Haksızlık Ediyoruz! Haluk Levent, İnsanları Kandıran İrem'in Hatasını Düzetmek İçin Adım Attı; AHBAP'ın İstatistiklerini Paylaştı

1.4bPAYLAŞIM

İnsanlara ne zamandan beri iyi niyetlerinin kurbanı oldukları için hesap sorulur oldu?

Haluk Levent ve öncülüğünü yaptığı AHBAP Platformu son zamanlarda ne yazık ki eleştirilerin hedefi durumunda. Hepinizin bildiği üzere Haluk Levent'in öncülüğünü yaptığı AHBAP Platformu, canla başla çalışarak Türkiyenin dört bir yanına yardım eli uzatan gönüllü bir oluşum.

AHBAP'lar kocaman bir iyilik hareketinin öncüleri aslında. Dayanışma, yardımlaşma ve paylaşıma yönelik her türlü hareketin içinde yer alan AHBAP'lar, yalnızca yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım eli uzatmıyor; birçok öğrenciye de burs sağlıyor. Hasta birçok insana ilaç sağlanmasından tutun da tedavilerine kadar, hastalık sürecinde birçok insana umut ışığı oluyorlar.

Gelelim Haluk Levent ile AHBAP Platformu'nun neden eleştirildiğine... Geçtiğimiz günlerde Haluk Levent'in yardım eli uzattığı 'kanser' hastalarından biri olan 'Tuhaf ama Şurup' adlı Twitter kullanıcısının, aslında kanser hastası olmadığı; Haluk Levent'e ve AHBAP'a bu konuda yalan söylediği ortaya çıktı.

Kanser Hastası Olduğunu Söyleyen Kadının Haluk Levent Dahil Herkesi Kandırdığı İddia Edilince Herkes Altüst Oldu - onedio.com
Kanser Hastası Olduğunu Söyleyen Kadının Haluk Levent Dahil Herkesi Kandırdığı İddia Edilince Herkes Altüst Oldu - onedio.com

Haluk Levent, beyninde tümör olduğunu söyleyen genç kadına güvenmiş, hatta ona moral olsun diye AHBAP'a katılmak isteyen İrem'i AHBAP Fahri Üyesi yapmıştı. Böyle bir konuda gencecik bir kadının yalan söyleyebileceği nereden aklına gelebilir ki zaten...

Haluk Levent Twitter'da nasıl kandırıldığını da tüm içtenliğiyle anlatmıştı:

Haluk Levent Kendisinin ve AHBAP'ın 'Kanser Hastasıyım' Diyen Kadın Tarafından Nasıl Kandırıldığını Anlattı - onedio.com
Haluk Levent Kendisinin ve AHBAP'ın 'Kanser Hastasıyım' Diyen Kadın Tarafından Nasıl Kandırıldığını Anlattı - onedio.com

Haluk Levent'in moral vermek istediği ve tedavisinde destek olmaya çalıştığı genç kadın, AHBAP üyesi olduktan sonra birçok kişiden de maddi destek almıştı. Ancak bu noktada elbette ki Haluk Levent'i suçlayamayız, çünkü kendisi defalarca kez 'valilik izni olmadan kimseye para gönderilmemesi gerektiğini' belirtmişti.

Bunca kalp kırıklığına ve kandırılmış olmanın verdiği üzüntüye rağmen Haluk Levent, İrem'in beyninde tümör olmamasına sevinmiş; şizofreni olabilecek bu durumun tedavisinde de İrem'e destek olacaklarını söylemişti.

Haluk Levent sayesinde tanıdıkları İrem'e maddi-manevi destek verenler ve Levent'in kendisiyle yeterince ilgilenmediğini düşünenler tarafından eleştirildi Haluk Levent.

Bu arada tweeti atan kişiyle de AHBAP platformu zaten ilgileniyormuş.

Çok ilginç değil mi? Ömrünü resmen iyilik yapmaya adamış bir insanı bu şekilde suçlamak ne kadar doğru ve vicdana sığar bir davranış? İnsanlara iyilik yaptığınızda bunu bir süre sonra vazifenizmiş gibi görmeye başlamaları da cabası tabii.

Bu konuda Haluk Levent o kadar çok kişiden tepki gördü ki, resmen linç kültürü devreye girdi. Birçok kişi kendisini eleştirmeye, linç etmeye başladı. Bunun üzerine Levent, kendisini sorumlu hissettiği bu durumu da bir başka insana iyilik yaparak düzeltmeye çalıştı...

Haluk Levent, bu durumu düzeltmek için gerçekten hasta olan bir kızımıza kendi cebinden destek olacağını ve kendisini kanser olarak gösteren İrem'e yardım edenler adına makbuz kestireceğini söyledi. Yani İrem tarafından kandırılan insanlar da böylelikle gerçekten hasta olan bir kızımıza yardım edecek, her iki tarafın da içi rahat edecekti.

Levent'in bu yaklaşımı bile başlı başına eleştirileri hak etmediğini gözler önüne seriyor aslında...

Her şeyi bir kenara bırakalım, bütün bu eleştirilere rağmen Haluk Levent bugün Twitter'da AHBAP Platformu'nun istatistiğini paylaştı...

Ne çok insanın, canlının hayatına dokunmuşlar bir bakın. Ne çok canlıya umut ışığı olmuşlar...

Gerçekten durup bir düşünmek gerekiyor. Kaçımız bunu yapabiliyoruz? Kaçımız bunu yapıyoruz ya da? Kaçımız kendi isteklerimizden ve beklentilerimizden feragat edip sırf yürekten gelerek bir canlının hayatına dokunuyoruz?

Bu maddi olmak zorunda değil, manevi olarak da yapabiliyor muyuz bunu?

Haluk Levent'e ve AHBAP'a haksızlık yapıyoruz! Bir durup düşünmemiz lazım...

Sen Bizim Süper Kahramanımızsın! Hâlâ Anlamayanlar İçin Haluk Levent’i Çok Ama Çok Sevmemizin Nedenleri - onedio.com
Sen Bizim Süper Kahramanımızsın! Hâlâ Anlamayanlar İçin Haluk Levent’i Çok Ama Çok Sevmemizin Nedenleri - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burcucukk

Çünkü memlekette böyle birbirine yardım eden insanlar istenmiyor. Rahatsız oluyor insanlar bu durumdan. Düşünceler o kadar kötü ki, hadi ya bir çıkarı vardır deniyor. Bknz. Ali Denizci de aynı durumda. Yol yapıp, ülkeyi batıran adamın köpeği olan insanlar. Gelen yardımlarla insanları müşkül durumdan kurtaranlar, eğer kendilerine de alıyorsa o parayı helali hoş olsun.

devran-karasu

Ülkede ki onca şeye ses çıkartmayan kişiler gelmiş burada Haluk Levent'e linç kampanyası yapıyorlar. Yaşadığın ülkede 100 oluşumdan bir tek doğru varsa oda AHBAP'tır çünkü kimsenin yapamadığını yapmış ve gönüllülük ilkesiyle binlerce kişinin umutları olmuştur. YAZIK YAZIK YAZIK.

dr.rock

İnsanlardan oluşmuş bir kominde bunca asimetrik kampanyanın arasında sıkıntı çıkmış, olur, normaldir, Haluk abi ve ekibinden den şüphemiz olmaz. Bir adam Rockcuysa zaten ondan kötülük gelmez (saptamama saplamayın)

blizzard

Haluk Levent'in ot gelip saman gidecek olan oksijen israfı sosyal medya trollerini dikkate aldığını zannetmiyorum zaten lâkin insanoğlunun çiğ süt emdiği de unutulmamalıdır. Sizin yaptığınızda ya da yapmadığınızda başınızı yastığa koymanıza engel olan olay ve davranışlar ahlâksızlar için bir şey ifade etmez.

ocreatus

Böyle bir güzel insan ❤

Görüş Bildir