Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatınızın En Mutlu Gününe Adım Adım Hazırlık-1: Birbirinden Yaratıcı Davetiye Önerileri

 > 
719PAYLAŞIM

Düğün Mevsimi Yaklaşıyor, Eksikleri Tamamlamanın Tam Zamanı!

Düğün başlı başına masraflı bir olay peki bu masrafları nasıl en aza indiririm diye düşünüyorsanız işte size cevabı: Bazı ufak tefek ayrıntıları daha az maliyetle kendiniz yapabilirsiniz. 

İşte serinin ilk adımı: Davetiyeler!

1. İlk olarak gereken malzemeler.

Düğününüzün temasını davetiyenize yansıtmalısınız. Bunun için gerekenler;

 • Renkli Kalın Fon Kartonu

 • Dantel Kağıtlar

 • Renkli Kurdeleler

 • Düğmeler

 • İnciler

 • Taş Boncuklar

 • Deniz Kabukları

 • Kumaş Parçaları

 • Renkli Kalemler

 • Eski Kullanılmayan Broşlar

 • Altın ve Gümüş Renkli Kağıtlar

 • Kağıt Kesiciler

 • Değişik Uçlu Makaslar

 • Slikon ya da Güçlü Bir Yapıştırıcı

 • Stickerlar

 • Tül

2. Sade ama şık.

Hem yapması kolay hem de oldukça şık. Koyu kahve karton üzerine açık renkte bir kağıt yapıştırarak düğün detaylarını bu kısımda paylaşabilirsiniz üzerine biraz daha küçük boyutlarda keseceğiniz desenli kağıdın bir yanını yapıştırarak kapak yapmalısınız. Kapağın üzerini dilediğiniz gibi süslemek size kalmış bu küçük yapma çiçekleri buradan bulabilirsiniz.

3. Broşlarla klasik bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Evde eskiden kullandığınız ve artık modası geçmiş broşlarınızla klasik bir davetiye oluşturmanız çok basit. Siyah fon üzerine beyaz karton ile yapacağınız bilgilendirme çerçevesinin üzerine kalın bir siyah kurdeleyi iki kenarından davetiyenin arkasına doğru yapıştırın ve broşu tam ortaya gelecek şekilde sabitleyin. Değişik broş seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

4. Klasikleşmiş bir görünüş: Dantel

Beyaz ya da krem bir kartonu tam ortadan ikiye katlayarak oluşturduğunuz davetiyenin üst kapağını dantel ile kaplamanız klasik ama şık bir görünüm sağlayacaktır. Yukarıdaki  gibi broşla süsleyebilirsiniz.

5. Dantel detayları nostaljik bir görüntü yaratabilir.

Kalp şeklinde keseceğiniz dantel ve kumaş parçalarıyla davetiyenize nostaljik bir hava katabilirsiniz. Bu basit davetiye için 3 renk fon kartonu ve kalp kesiciye ihtiyacınız olacaktır.

Kalp kesiciyi büyük kırtasiyelerden ya da buradan alabilirsiniz.

6. Klasik ama asil bir dokunuş.

Siyah ve beyazların arasında canlı ve gösterişli renklerde kurdeleler kullanmanız davetiyenizi asil gösterecektir. Bu basit davetiyeyi yaparken, siyah fon kartonu dikdörtgen şeklinde kesin. İki ucunu üçgen şeklinde kesip ortada kare alan kalacak şekilde katlayın. Kare alana beyaz bir kağıt ile bilgilendirme alanı oluşturun ve fiyonk yaptığınız canlı renkteki kurdele ile birleştirin.

7. Dantel kağıtları davetiyede kullanmak iyi bir fikir olabilir.

Nostaljik bir hava için saman renkli kartonları kullanabilirsiniz. Dantel kağıtları çevresine sararak değişik bir zarf oluşturabilirsiniz. Keçeden minik kalpler keserek üzerine baş harflerinizi yazabilirsiniz. Son olarak bir saman parçası ile bütün parçaları birleştirmelisiniz.

8. Renkli düğün teması için.

Baharın renklerini davetiyenize yansıtmak çok basit çıkardığınız şablonun kalan yerlerini sulu boya ile renklendirebilirsiniz.

9. Bahar çiçeklerini davetiyeye yansıtmak çok kolay!

Baharın renkli çiçeklerini davetiyenizde görmek isterseniz yapmanız gereken krapon kağıdı ya da eski kumaş parçaları kullanmak.

10. Eski mektupları özleyenlere...

Eskiden hep mektup atardık ne güzellerdi diyenler için kartpostal şeklinde oluşturacakları davetiyeler misafirlerin çok hoşuna gidecektir.

Eski fotoğraflarınızın kartonlara çıktısını alıp, kenarlarını şekilli makaslarla kartpostal görünümü vererek keserek oluşturabilirsiniz. Bilgileri (lcv kısmını ya da saatleri) farklı ufak kağıtlara yazıp saman ipi ile bağlayarak sevimli bir görüntü yakalayabilirsiniz. Değişik pullara buradan ulaşabilirsiniz.

11. Gezmeyi seven çiftlere...

Evet yapması biraz zorlayıcı ama tasarımı bir harika! Saman kartonunu bir adet beyaz kağıt ile tam ortasından zımbalayın. Beyaz kağıda bilgilendirme notunuzu yazabilirsiniz. Arkasına açık renk bir fon seçin ve üzerine dünyanın herhangi bir yerinden bir fotoğrafla süsleyebilirsiniz. Dünya haritasından bir parça ile birleştirip aranjmanınızı tamamlayabilirsiniz. Zarfın içine bir parça dünya haritası kesmeyi unutmayın.

12. Broşür şeklinde bir davetiye ye bütün bilgileri sığdırabilirsiniz.

Broşür şeklinde hazırlayacağınız davetiyenizde katlanan her bir bölüme farklı bir bilgiyi yazabilirsiniz.

13. Basit bir gelin damat davetiyesi de hazırlayabilirsiniz.

Resimdeki gibi ufak bir papyon ve inci kolye yaratıp davetiyenizi basit ama şık halde yollayabilirsiniz.

14. Gelin damat tasarımlarının bir başka şekli.

Yine basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz klasikleşmiş gelin damat davetiyesi için;
Dokulu İnci Beyazı Karton
Gri ve Siyah Fon Kartonu
Lacivert ya da Bordo Kurdele
İnci Boncuk

Açık gri ya da beyaz bir fon üzerine pelür kağıt yapıştırıp bilgileri paylaşabileceğiniz yeri oluşturun. Ardından Lacivert ya da bordo (kravat rengine göre) bir fon seçip üzerine gelin ve damat figürlerini yerleştirip, kurdele ve inci ile süsleyin. Tek tarafından kapak oluşturacak şekilde yapıştırın.

15. Mis kokulu davetiyeler için.

Baharın kokularını davetiyenize taşımanız çok basit. Lavanta ya da başka kokulu çiçeklerin kurutulmuş hallerini davetiyenizin üzerine ekleyerek zarfa koyun. Misafirleriniz bayılacak. Kuru çiçeklere buradan ulaşabilirsiniz.

16. Bahçe partisini düğüne çevirecek olanlar için eğlenceli bir davetiye.

Ufak bir bahçe düğünü düşünenler kavanoz şeklinde kestikleri kartonların başına lcv kartlarını yapıştırarak değişik bir hava verebilirler. Kavanozların büyüklüğünü paylaşmak istediğiniz bilgilere göre ayarlayabilirsiniz hatta sarı sulu boya ile limonata kavanozu gibi bir hava katabilirsiniz.

17. Müzik severlere nostaljik bir seçenek.

Müzik sever çiftlerimiz için plak şeklinde davetiyeler hazırlamak çok basit. Yuvarlak olarak kestiğiniz siyah kartonların üzerine beyaz fondan bilgilendirme kısmı oluşturmanız yeterli. Plak kılıfı için de yine kartondan yararlanabilir üzerine değişik fotoğraflarınızdan albüm kapakları hazırlayabilirsiniz.

18. Çocuk ruhlu çiftler için.

Çocukluğunuzu yansıtan uçurtma şeklindeki davetiyeleri hazırlamak çok basit!

İstediğiniz renkteki fon kartondan uçurtma şeklinde bir dörtgen kesin. Kuyruğu için minik fiyonklar kesebilir ya da kurdele ile yapabilirsiniz. Dilediğiniz renkteki ipe fiyonkları yapıştırın ve dörtgenin sonuna ekleyin işte hazır.

19. Kasım'da aşk başkadır diyenler.

Sonbaharda evlenecek olanlar yaprak temasını davetiyelerine yansıtabilirler. Yapmaları gereken bir yaprak şablonu ile kartonları kesmek. Bizce Sonbahar renklerindeki kartonlardan arka fon oluşturmalı üzerine açık fon ile ya da saman kağıdı ile bilgilendirme kısmını eklemeliler. 

Şablonu buradan bulabilirsiniz.

20. Kış düğünü isteyenleri böyle alalım.

Kış mevsiminde evlenecek olanlar için karlı davetiyeler çok şirin. Bunun için sprey boya ve kar tanesi şablonuna ihtiyaç duyabilirsiniz.

Kağıttan kar tanesi yapmak için buraya bakabilirsiniz.
Kar tanesi şablonunu buradan bulabilirsiniz.

21. Dore ile şıklığı yakalayın

Bu basit davetiye için yapmanız gereken dikdörtgen şeklinde keseceğiniz açık renk kartonunuz iki ucunu yuvarlak şekilde kesmeniz. Ardından ortadaki bilgilendirme kısmı kare kalacak şekilde iki ucunu katlayın. Altın rengi mühür sticker ve kurdele ile süsleyin. 

Mühür sticker'a buradan ulaşabilirsiniz.

22. Ben süslü severim diyen gelinler için.

Dore bir çok davetiyenin vazgeçilmezi bu basit davetiye için yapmanız gereken değişik dokulu dore bir kağıt kullanmak hepsi bu.

23. Yok ben lame seviyorum diyen gelinlerimizi de böyle alalım.

Bir diğer alışıldık davetiye rengi olan lame ile aynı şekilde davetiye hazırlayabilirsiniz kurdele ile ufak detaylar katabilirsiniz.

24. Parmak izleriniz değişik bir bağlılık simgesi olabilir.

Parmak izlerinizden oluşturacağınız bir kalp ile davetiyenize minnoş bir hava katabilirsiniz.

25. Photobooth'ta çekilmiş fotoğraflarınızla kitap aralığı yaptırabilirsiniz.

Davetiyenizden bir parça anı kalsın isterseniz kitap aralığı şeklinde hazırlamak çok kolay. Photobooth'ta çekilmiş fotoğrafınızı beyaz fon kartonuna bastırın ve aynı boyuttaki bir saman kağıdı ya da siyah karton üzerine bilgileri yazın. İki parçayı da saman ip ile birbirine bağlayın.

26. Kumsalda romantik bir düğün isteyenler için.

Hem sade hem basit hem de şık bir davetiye yapmak çok kolay. Beyaz fon kartonlarına mavi sulu boyalarla deniz efekti oluşturarak çok şık ve sade davetiyelerle misafirlerinizi şok edebilirsiniz.

27. Kumsalda düğün yapacaklar için değişik bir tasarım.

www.passionpaper.com

Bakıldığında oldukça zor gözüken bu davetiyeyi yapmak aslında çok kolay. Büyük bir dikdörtgen şeklinde kestiğiniz kartonun tam ortasında bir kare oluşturun. Bu kare ye kadar olan diğer uçların kenarlarını kesin ve tepelerini yuvarlak bırakın. Ardından ortası kare kalacak şekilde uçları katlayıp bir kurdele ile bağlayın. Deniz kabukları ve deniz yıldızı ile süsleyin.

Deniz kabukları ve deniz yıldızını buradan bulabilirsiniz.

28. Hem eğlenceli hem orijinal!

Kumsal düğünü sahiplerine eğlenceli ve biraz farklı bir davetiye örneği daha. Bu parmak arası terlikleri yapmak çok kolay. Tek yapmanız gereken terlik şablonunu açık renk bir fonda kesip üzerine kağıt ya da kurdele ile terlik bantlarını yerleştirmek.

29. Klasikleşmiş Tiffany Co. temasını düğüne taşımak isteyenlere...

Klasikleşmiş Tiffany Co. teması için gerekenler çok basit turkuaz renkte karton, dantel kağıt ve beyaz kurdele. Bütün bunları birleştirerek kendi Tiffany Co. davetiyenizi oluşturabilirsiniz.

30. Mor seven gelinlere.

Bu davetiyenin ayrıntıları çok gelmiş olabilir ancak gözüktüğünden daha kolay. İnci beyazı dokulu kartonu dikdörtgen şekilde kesin. Kapak kısmı daha kısa kalacak şekilde ikiye katlayın. Dantellerden ya da dantel kağıttan kestiğiniz yarım çemberleri kapak kısmına yapıştırıp, mor kurdele ile süsleyin.

31. Son olarak zarflar!

Değişik zarflar yapmak sandığınızdan daha kolay.

1)Notalı kağıtları katlayarak zarf yapabilirsiniz.
2)Dantel kağıtları katlayarak zarf yapabilirsiniz.
3)Klasik saman zarfların içini dantel kağıtlarla süsleyebilirsiniz.
4)Klasik beyaz zarfların içini parıltılı kağıtlarla süsleyebilirsiniz.

İşte Düğününüz İçin İlk Adımı Attınız Bile!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
davetiyeshop

Bence en ucuz düğün davetiyesi satışı yapan ve kaliteli ürünlerle sitesini ziyaret edin paylaşım için teşekkürler...

burcu-akinturk

Profesyonel tasarımcıların elinden çıkan çok daha güzel ve kaliteli davetiye örnekleri için www.mintdavetiye.com adresini ziyaret etmenizde fayda var.

akay-davetiye

Birbirinden güzel ve uygun davetiyeler üstelik kapıda ödeme ve kredi kartına taksit imkanları ile. Birde ücretsiz numune gönderiyorlar beğendiğiniz davetiyeyi 1 adet numune isteye biliyorsunuz inceleyin beğenirseniz sipariş edebilirsiniz Düğün Davetiyeleri bence buradan alınır.

davetiyemodelleri

Sitemizde farklı bir düğün davetiyesi konsepti oluşturduk.Ziyaret ederseniz memnun oluruz.

ecf

Hepsinden bi tane olsun ama ya çok güzel hepsi ^_^ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤

Görüş Bildir