Hayvanseverleri İki Kutuba Ayıran 'Kısırlaştırma' Hakkında Kısa ve Bilgilendirici Bir Yazı

-

Kısırlaştırma konusu hayvanseverleri ikiye ayırmış durumda. Uzun zamandır süren bu tartışmaya henüz net bir cevap bulunamadı. Uzun yıllardır sayısız hayvana evini açmış olan @burchinella , bu konudaki tecrübelerinden yola çıkarak bir yazı paylaşmış. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: https://twitter.com/burchinella/status/9...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayseagull

arabanın altında ezilmekten soğuktan açlıktan başka hayvanın yemi olmaktan iyidir. Birde mama verdim diye kedinin bikaç gün sonra evime bahçeden girip mutfağıma doğurması da ayrı bir anım :)

Gizli Kullanıcı

Ben de tecrübelerimi anlatayım beslediğim anne kedi 4 ayda bir doğuruyor. 4 yavru getiriyor yavrular birer birer ölüyor maalesef. Yavru kedilerde göz enfeksiyonu olabiliyor. Yine yavru kediler en güvenli yer olarak araba altlarını görüyor kaçınılmaz sonuç eziliyorlar. Kedi besleyenler bilir komşular bahçeden kovar bunları koku yapıyor diye; erkek kedi dişinin ilgisini çekmek için dişi kedi gördüğü yere koku bırakır o koku zor gider . Annelik iç güdüsü de doğru anne kedi emzirmesi bitene kadar anne, memeleri kaybolunca yavrularının kafalarına vurup kovuyor onları. Günümüzün imkansızlıklarını söylersem konu uzar nerede saklayacaklar bebelerini yuva yapacak yer de kalmadı.

layd

kesinlikle çok doğru tespitler.

fcrfcr

"Hayvanların doğasında anne ya da baba hissi yok. Sadece üreme dürtüsü var." bundan sonra okumadım. Davasında haklı olabilir ama salak saçma çok bilmiş argümanlarla savunması çok aptalca. Bu konu hiçbir zaman kesin bir sonuca varmayacak. Şimdi mutlak iyi var mıdır diye girsem çıkamayacaz. Neyse, ahlaken veya mantıken neyi uygun görüyorsanız onu yapın ama kendi yaptığınızın da mutlak iyi olduğunu sanmayın. Şahsen bu konuda iki karşıt görüşe de hak veriyorum.

ahmetbroxdx

"Hayvanların doğasında anne ya da..." bundan sonra okumadım.

deniz-yilmaz55

kanka ulkenin sorunu o zaten, okumamak.

fcrfcr

Okumak bir boka çare değil. Önemli olan kaliteli içerik okumak.

nese-gundogdu

benim kedim de kısır hiç te kilo almadı oldukça da sağlıklı

Görüş Bildir