Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hasta ve Engelli Çocukları Birer Süper Kahramana Dönüştüren Fotoğraf Sanatçısıyla Tanışın!

-

Fotoğraf sanatçısı Josh Rossi, geçtiğimiz sene 3 yaşındaki kızını Wonder Woman'a dönüştürmek için tam 1500 dolar harcamıştı ve bu fotoğraf serisi viral olmuştu. 

Josh Rossi bu yıl ise, kutsal bir amaç için başlattığı bir diğer projesiyle karşımıza çıktı, biz de ilham veren bu çalışmayı sizler için PetaPixel'den derledik 😌: Sanatçı bu kez de hasta ve engelli çocukları birer Justice League süper kahramanı olarak fotoğraflamış!  

İşte bu harika çocuklar ve onların süper kahraman portreleriyle beraber kendi afişlerini alırken çekilmiş insanın içini ısıtan videoları:

Kaynak: https://petapixel.com/2017/08/26/photogr...

Cyborg olarak: Kayden Kinckle

Kayden doğuştan omfalosel olan, yani iç organlarının karnı dışında büyümesine yol açan bir hastalıkla doğan 5 yaşında bir çocuk. Hayatını kurtarmak için doktorlar maalesef bu tatlı çocuğun iki bacağını da almak zorunda kalmış. 😢

🔥

Fotoğraflar planlanıp çekildikten ve düzenlendikten sonra, Rossi dev çerçeveli baskıları tasarlamış ve her bir çocuğu kamera önünde şaşırtarak görüntülemeyi başarabilmiş.

Wonder Woman olarak: Sofie Loftus

Sofie oldukça nadir rastlanan bir bağ doku kanseri olan "Rabdomyosarkoma" ile savaşmak zorunda olan 3 yaşındaki bir kızımız. Belki de onu Wonder Woman yapan şey tam da bu... 💪

👑

Superman olarak: Teagan Pettit

Teagan tıpta "Hipoplastik Sol Kalp Sendromu" olarak bilinen bir durum olan yarım kalple doğmuş. 3 açık kalp ameliyatı ve daha birçok cerrahi müdahale geçiren minik çocuk, geceleri oksijen maskesiyle yatıp bir sürü ilaç kullanıyor, bunun üstüne bir de tüp yardımıyla beslenmesi gerekiyormuş. 😟

☄️

Her bir çocuk için özel tasarlanan süper kahraman kostümlerine 10 bin doların üzerinde paha biçilirken, tüm bunlardan elde edilen gelir de bu güzel amaç için bağışlanmış. 🙏

Aquaman olarak: Mataese Manuma

Mataese ise yine nadir görülen kanser türlerinden biri olan "Akut Megakaryoblastik Lösemi" hastası henüz 2 yaşındaki bir çocuk...

🔪

Yaptığı bu dokunaklı işten "Aslında tüm amaç, çocukların zayıf olarak gördükleri yanlarını alıp (Kanser ya da diğer hastalıklar gibi) güçlü taraflarına çevirmekti." diye bahsediyor Rossi.

Flash olarak: Zaiden Stolrow

"Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu" olarak bilinen ve çoğunlukla toplumun yüzde 3-5'ini etkileyen nörolojik bir gelişim bozukluğuna sahip 7 yaşındaki Zaiden. Josh Rossi'nin gözündense onu "Flash" olarak tanıyoruz.

🤖

Josh Rossi bu afişlerden, "8 yaşın altında 6 farklı çocukla çalıştım ve her birine film afişi tarzında imajlar yarattım." diye bahsetmiş.

Vee Batman olarak: Simon Fullmer

5 yaşındaki Simon seyrek görülen bir sinir kanseri şekli olan "Nöroblastom" ile yaşamak zorunda. 😔

😎

"Çocukların yüzlerindeki şaşkınlığı görebilmek inanılmazdı!" diyor Rossi.

"Ekibim ve benim seçtiğimiz bu çocuklar gerçek süper kahraman güçlerine sahip! Onları bu kadar güçlü yapansa kesinlikle sahip oldukları zayıf noktaları. Şüphesiz ki bir araya geldiklerinde Justice League'i oluşturuyorlar!" diyerek özetliyor Rossi çalışmasını.

Biz de bu güzel iş için onu tebrik ediyor ve miniklerin hak ettikleri sağlıklı hayatlarına kavuşabilmelerini diliyoruz. İyi insanlar hala var! 👊😇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yeldas

ben justice leauge ekibinde olsam, filmin galasına kostümleri ile beraber bu şahane çocukları getirip, kırmızı halıda özel olarak yürütürdüm. tüm oyunculardan daha çok alkış alacaklarına adım gibi eminim..

pers-prensi

ellerine sağlık

gzm-ynklr

Güzel.

deen-doughouz

Küçücük çocukların kanser hastası olmalarına çok üzülüyorum onlar daha hayatlarının başındalar inşallah sağlıklarına bir an önce kavuşurlar

ezrares

harika bir adamsin josh..

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Kansertatlı
Görüş Bildir