Görüş Bildir

Haluk Levent'ten Bakan Koca'ya SMA Tepkisi: 'Yüzlerce Çocuğun Beklediği İlaç İçin Haber Gelmedi'

Anasayfa > Gündem

Ünlü şarkıcı Haluk Levent, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı tüm çiftlere ve yeni doğan bebeklere SMA taramasının zorunlu olması kararını çok doğru bulduğunu söyledi. Levent, SMA hastalığının tedavisinde kullanılan Zolgensma ilacı hakkında bir açıklama gelmemesine de sitem ederek 'Ne yapacağız şimdi?' diye sordu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün gerçekleşen SMA Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada evlilik öncesinde tüm çiftlere ve yeni doğan bebeklere SMA taramasının zorunlu olacağını duyurdu.

AHBAP Derneği'nin kurucusu sanatçı Haluk Levent, sosyal medya hesabından kararı çok doğru bulduğunu belirtti.

Öte yandan SMA hastalığının tedavisinde kullanılan Zolgensma ilacı hakkında bir açıklama gelmemesine sitem eden Levent, 'Ne yapacağız şimdi?' dedi.

Haluk Levent'in paylaşımı 📌

Haluk Levent'in paylaşımı 📌

Levent, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

'Sağlık Bakanlığı SMA toplantısı sonucu: Evlilik öncesi test zorunlu hale geliyor. Risk oluşturan çiftlere tüp bebek devlet karşılayacak. Bu kararlar doğru ve çok önemli. Ama şu anda yüzlerce çocuğun beklediği Zolgensma ilacı için bir açıklama gelmedi. Ne yapacağız şimdi?'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
9
4
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
cematryk

Yazık Bu Sma'lı Çocuklara. Saraya Günlük Milyonlar Harcanacağına Bu Çocuklara Bakın.

Ken.

Devletten medet ummayi birakacaksiniz artik

Barney

sıkıntı devlette değil hükümette hocam. sorunun kaynağını devlet diye teleffuz etmeyin. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür, akpartea şerefsizdir.