Hastalarıyla Olan Diyalogları ve Anılarıyla Güldüren Doktor ve Doktor Adaylarından 17 Komik Paylaşım

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Doktorluk dünyanın en kutsal mesleklerinden bir tanesi. İnsan canıyla, ruhuyla ve psikolojisiyle tamamen iç içe olan doktorlarımız gün için de öyle hastalarla karşılaşıp öyle diyaloglar yaşıyorlar ki, yazsalar belki de her biri ayrı ayrı kitap olur. İşte hastalarıyla olan komik diyalogları ve anılarıyla güldüren doktor ve doktor adaylarından 17 komik paylaşım. :)

1. Bilmem, ben hep "kızım" diyorum zaten.

2. Kral bir hasta.

3. Dünyanın en sevimli delirmesi. :)

4. Yavaş yavaş alışacağız. :)

5. Abi beni çıkıkçı yolladı da...

6. Net bir hasta.

7. Sizin işiniz de zor demek isterken laf sokmuş belli ki. :)

8. Kız kardeşliği bozdun teyze...

9. İnsan psikolojisinden de anlamak gerekiyor tabi...

10. İyice şovcu çıkan hasta. :)

11. O kadar çok düşünüyordun da. :)

12. Dışarıda rahat bırakmayı öğrenemedik...

13. Ne olur ne olmaz, işi garantiye alan amca. :)

14. Memleketin nimetleri...

15. Ne yetmiş beşi, yetmiş dört. :)

16. Çok kurcalamamak lazım, yoksa oturmayız bir daha o koltuğa herhalde. :)

17. Her şeye serum isteyen hastalar. İlla o serumlu fotoğraf çekilecek. :)

18. Bonus: Hasta olunca dünyanın en iyi doktoru olsanız da herhalde annelerin gözünde hasta bir çocuktan başka bir şey değilsiniz. :)

Onedio Goygoy'u Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bastardino

Ulan amkdumun asosyal doktorlari ; Zorlama espriler, uydurma hikayeler, Insanlarla alay etmeler falan Zaten 50 yasinda mezun oldunuz. Bu saatten sonra fenomen olsaniz ne olmasaniz ne .

penguen-geri-dondu

kemik iliği biyopsisi ahh ahh bilmem mi bana biraz acıyabilir dediler gülmem geldi orada baya manyak olaylar falan :)))

birinci-tekil-birey

Acilde ölümcül hastam var, bir köşede gıkımı çıkarmadan bekliyorum. Kadının biri hastası tekerlekli sandalyeden sedye geçerken sendeledi diye doktorlara bağırıp acil servisi yıkacağını söylüyor.... Lan memlekette hekimlik de zor arkadaş bee :(

oyku-meltem-kupakizi

Kuzenim acil’de asistan. Dedenin biri gelmiş. Balgam çıkartıyormuş sıklıkla. ‘ Balgam ne renk amca? ‘ diye sormuş . Dedenin verdiği muazzam cevap; ‘sarışın’

canbaz67

#1 oğlana isim arayışındayız, gecenin 2 sinde uykudan uyandırılıyorum, şu isim nasıl diye öneri geliyor. artık bir isim olsun modundayım. kesinleşince anlamına bakıcam. zira tüm anlamlar çoktan birbirine karıştı.

logicaldoor

Ben tercihi annesine bıraktım. Tam anlamıyla bıraktım ama gerçekten o ne isterse o olacaktı. Aylarca düşündü taşındı, çocuk doğdu hala karar veremedi. Artık aile hekimliğinden de aramaya başladılar nüfus cüzdanını çıkartın diye. Nihayetinde 20. günde benim beğendiğim bir ismi verip çıkarttık nüfus cüzdanını. Zor iş...

canbaz67

İsim işini annesine bırakmak, hiç karışmamak; benimde aklıma geldi, ama bi türlü karar veremiyor, bir de başkalarının fikirlerini çok dikkate alıyor, daha bu pazar isme özel emzik zinciri yaptık, akşamına isim değişme kararı alındı. artık son çare bir isim üzerinde diretiyorum. Gerçekten zor iş.

birinci-tekil-birey

Oğlanın ismini ben koydum "konu tartışmaya açık değil" dedim, kızın ismini annesi koydu "konu tartışmaya açık değil" dedi..... %50 lik sınırımız çok net :)

Başlıklar

Kitap
Görüş Bildir