Halk Hükümet Binasını Bastı: Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da Savaşı Kaybettiğini İlan Etmesinin Ardından Protestolar Başladı

 > 
137PAYLAŞIM

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a karşı kaybettiğini duyurmasıyla ülke tam anlamıyla birbirine girdi. Sokağa dökülen vatandaşlar hükümet binasını bastı, ortalığı yakıp yıktı.

Azerbaycan-Ermenistan savaşında sona gelindi. Azerbaycanın tarihi zaferini ilan etmesinin ardından, öfkeli Ermenistan halkı yenilgiyi hazmedemedi ve protesto gösterilerine başladı.

"Sözlerim mevzilerinde duran askerleri tehlikeye atacak"

Paşinyan gece geç saatlerde, Ermenistan'ın işgalci olarak bulunduğu Dağlık Karabağ'da savaşın bittiğini duyurmuştu. Bozguna uğrayan Ermenistan'da, Başbakan Nikol Paşinyan anlaşmanın ardından "Başka seçeneğim yoktu" demiş ve şöyle devam etmişti:

"Bu durumla ilgili olarak size çok şey söylemek istiyorum ama yapamam çünkü sözlerim mevzilerinde duran askerleri tehlikeye atacak. Aldığım karar, derinlemesine analizler ve askeri duruma ilişkin bilgi sahibi kişilerin değerlendirmeleri temelinde alındı."

Protestocuların Paşinyan'ın başbakanlık makamına gittikleri, burada bulamayınca hükümet binasına yöneldikleri bildirildi.

Çeşitli kaynaklardan düşmeye başlayan haberlere göre eylemciler binada tam kontrolü sağlamış durumda.

Rus haber ajansı Sputnik muhabiri, eylemcilerin binaya hücüm ettiğini ve bazı odaları ele geçirdiği bilgisini geçti.

Paşinyan ve Ermenistan aleyhine sloganlar atan bazı eylemcilerin kapıyı kırarak Paşinyan'ın ofisine girdiği de iddia edildi.

Olaydan bir süre hükümet binasının içerisinde kolluk kuvvetleri geldi.

Ayrıca bakınız👇

Paşinyan 'Son Derece Acı Verici' Sözleriyle Duyurdu: Azerbaycan ve Ermenistan Savaşı Sonlandırdı - onedio.com
Paşinyan 'Son Derece Acı Verici' Sözleriyle Duyurdu: Azerbaycan ve Ermenistan Savaşı Sonlandırdı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir