Görüş Bildir

Hayat Bilgisi'nin Fidan Hocası Akrep Nalan'ın Son Hali Ortaya Çıktı! Akrep Nalan Kimdir?

Anasayfa > Güncel

Bir dönemin efsanelerinden olan başarılı dizi Hayat Bilgisi'nin beden eğitimi hocası 'Fidan Hoca' karakterine can veren ünlü şarkıcı ve oyuncu Akrep Nalan'ın son hali ortaya çıktı. 67 yaşındaki ünlü ismin yıllar içindeki değişimi herkesi şaşkına çevirdi. Peki Akrep Nalan kimdir? Hayat Bilgisi Fidan Hoca kimdir? İşte detaylar...

Başrolünde Perran Kutman'ın yer aldığı, 2003-2006 yıllarının başarılı yapımı Hayat Bilgisi dizisindeki beden eğitimi öğretmeni Fidan Hoca rolüyle akıllara kazınan ünlü şarkıcı ve oyuncu Akrep Nalan'ın yıllar içindeki değişimi herkesi şaşkına çevirdi. İşte detaylar...

Hayat Bilgisi'nin Fidan Hocası

Hayat Bilgisi'nin Fidan Hocası

2003-2006 yılları arasında yayınlanan Türk Televizyon tarihine damga vuran Hayat Bilgisi oyuncu kadrosuyla da o dönem dikkat çekmişti. Başrollerinde Perran Kutman, Kerem Kupacı, Tarık Papuççuoğlu'nun yer aldığı dizi daha ilk bölümüyle çok sevilmişti. Başarılı performanslarıyla oynadıkları karakterleri hafızamıza kazıyan usta oyuncuların hayatları yıllar geçse de sosyal medyada oldukça merak ediliyor. İşte o isimlerden biri de dizide beden eğitimi öğretmeni Fidan Hoca karakterini canlandıran şarkıcı Akrep Nalan.

Yıllar Teğet Geçmiş

Yıllar Teğet Geçmiş

Şimdilerde 67 yaşında olan Füsun Nalan Açın'ın son halini görenler gözlerine inanamadı. Yıllardır ekranlarda görünmeyen şarkıcının son hali görenleri şaşırttı. 67 yaşındaki şarkıcıyı görenler, 'Zaman resmen teğet geçmiş' ifadelerini kullandı.

Akrep Nalan Kimdir?

Akrep Nalan Kimdir?

Akrep Nalan, 26 nisan 1954 yılında Ankara Yenimahalle’de dünyaya geldi. Asıl adı Füsun Nalan Açın’dır. Akrep Nalan, eğitimine Ankara Bahçelievler Alparslan ilkokulunda başladı sonrasında ise, Ortaokulu Adana Kız Lisesi ve Uşak Ticaret Lisesinde tamamladı. 

1972-1980 tarihleri arasındaban Karamancı Demir Çekme Fabrikasında, Ahmet Karamancı Oksijen Fabrikasında ve İnterfarma Anonim Şirketinde muhasebecilik yaptı.

Muhasebecilik yaptığı senelerde Ankara Sanat Evinde tiyatro çalışmaları oldu. Hamdi Ortadirek isimli müzikli orta oyununda Erol Demiröz, Savaş Yurttaş, Selçuk Uluergüven ve Şener Kökkaya ile aynı sahneyi paylaştı. Sahne tozunu yutunca; muhasebecilik tüm cazibesini yitirdi ve tiyatro ile birlikte barmaidlik yapmaya başladı.

1991 yılında “Dağ Çiçeği” isimli ilk albümünü çıkardı. Daha sonra 1996 yılında “Zil Zurna Sevdalar” isimli ikinci albümünü piyasaya çıkardı.

İki sinema filminde ve dört de televizyon dizisinde aktrislik denemesi oldu.

1993 Ocak tarihinde Nurseli İdiz'in sundugu saklambaç yarışmasına konuk sanatçı aday olarak katılmıştır.

Akrep Nalan, Jöntürk'ün çıkardığı Şaman isimli albümde Jöntürk'ün “Sun Avucundaki Karanlığı Bana” isimli hip-hop çalışmasına eşlik etti.

2012 nisan ayında reklamcı Ali Taran’ın çektiği Atlas Halı reklam filmlerinde de oynadı.

Akrep Nalan'ın Filmleri Dizileri ve Albümleri

Akrep Nalan'ın Filmleri Dizileri ve Albümleri

Albümleri :

  • 1991 - Dağ Çiçeği

  • 1996 - Zil Zurna Sevdalar

Filmleri ve dizileri :

  • 1994 – Zirvedekiler (TV Dizisi)

  • 1997 - Baskül Ailesi (TV Dizisi)

  • 2003 - Hayat Bilgisi (TV Dizisi)

  • 2004 - Aşk Mahkumu (TV Dizisi

İşte Akrep Nalan'ın Son Hali

İşte Akrep Nalan'ın Son Hali
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?