Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Ünlü Ressam Senin Ruh İkizin?

100PAYLAŞIM

İçinde yatan sanatçı ruhunu ortaya çıkartalım. Sen hangi ressamla ruh ikizi olduğunu merak etmiyor musun?

Hadi hangi ressamla ruh ikizi olduğunu söyleyelim!

1. Şaşıracağın bir haber aldın, nasıl davranırsın?

Şaşırmamış gibi davranırım.
Cool olmaya çalışırım.
Duymamazlıktan gelirim.
Abartılı şaşırma tepkisi veririm.

2. Bu hayata bir fırça darbesi bıraksaydın nasıl olurdu?

3. Bu tablolardan hangisi senin iç dünyanı anlatıyor?

4. Hangi sanat akımı seni yansıtıyor?

Pop-Art
Sürrealizm
Dadaizm
Minimalizm

5. Çocukken sevdiğin alışkanlıkların nelerdi?

Ağaçlarda dolaşmak.
Oyun oynamak.
Resim yapmak.
Şarkı söylemek.

6. Botticelli'nin bu tablosunda en dikkat çekici figür hangisidir?

Resmin tam ortasında duran figür Venüs en dikkat çekicisi.
En sağda duran ağaçların arasında süzülen mavi kanatlı figür batı rüzgar tanrısı Zephyros en dikkat çekici figür.
Çiçekli taç, renkli çiçekli elbisesiyle Flora en dikkat çekici figür.
Venüs'ün hemen solunda yer alan üçlü kız grubu Yunan ve Roma Mitolojisindeki ''Üç Güzeller'' dikkat çekici unsur.

7. Peki senin için sanat nasıldır?

Herkes içindir.
Kendi içindir.
Kendim içindir.
Onun içindir.

8. Bu sanatçılardan hangisini daha çok tanıyorsun?

Frida Kahlo
Claude Monet
Leonardo Da Vinci
Henri de Toulouse Lautrec

9. Dadaist eserlerden hangisi daha anlamlı sence?

Man Ray, Hediye
Marcel Duchamp, Pisuvar
Sophie Taeuber, Dada-Başı
Marcel Duchamp, Vif 1967

10. Bu renklerden hangileri sana daha uyumlu hissettiriyor?

11. Bu kadın ressamlardan hangisinin eseri daha ilgi çekici?

Artemisia Gentileschi
Judith Leyster
Elisabetta Sirani
Rachel Ruysch

Leonor Fini!

Arjantinli sürrealist ressam Fini senin gibi bohem ve hayvansever bir sanatçı. Tarzı göz kamaştırıyor ve partilere ironik tarzıyla katılan yetenekli bir sanatçı. Tıpkı senin gibi onun da bir tarzı var ve bundan asla ödün vermiyor. Klasik tarzda gerçeküstücü tavrınız sizi herkesten ayırıp toplumda farklı bir algı oluşturmanıza sebep oluyor. Sen ve Fini dönemlerinizin gözde karakterlerisiniz.  Siz birbirinizin ruh ikizisiniz!

Dora Maar!

Doğal, samimi ve renklerle dolu bir hayat! Dora ile hayatlarınız birbirine çok benziyor. Sen de düzensizlikten yanasın ve bu durum hayatında hep karşına çıkıyor. Mesafelerden hoşlanmayan ve içinde bir şey bırakmadan söyleyebilen birisin. Entellektüel yanlarınızın ağır basması ikinizi de çekici ve bir o kadar vazgeçilmez hale getiriyor. Döneminin Picasso'sunu tavlamış Dora senin neyin eksik. Siz birbirinizin ruh ikizisiniz!

Johannes Vermeer!

Büyük usta ve resime adanmış bir hayat. Tıpkı senin gibi... Kendini bir işin peşine kaptırdın mı onu almadan bırakmıyorsun. Ustalaştığın birçok konu var. Vermeer kendi alanının ustasıysa sen de kendi hayatının ustasısın. Onun gibi kendini övmekten hoşlanmazsın ve gayet mütevazı bir yaşam sürmeye çalışıyorsun. Tabii bu yaşamı batırmamaya bak elindekilerin kıymetini bil. Vermeer yapamadı sen bari mutlu bir hayat sür. Siz birbirinizin ruh ikizisiniz!

Henri Matisse!

Sen döneminin çığır açmış ressamı Henri Matisse'sin! Matisse gibi ne dediği sonradan anlaşılan ve değerini sonradan anlayan insanlarla dolu etrafın. Matisse gibi koyu tonlardan hoşlanıyorsun ve hayata hep kasvetle bakıyorsun. Senin için ufak bir olayı çözmek bile büyük bir karmaşaya neden olabiliyor. İnsanlara bakış açın genellikle olumsuz. Sanki şu hayatta anlaşabildiğin üç, beş kişi var. Siz birbirinizin ruh ikizisiniz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cupcakedeniz

dora maar

sadettinerdogan

Arjantinli sürrealist ressam Fini senin gibi bohem ve hayvansever bir sanatçı. Tarzı göz kamaştırıyor ve partilere ironik tarzıyla katılan yetenekli bir sanatçı. Tıpkı senin gibi onun da bir tarzı var ve bundan asla ödün vermiyor. Klasik tarzda gerçeküstücü tavrınız sizi herkesten ayırıp toplumda farklı bir algı oluşturmanıza sebep oluyor. Sen ve Fini dönemlerinizin gözde karakterlerisiniz. Siz birbirinizin ruh ikizisiniz!

Gizli Kullanıcı

Leonor Fini! Arjantinli sürrealist ressam Fini senin gibi bohem ve hayvansever bir sanatçı. Tarzı göz kamaştırıyor ve partilere ironik tarzıyla katılan yetenekli bir sanatçı. Tıpkı senin gibi onun da bir tarzı var ve bundan asla ödün vermiyor. Klasik tarzda gerçeküstücü tavrınız sizi herkesten ayırıp toplumda farklı bir algı oluşturmanıza sebep oluyor. Sen ve Fini dönemlerinizin gözde karakterlerisiniz. Siz birbirinizin ruh ikizisiniz!bu arada tebrikler galina,editör olmuşsun..

muhammed-ihsan-demir

Henri Matisse! Sen döneminin çığır açmış ressamı Henri Matisse'sin! Matisse gibi ne dediği sonradan anlaşılan ve değerini sonradan anlayan insanlarla dolu etrafın. Matisse gibi koyu tonlardan hoşlanıyorsun ve hayata hep kasvetle bakıyorsun. Senin için ufak bir olayı çözmek bile büyük bir karmaşaya neden olabiliyor. İnsanlara bakış açın genellikle olumsuz. Sanki şu hayatta anlaşabildiğin üç, beş kişi var. Siz birbirinizin ruh ikizisiniz!

gzm-ynklr

Johannes Vermeer!

Görüş Bildir