunu savundu.

Nebati'nin o açıklaması 📹

Nebati'nin sözlerine gelen tepkilerden bazıları 👇

Nebati'nin sözlerine gelen tepkilerden bazıları 👇

CHP Sözcüsü Öztrak da yaşananlara "Yapılan, köpüğü almak değil milleti çarpmak" diyerek tepki gösterdi. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
81
42
14
11
5
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
......

Böyle saça böyle tarak, böyle halkada böyle yaprak. Ses çıkarmamaya devam edin bakalım sonu nereye gidicek.

Semih KURNAZ

Aksine dövizi olana beter olun iyi sapladı size tayyip diyorlar..

Yok ismim

Amk ülkesinde makamının hakkını veren bir tane adam yok.

Grateful Dead

Çarpılanların çoğu da oyunu AKP'ye veriyor. Aynen devam etsinler, yıllarca yaptıkları birikim erisin ben çok mutluyum :):))

endividualist

Yalan söylüyor aklı basında herkes döviz aldı sadece küçük yatırımcı olur mu. Kendi adamlarına daha önce haber verdikleri için onlar kur düşmeden çıkabildile... Devamını Gör