Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayvanlar Aleminden "Doğada Eşcinsellik Yok" Lafını Yavaşça Yutturan 8 Tür

4.1bPAYLAŞIM

Sevgili gençler, sevgili vatandaşlar söz bir sebeple LGBT bireylere gelirse dönüp dolaşıp "Doğada eşcinsellik yok." diyorsunuz. Külliyen yanlış!  

Doğada eşcinsellik yoksa, nasıl oluyor da 1500 civarında farklı türde gözlenebilir miktarda sık bulunuyor? Ben size bu türlerden sadece 8 tanesini paylaşacağım.

LGBT üzerine tartışmalarda en fazla dile getirilen görüşlerden biri; "Doğada eşcinsellik yoktur!"

Yanlış efendim yanlış! Doğada sürüsüne bereket var. 2006 yılında yapılan bir araştırmaya göre şu ana kadar 1500'den fazla türde de tespit edildi.

1. Penguenler belki de eşcinsellik konusunda en meşhur hayvan türü. Üstelik sadece sevişmiyorlar da efendim. Çocuk da yetiştiriyorlar!

Penguenlerin eşcinsellikleri ve eşcinsel ebeveynlikleri üzerine sayısız araştırma var. En meşhur olaylardan biri ise 1999 yılında New York'taki bir hayvanat bahçesinde eşcinsel iki erkek penguenin, heteroseksüel bir penguen çiftin yumurtalarını çalması.

Bu yalnız bildiğin şerefsizlik! 😡

2. Dünyanın belki de "en eşcinsel hayvanı": Erkek Kanada Koyunu

Erkek Kanada koyunları da eşcinsellik o kadar sık rastlanıyor ki, o kadar olur! Araştırmalara göre, insanlarla birlikte en çok eşcinsel ilişki yaşayanlar bu hayvanlar.

3. DNA dizilimleri %98 oranında bizimle aynı olan tür: Bonobolar

Bonobolar, şempanzeler ile birlikte genetik olarak en yakın akrabalarımız. DNA olarak %98 oranında benzerlik gösteriyoruz.

Doğal olarak cinsel davranışlarımız da yakınlık gösteriyor gençler. Dişi, erkek demeden sevişiyorlar ve hem dişilerde hem de erkeklerde eşit düzeyde eşcinsel davranışa rastlanıyor.

Ayrıca kavga dövüş ettikten sonra sevişerek rahatlıyor bu keratalar! 😅

4. Yuvasını dişi kuşlarla kuran dişi kuş: Dişi Albatroslar

Dişi albatroslar da sıklıkla eşcinsel davranışa rastlanıyor. Dişi albatrosların %30'unda eşcinsellik gözlenebiliyor.

5. Kız kıza takılmayı seven başka bir tür: Dişi Japon Makakları

Makaklar, ya da Türkçede bilinen adıyla şebeklerde de eşcinsel davranışlara rastlanabiliyor. Özellikle de kar makağı olarak da bilinen dişi Japon makaklarında. Bu dişiler partnerleriyle, erkeklere oranla birçok farklı pozisyonda sevişebiliyorlar. 

Pek bir şebekler hani. 🙈🙉🙊

6. "Siyah Kuğu" filmine ilham mı verdiler yoksa? Eşcinsel Kuğular

Gerçi daha çok erkeklerinde rastlanıyor ama olsun. Erkek kuğular içinde önemli bir kesim, dişilere yüz vermiyor.

Bu arada Mila Kunis ve Natalie Portman...😍😍😍

7. " 'Ormanın kralı' yapar mı?", demeyin. Yapar!

Hepimizin zihnine erkeksilik ve güç ile kazınan ormanın majestesi erkek aslanlarda da eşcinsel davranışlara sıklıkla rastlanıyor.

Biliyorum bazılarınızın dünyaları başına yıkıldı...😁

8. Sıra geldi sevimli yunuslara...

Tursiops olarak bilinen yunus cinsinin erkek üyeleri çoğunlukla biseksüel. Bu hayvanlar bazı dönemlerde de neredeyse tamamen eşcinsel oluyor. 

Bununla beraber acayip derecede sosyal ve zeki hayvanlar. Sizi gördükleri vakit "sadece arkadaşız 😇" diyerek kandırmaya çalışabilirler gençler ona göre.

Eşcinsellik 1500'den fazla türde var ama homofobi sadece insanda var.

Bundan sonra "eşçinsellik doğada yok", demeden önce biraz düşünürsün tamam mı evladım? 😎

Peki madem şimdi yorumunu alalım sayın okurum?

Güzel içerikti, hoşuma gitti.
Hayvan gibi şiy yapıyosunuz yav!
Doğada eşcinsellik yoktur.
Ne diyem Mahmut mu diyem?

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
askosmanl1

hayvanlarda ensest ilişki var. Hayvanlarda varsa doğaldır hepimiz ensest olabiliriz öyle mi?! Hayvanlarda doğurduğu yavrusunu bakmayıp terkeden yavruları yiyenlerde var HAYWANLARDA DOĞUM YAPTIKTAN SONRA EŞİNİ YİYEN HAYWANLARDA WAR.BİZ İNSANLARDA DOĞUM YAPTIKTAN SONRA EŞİMİZİ Mİ YİYELİM? HAYWANLARIN YAPTIĞI HER ŞEYİ BİZ İNSANOĞLU TAKLİD EDERSEK NASIL İNSAN OLABİLİRİZ? ...Artık Allah’a karşı gelmekten sakının ve bana itaat edin Rabbinizin sizler için yarattığı eşlerinizi bırakıp da insanlar arasından erkeklerle mi beraber oluyorsunuz? Doğrusu siz haddini aşan bir kavimsiniz!" ŞUARA 163-164-165-166

n.aysu

Doğade eşcinsellik vardır; çünkü insanda eşcinsellik vardır. pardon ama, biz ne zaman "doğa-dışı" olduk?

ezgi-kayi

Aynı mantıkla gidersek : hayvanlarda ensest ilişki var. Hayvanlarda varsa doğaldır hepimiz ensest olabiliriz öyle mi?! Hayvanlarda var diye homoseksüelliği insanlarda olabililiğini ispat etmek isteyen ensesti de savunmalı. Hayvanlarda olması onların hayvan olduğunu ispatlar,insanlarda olması insanın da hayvanlara özendiğini ispat eder hepsi bu. İnsan dediğin letafet sahibidir ve hayvandan farkı zevk veriyor diye bir boku kötüyse yapmamasıdır!

tugce-kaner

n.aysu

sayın ezgi kayı, bence biraz saçma olmuş yazdığınız. öncelikle ensest tümden karşı çıkılacak bir şey olamaz; çünkü iki yetişkin bireyin arasındakiler bizi ilgilendiremez. ensest başlı başına kötü bir şey değildir; onun kötü olarak adlandırılmasını sağlayan şey "istismar" olgusudur ki bu oldu olgu, heteroseksüel ilişkisi de gayrımeşru kılabilir. ikinci olarak, siz bir hayvansınız; aynı benim gibi, atalarınız gibi ve hatta peygamberleriniz gibi; dolayısıyla insanı DİĞER hayvanlardan bambaşka bir şeymiş gibi sunmanın anlamı yok. üçüncü olarak, eşcinsellik "zevkli gelenin yapılması" veya "özenme" gibi bir şey değildir; durup da "ay, biraz da hatunlardan zevk alayım" diyemezsiniz. ortada bir özenme varsa bile bu zaten eşcinsel eğiliminizin olduğunu gösterir. çünkü bir insanı heteroseksüel veya homoseksüel olarak, bıçakla ayırır gibi, ayıramazsınız. cinsel eğilim en düz haliyle bile bir spektrumdur: bkn. Kinsey Skalası.

omer-mh

ensest tümden karşı çıkılcak bir şey olamaz derken neye göre tümden karşı çıkılamaz olduğunu belirtmen gerek ikinci olarak biyolojik olarak hayvanız ama sadece o kadar insanın hayvandan çok fazla farkı vardır üçücü olarak eşcinselliğin ne ifade ettiği kişiden kişiye değişir kimi zevk için yapar kimi özenir kimiyse farklı bi nedenden

-1275

Sayın Nisan Aysu Sizin gibi düşünmeyen insanların Düşüncelerine saçma diyemezsiniz . İnsan ve İnsan olmayan ayrımını yapmakta zorlanıyor olmalısınız. Kendinizi arzu ettiğiniz sınıfa sokabilirsiniz. Sizin gibi düşünmeyen bizleri Yada Din büyüklerimizi sınıflandıramazsınız. İfade özgürlüğü elbette vardır. Fakat bana yada saygı duyduğum hislere sövmek onları aşşağlamak demek değildir ifade özgürlğü.

n.aysu

"bence" dedim zaten. hayvan demekle hakaret etmiş olmuyorum, bir olguyu dile getirmiş oluyorum. bi de lütfen olayı kişiselleştirmeyin.

n.aysu

ensestle istismarı ayırmak gerektiğini düşünyorum. yani sorun ensestte değil, istismarda. ensest sıklıkla istismarla anıldığı için üzerine bir önyargı geliştirilmiş olduğunu düşünüyorum; ikisini ayırmak gerekiyor. insanın diğer hayvanlara ciddi bir farkı olduğunu düşünmüyorum, yani insanın farkı "normal bir fark", yani eğer bizi onlardan ayırıyorsa, o zaman tüm hayvanlar diğer hayvanlardan ayrı, tüm tüm hayvanlar bir de insan ondan kategorik olarak ayrı ise, o zaman buna ilişkin iyi argümanlar gerek (medeniyet, dil, zeka... bunları insanı bambaşka bir yere koymak için yeterli değil, belki refleksiyon denilebilir ama bence bu da tartışma konusu). eşcinsellik meselesine gelince, insanlar sadece özenti olduğu için eşcinsel olmak bence kolay değil, yani o kadar basit değil, sanıyorum özentilikten ziyade, zaten var olan bir eğilim açığa çıkabilir en fazla, ama bir insan "tamamen" düzcinselken sadece özentilik olsun diye eşcinsel eğilimler göstermez. kinsey skalasına bakılabilir.

ezgi-kayi

ensest tümden karşı çıkılacak bir şey olamazdan sonrasını okumadım.. babanla sana mutluluklar o zaman ! hakikaten iğrençsiniz...

n.aysu

sığ ve hastasınız. iğrenç olan da sizsiniz. rezil bir pisliksiniz.

n.aysu

kodumun beyinsizi!

mmurat

Hayvanlar ahlak dışı davranışlar sergilemeleri onların eşcinsel değil adı üzerinde, hayvan olduklarının bir kanıtıdır. Çünkü bu eylemi üremek ve hayvani bir hisle yaparlar. Hatta bazı hayvanlar sapkınlığın daha ötesine giderek, tecavüz, pedofili, sadizm, ensest gibi sapkınlıklar da yapabiliyorlar. Sapıklığa eşcinsellik demek sizinkisi..

emirhan-camadan

Peki sana şunu sorayım insanlar da hayvan hücrelerinden oluşmakta bunu biliyor muydun ?

asya-ejder

bi anlamadınız gitti tüm canlılar cinselliği üremek için yapar eş cinsellik doğal değildir çünkü sperm+sperm veya yumurta+yumurta zigot oluşturamaz ayrıca hayvanlardan yola çıkarsak deniz atlarınında erkekleri doğuruyo, erkek kediler yavrularını yiyor yani her canlı grubunun kendi özelliği var bu yüzden diğer canlılardan yola çıkılamaz. şimdi siz bana homofobik diyeceksiniz ama ben sadece kendi mantığım doğrultusunda açıklama yaptım ayrıca eşcinsel bir çift gördüğümde de onlara bu kararlarından dolayı önyargıyl yaklaşacak değilim herkesin kararlarına saygı duyuyorum

Görüş Bildir