Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hastaların Bile İnanamadığı, Anestezi Etkisindeyken Anlatılan Birbirinden Komik 16 Hikâye

674PAYLAŞIM

Anestezi uzmanı olmak tıp alanındaki en zor işlerden biri. Nedeni ise, insanları bayıltmak için kullandığınız ilaçların etkilerinin çok önceden tahmin edilememesi ve doğru dozu bulmak için gerçek bir profesyonelin gerekmesi. Anestezi etkisindeyken söylenenler ise oldukça komik...

Kaynak: https://thechive.com/2019/05/26/anesthes...

1. "Anestezi uzmanı değilim, bir teknisyenim. Bir keresinde bir hasta şiddetle uyandı. Söylediği şey ise şuydu: "Pardon, kendimi köpekbalığı sandım."

2. "Aşırı Hristiyan yaşlı bir kadın uyanırken "Kim lan bu çirkin?" diye sordu. Bunu söylediği kişi kim peki? Onu ziyarete gelen vaiz."

"Hikaye cenazesinde bile anlatıldı. Biraz katı biriydi ama müthiş bir espri anlayışı olan harika bir kadındı."

3. "Bugün yaşandı. Kırık bileğini tedavi ettiren adam anesteziden çıkmış, tekerlekli sandalyesini sürüyordu. Anestezi uzmanı kapıdan dışarı çıkarırken yanlışlıkla kapıya vurdu..."

"Hasta: Sen az önce benim bacağımı ameliyat mı ettin?

Anestezi Uzmanı: Evet, bir ameliyat geçirdiniz ve şu an uyanıyorsunuz.

Hasta: O zaman niye bir şeylere çarpıp duruyorsun?"

4. "14 yaşımdayken ameliyattan çıktığımda oldukça iyiydim ve canım enerji içeceği çekti. Annem gidip aldı, kapağını açıp bana verdi. Ben de aldım ve bu sırada annemle göz teması kuruyordum."

"Ağzımın yakınında bile değilken baş aşağı döktüm. Her tarafım içecek olmuştu, kafam çok karışmıştı ve hafızam o noktada durdu. Annemin anlattığına göre şaşkın bir şekildeyken omzumu silkip uyumaya devam etmişim."

5. "Bir keresinde bir hastayı ameliyatından sonra yoğum bakım ünitesine götürüyordum. Biraz ketamin almıştı. Yol boyunca hayali gitar çaldı."

6. "Bacak ameliyatım sonrasında anesteziden çıkıyordum. Uyandığımda, iyi olduğumu kontrol etmeye gelen bir sürü sevdiğim insan yanımdaydı."

"Etrafıma bakıp, herkesin dikkatinin benim üzerinde olduğunu görünce, bağırarak "S***RLER" deyip uyumaya devam ettim. Arkadaşlarım çok komik olduğunu düşünmüştü. Annem şoka girmişti."

7. "Anestezi geçirmeyen ama ağır bir şekilde yatıştırılan bir hastaya hemşire lavman yapıyordu. Yarı uyanık hastanın söylediği şey ise şuydu: "Tatlım, biliyor musun, o şekilde hoşuma gitmiyor."

8. "İki tane favorim var:"

"Bir hasta "Cehennemde miyim?" diye sordu. Ben de "Hayır değilsin, sadece iyileşiyorsun." dedim.

O da bana "Tam bir şeytanın söyleyeceği türden bir şey. Kanıtlaman için 100'den geriye sayman lazım." dedi.

Diğeri de, ben damar yolu enjeksiyonu yapmaya çalışırken, tıraş etmediğim kolumu tuttu ve "Senden iyi halı olur" dedi."

9. "Ameliyata girmek üzereydim. Beni bağlıyorlardı ve bunun nedeninin sedyeden düşmemem için olduğunu söylediler. Benim cevabım ise şuydu: "Sorun değil, 5 saniye kuralı."

10. "Eşim bir anestezi uzmanı ve duyduğu en iyi şey şuymuş: "Bu kristal meth'den bile daha iyi.""

11. "Ben onu maskeden burun kanülüne geçirirken, anesteziden çıkıp, gözlerini açan bir hastam vardı ve “Bu hastane şimdiye kadar gördüğüm en güzel kadınlara sahip.” dedi."

"Beni utandırdı. Çok onurlanmıştım ve günümün geri kalanınında iş arkadaşlarım benimle uğraşmıştı.

Her kimsen uykulu adam, sana teşekkür ediyor ve senden nefret ediyorum."

12. "Geçen yıl kocam anestezi almıştı, uyandığında inanılmaz derecede ayılmış gözüküyordu. Yürüyordu, doktora ciddi sorular soruyordu, görünüşte hiçbir sorun yoktu."

 "İşlemi hatırlıyor ve tüm süreci bana detaylarıyla anlatıyordu. Hiç etkisinde kalmadığını düşünüyordum. Canı Çin yemeği çekmişti, ve büfe yemeği dışında hiçbir şey bizi kesmezdi. O yüzden, gidip bir tabak dolusu yemek aldık. Aslında yemek sırasında uyanmış. Hatırladığı şey ise, uyandığında önünde teriyaki tavuk olması."

13. "Yirmilik dişlerim alındığında giyinme odasındayken karanlık odalardan ve beynimi parçalayan akıl arılarından bahsetmişim. Böyle bir şey hatırlamıyorum."

14. "Kolonoskopi sırasında geri sayım yapılırken tam olarak uyumadım. Hemşireye bakıp, şaşkın bir şekilde "Bir şey hissetmedim." dedim. Gülümseyip, bileğimi sıktı ve "Biraz vakit ver." dedi."

"Bunu söyler söylemez gözlerim kapanmaya başladı ve ona göre söylediğim son şey "Çok fenasın, büyücü cadı seni." olmuş."

15. "Hemşireyim. Bir kadını uyutmaya hazırlarken, laf kalabalığı yapıyordum. Yüzünde maske vardı ve propofolü iterek “güzel büyük nefesler” dedim. Uyumadan hemen önce "Teşekkürler, yeni yaptırdım." dedi.

Ben alıcıya baktım, sirkülatöre baktık, ve hepimiz gülmeye başladık. Şimdi bunun yerine “yavaş derin nefesler” diyorum. Bu hikayeyi anlatmayı çok seviyorum, o kadın tüm günümüzü güzelleştirdi.

16. "Geçen seneki kolonoskopim için beni bayıltıyorlardı. Bir yıl içinde üçüncü kez anestezi etkisinde olacaktım."

"Merak ediyordum. Birisinden, insanların bayıldıklarında hala bir süre uyanık kaldıklarını, sadece hatırlamadıklarını duymuştum. O yüzden bilim adına, anestezi uzmanıma, o ilacı verince benim de geri sayım yapacağımı söyledim. Uyandığımda, hatırladıklarımı gözlemledikleriyle karşılaştıracaktık. 

99...98...97... daha fazlasını hatırlamıyordum. Dakikalar sonra uyandım. Anestezi uzmanı beni kandırmış ve yanıma gelmişti. Bana ne hatırladığımı sordu. "97" dedim. Gülmeye başladı. "7'ye kadar indin!" dedi."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merve-yildiz24

2 yıl önce babam by-pass oldu. o gün ameliyat 4 hastayla olmuş ve ameliyat bitiminde hepsini aynı yoğun bakımda sabah kadar tuttular. ben akşam 22.30 gibi aradığımda babamın ayıldığını iğne yapıp uyuttuklarını söylediler. bir kaç gün sonra hastalar ayaklanmış koridorda yürürken bir teyze anneme senin kocan çok fena çok bağırdı çok küfür etti herkese dedi anneme yok canım olur mu öyle şey kocam küfür etmez çok uysaldır dedi ki cidden babamın ağzından tek bir kötü kelime çıkmaz teyzeye inanmadık taburcu olduktan sonra kontrole geldik bu sefer hasta bakıcılar aynı şeyi söylediler adamın içinden canavar çıkmış kabloları çekmiş küfür kıyamet dayanamayıp uyutmuşlar babam çok utanmıştı bizde çok gülmüştük hala güleriz 55 senelik birikmiş siniri narkoz halinde küfre dökmüşsün diye hala güleriz

eski_id

Bir de uyuşturucu kötü derler..

apollonia-corleone

ben ameliyatta uyandığım ufak bir anıyı hatırlıyorum.Doktora orta parmakla hareket çekip çok ayıp oldu deyip ağlar gibi yapmaya çalışmıştım ama maskeden dolayı çok az ses çıkıyo tabi.Hemşireler baya gülmüştü iyi eğleniyor içeride bu hemşireler.Doktorcuğum okuyorsan özür dilerim valla kafam çok güzeldi.Sonra uyuttular zaten tekrar beni

fchinaski

Ankarada ozel bi hastaneye yattigimda benimle ilgilenen guzeller guzeli, tatli hemsirem vardi. Kafamda planlar yapiyordum, oradaki surec boyunca onunla aramda bir bag kurup taburcu olduktan sonra da takilmaya devam edecektik. Ameliyat gunu sabahi kabus gibiydi, hayallerime nazaran rolleri degistirmistik, birazdan bana lavman yapacakti. Ameliyathaneye inen asansore sedyede binmistim, gerisini hatirlamiyorum. O sirada ona “daha once kac kez lavman yaptin” diye sormuşum

ashirogi-muto

#15 Anlamayan arkadaşlar olabilir, açıklayayım. Arkadaş hastaya "güzel büyük nefesler" anlamında "nice big breaths" demiş ama hasta "nice big breasts" olarak anlamış, ki bu da "güzel büyük memeler" anlamına geliyor.

bahadirthehoneybadger

aciklamak icin girmistim, simdi cikiyorum tesekkurler;)

amanini-mor-goyun

yabanci espriside bi başka oluyor anlamak için meal lazim :)

Görüş Bildir