Görüş Bildir

Haklarını Aramak İçin Ankara'ya Gitmişlerdi... Sendika Başkanı Tahir Çetin ve Ali Faik İlter Hayatını Kaybetti

Haberler
> Haklarını Aramak İçin Ankara'ya Gitmişlerdi... Sendika Başkanı Tahir Çetin ve Ali Faik İlter Hayatını Kaybetti

Manisa’nın Soma ilçesinden kıdem, ihbar tazminatları ve ücret alacakları için gittikleri Ankara'ya girişleri engellenen maden işçilerinden acı haber geldi. Dönüş yolunda kaza geçiren madencilerden Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ve Ali Faik İlter hayatını kaybetti.

Uyar Madencilik’ten alamadıkları tazminatları için 15 yıldır mücadele eden Somalı madenciler, son kez sorunun çözümü noktasında 4 Temmuz günü aileleriyle birlikte otobüsle Ankara’ya hareket etmişti.

Madencilerin otobüsü Ankara girişinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın önünde eylem yapacakları gerekçesiyle polis tarafından durdurularak kente girişine izin verilmedi.

Kente girişleri engellenen madencilerden oluşan 5 kişilik heyet ise önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileri, ardından AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile görüşme yaptı.

Araçları takla attı

Araçları takla attı

Görüşmelerden olumlu bir yanıt alamayan madenciler Soma’ya geri dönme kararı almışlardı. Manisa’nın Kırkağaç ilçesine bağlı Bakır Mahallesi civarında bulundukları aracın takla atması sonrası Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile Ali Faik İlter hayatını kaybetti.

Bağımsız Maden İş Sendikası: Öfkemiz çok büyük

Bağımsız Maden İş Sendikası: Öfkemiz çok büyük
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mahmut Dursun

acaba kaza mı?

Kadir Ulusoy

tam aklımdan geçiyordu yorumu gördüm...

be happy

Birçok kişi işin içinde iş var düşüncesinde. Ben de dahil. Ancak normal bir kaza olsa dahi kimse masum değil. Bu garibanlar haklarını aradıkları yollardan dö... Devamını Gör

Tırtıl Savar

Emojileri kaldırın. Artık şerefsiz görmeye tahammül yok!!!ölüm haberi bu,hislerimizi ifadé edecek bir yüz yok!!!!