Hangi Türk Dizi/Film Karakteri Annenin Ruh İkizi?

-

Kendine has özellikleriyle annenizin ruh ikizi kim; test edin, öğrenin!

1. Haydi başlayalım. 😇 Anneni en iyi anlatan gifi seç bakalım!

2. Anneni en çok ne kızdırır?

Ayaktan çıkartılan çorapların umursamaz bir tavırla evin herhangi bir köşesine fırlatılması
Duş aldıktan sonra ıslak ayaklarla evde dolaşmak
Evde yüksek sesle müzik dinlemek.
Evde birkaç çeşit yemek olduğu halde “ yiyecek bir şey yok “ denmesi
Balkona çıktığınız zaman terlik giymemek
Evde, işimizin olmadığı odalarda ışığı açık bırakmak

3. Filmlerden hangisi annenin en sevdiği filmlerden biri olabilir?

Eşkıya
Umudunu Kaybetme
Titanic
Canım Kardeşim
Uçurtma Avcısı
Babam ve Oğlum

4. Senden bize anneni tek bir kelimeyle tarif etmeni istiyoruz!

5. Pekii sen hayatını tek bir duyguyla tanımlayacak olsan bu hangisi olurdu?

6. Seçeneklerdeki bir dönemlerin en popüler eşyalarından hangisi evinizde bulunmamıştır?

Yapay çiçekler
Plastik meyveler
Elmas görünümlü taşları olan avize
El yapımı gemi maketleri
Bir kız bir erkek çocuktan oluşan bu ikili duvar süsleri
Boncuk perdeler

7. Annemiz tabii ki ilk idolümüz onu bir kenara koyarsak aşağıdaki kadınlardan hangisi idolün olabilir?

Rihanna
Angelina Jolie
Marilyn Monroe
Beyoncé
Audrey Hepburn
Frida Kahlo

8. Son olarak annelik ve annelerle ilgili bir söz seç, testi bitirelim!

”Annelerin çocuklarına gösterebileceği en büyük sevgi, onlarla kuracağı arkadaşlıktır.”
”Anne, beş kişi için yalnızca dört dilim pasta olduğunu fark ettiği anda, pastadan nefret ettiğini duyuran ilk kişidir.”
”Anne kalbi, çocuğun okuludur.”
”Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, söyleyeyim annemdir.”

Hafize Ana!

Senin annenin ruh ikizi Hababam Sınıfı'nın Hafize Anası! Çocuğuna, evlatlarına adamış bir yaşam… Senin annen de ömrünü senin gibi evlatlarına damış. Yememiş, yedirmiş, içmemiş, içirmiş. Hakkı ödenmez bu annenin. Yeri geliyor çok üzüyorsun belki anneni ama o sen üzülme diye elinden gelen her şeyi yapıyor. Fedakarlık içine kadar işlemiş annenin. Sen mutlu olda gerisi önemli değil diyor yani! Böyle anne herkese nasip olmaz. Değerini bilmeli annenin. Baş üstünde taşınmalı gerekirse. Ellerinden öpüyoruz annemizin!

Meltem!

Senin annenin ruh ikizi Çocuklar Duymasın'ın Meltem'i! Modern Anne tanımının en güzel örneği olan Meltem gibi annen senin her derdini dinleyen bir arkadaş gibidir.  Annen gibi arkadaş anneler; aşk acısı, kötü karne, disiplin cezası gibi her türlü zorlukta evlatlarının yanında olur. Annen sana “bana her şeyini anlatabilirsin” dediğine pişman olacak kadar iyi bir dinleyicidir. Evin merkezinde olan her şeyi kontrol altında tutar annen. Eminim bir çoğumuzun annesi böyledir. Evdeki sorunları, dertleri siz duymayın diye yapmayacağı şey yoktur. Gizliden gizliye her sorunu çözer. Değerini bilmeli bu annenin!

Cemile!

Senin annenin ruh ikizi Öyle Bir geçer Zaman ki'nin Cemilesi! Fedakar kelimesi anneni tanımlayacak en doğru kelime belki de. Siz zarar görmeyin diye her zorluğun altına tek başına girer ve sonucunda sorunu çözmüş olur. 'Çocuğum olmadan asla' düşüncesi benliğine yerleşmiştir. Bencil değil çocukçuldur en çok. Siz mutlu olun da geri kalan hiçbir şey önemli değildir onun için. Can feda böyle anneye. Değerini bilmek gerekir!

Asya!

Senin annenin ruh ikizi Selvi Boylum Al Yazmalım'ın Asyası! Senin annen "sevgi emektir" diyerek, sana "dostluk, iyilik" ve "emek" gibi değerleri çok güzel bir şekilde öğretendir. Senin için bu hayatta en örnek alınacak insan annendir. Çektiğiniz bütün sıkıntılarda sana kol, kanat gerip her türlü fedakarlığı yapan annen... Hakkı ödenmez. Sen doğru insan ol diye, iyi bir insan olarak yetiş diye sana hep doğruyu göstermeye çalışmıştır.Alınabilecek en iyi örnek annen bu hayatta. Değerini bil!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
buse-deniz-talan

Hafize Ana!

asyakurnaz12

Cemile! Senin annenin ruh ikizi Öyle Bir geçer Zaman ki'nin Cemilesi! Fedakar kelimesi anneni tanımlayacak en doğru kelime belki de. Siz zarar görmeyin diye her zorluğun altına tek başına girer ve sonucunda sorunu çözmüş olur. 'Çocuğum olmadan asla' düşüncesi benliğine yerleşmiştir. Bencil değil çocukçuldur en çok. Siz mutlu olun da geri kalan hiçbir şey önemli değildir onun için. Can feda böyle anneye. Değerini bilmek gerekir!

aslylmz

meltem

nesli-recepoglu

Meltem!

ceylan-yigit

Senin annenin ruh ikizi Selvi Boylum Al Yazmalım'ın Asyası! Senin annen "sevgi emektir" diyerek, sana "dostluk, iyilik" ve "emek" gibi değerleri çok güzel bir şekilde öğretendir. Senin için bu hayatta en örnek alınacak insan annendir. Çektiğiniz bütün sıkıntılarda sana kol, kanat gerip her türlü fedakarlığı yapan annen... Hakkı ödenmez. Sen doğru insan ol diye, iyi bir insan olarak yetiş diye sana hep doğruyu göstermeye çalışmıştır.Alınabilecek en iyi örnek annen bu hayatta. Değerini bil!

Görüş Bildir