Hakkari'de PKK Saldırısı: 2 Şehit, 4 Yaralı

77PAYLAŞIM

Hakkari Şemdinli'de PKK'lı teröristlerin saldırısında 2 askerin şehit düştüğü, 4 askerin de yaralandığı bildirildi.

Anadolu Ajansı'nın geçtiği bilgilere göre Şemdinli'deki Tekeli Askeri Üs Bölgesine PKK'lı teröristler akşam saatlerinde saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. 

Saldırıda yaralanan askerlerin helikopterle hastaneye kaldırıldığı belirtilirken, bölgede hava destekli operasyon başlatıldığı bildirildi.

PKK'lıların hedef aldığı Tekeli Askeri Üs Bölgesi, Şemdinli'ye yaklaşık 40 kilometrede mesafedeki Günyazı Köyü yakınlarında yer alıyor. Üs bölgesi Irak sınırına da çok yakın bir noktada.

Tunceli'de roketli saldırı

PKK'lı teröristler akşam saatlerinde Tunceli'nin Ovacık ilçesinde de jandarma komutanlığına roket ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. 

Doğan Haber Ajansı  Saat 20:00 civarında Kandolar Mahallesi’ndeki İlçe Jandarma Komutanlığı’nın yakınına bir araçla gelen teröristlerin karakola roket ve uzun namlulu silahlarla ateş açtığını duyurdu.

Nöbetçi kulübesine atılan iki roketin duvara isabet aldığı, askerlerin de karşılık vermesiyle yaklaşık 5 dakika süren bir çatışmanın yaşandığı belirtildi. 

Ajansın haberine göre teröristler çatışmanın ardından geldikleri araçla, Munzur Vadisi bölgesine doğru kaçtı.

Saldırıda can kaybının yaşanmadığı bildirildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir