Hayatın Engelleri Karşısında Ne Kadar İleri Gidebilirsiniz? Gökhan Yılmaz'ın Yeni Kitabı Hayat Kırıkları Çıktı!

1PAYLAŞIM

Bu dünyada iki türlü insan var. Birincisi hayattan sıkılanlar, ikincisi hayattan çok sıkılanlar. Ben ikinci gurupta yer alıyorum. Yani hayattan çok sıkılanlardan...

Yeniden Başla ve Bir Yıldız Kaydı & Bir Aşk Sonsuz Oldu kitaplarının yazarı Gökhan Yılmaz, gerçek hayatların gerçek sorunlarına dokunduğu bir hikaye ile karşımıza çıkıyor.

Hayat Kırıkları, Kerasus Yayınları'ndan çıktı. Tüm okurların gerçek hayatta yaptıkları hataları görebileceği ve kendisine Herkesi karşınıza alıp, gururunuza ve içinde bulunduğunuz toplumun kültürüne ne kadar karşı gelebilirsiniz? sorusunu soracağı bir kitap olarak göze çarpıyor.

Kitap gerçek hayatta karşılaşabileceğimiz, derin ve ıstıraplı bir hikayeyi ele alıyor.

Yapılan röportajda Yılmaz; "Bu romanda Kaan isimli kahramanın hayat mücadelesini, eşi ile kötü giden ilişkisini, tam ilişkisini bitereceği ve aşık olduğu yanında huzur bulduğu kadına gitmeye karar verdiği sırada eşinin yakalandığı amansız hastalığı ve sonrasında gelişen karışık hayat örgüsünü okuyacağız. Bu karmaşa içerisinde Kaan’ın gerek kültürel baskı, gerekse erkeklik gururunu nasıl aşıp, eşi için fedakarlıkta bulunduğuna şaşırarak tanık olacağız." diyerek kitabın konusu hakkında bizlere bilgi veriyor.

Yılmaz, aynı röportajında kitabı hakkında düşüncelerini de dile getirdi. Hayat Kırıkları'nı bizler için tanımladı.

Kitabı için konuşan Yılmaz, "Hepimizin hayatında unutamadığı, acısını hissettiği hadiseler vardır. Bu acılar içimizde hep bir tortu bırakır. Zaman içinde zihnimizin derinliklerine hapsetsek bile bazen bir çağrışım ile acılarımız kendini hatırlatıp ben burdayım der. Hayatın öğrettiği ve birlikte yaşamak zorunda bıraktığı acılar veya tercihlerdir bu kırıklar. Zaman zaman bir sevgilinin kaybı, zaman zaman ise istenmeyen bir tercihle ruhumuzda oluşan izlerdir Hayat Kırıkları" dedi.

Kitabın arka kapağında büyük usta Uğur Dündar’ın imzasını görüyoruz.

Arka kapak yazısı için Uğur Dündar'a teşekkür eden Yılmaz sözlerine şu şekilde devam etti: "Kişiliği ve hayata karşı duruşu ile herkese örnek olan büyük usta Uğur Dündar, beni ilk günden bu yana hep destekledi, yanımda oldu ve yazmam için beni yüreklendirdi."

Uğur Dündar'ın arka kapak yazısını paylaşıyor ve hepinize iyi okumalar diliyoruz.

Hepimizin ruhunda zamanla oluşan pek çok kırık vardır.  

Başlangıçta dayanılmaz gibi gelen bu kırıklar, zaman içinde bize, onlarla birlikte yaşamamız gerektiğini öğretirler. Hatta bizi güçlendirirler.  Aslında hayat bunu gerektirir. Kimi zaman vermek zorunda olduğumuz kararlarla, kimi zaman da bizim adımıza verilen kararların etkisiyle oluşur içimizdeki hayat kırıkları!..

Değerli dostum Gökhan Yılmaz’ın yeni romanı “Hayat Kırıkları”nın akıcı kurgusu ve ilginç karakterleriyle siz değerli okurları, ilk satırlarından itibaren içine çekeceğine inanıyorum.  Öyle ki, siz de benim gibi “Kahramanın yerinde ben olsam ne yapardım” sorusunu defalarca sormaktan kendinizi alamayacaksınız!

İyi okumalar dilerim...

UĞUR DÜNDAR

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir