Görüş Bildir
Haberler
Hadi Özışık Kimdir? Hadi Özışık Neden Gündemde?

Hadi Özışık Kimdir? Hadi Özışık Neden Gündemde?

Gazeteci Hadi Özışık, sosyal medyanın gündeminde. Yaptığı açıklama ile Sedat Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında aracılık yaptığını yalanlayan Hadi Özışık’ın videosu paylaşıldı. Paylaşılan video sonrası Bakan Soylu, Hadi Özışık ve kardeşi Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Bu haberler sonrası ‘Hadi Özışık kimdir’ sorusu sosyal medyanın gündeminde oturdu. İşte Hadi Özışık’ın hayatı ve kariyeri…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hadi Özışık Kimdir?

Hadi Özışık Kimdir?

Hadi Özışık 1962 yılında Iğdır/Tuzluca'da doğdu.. Gazetecilik mesleğine, 1982 yılında Edebiyat öğretmeni Ali Kafkasyalı'nın telkin ve tavsiyesi ile Kars'ta yayın yapan Hüryurt gazetesinde köşe yazarlığı yaparak adım attı.

Profesyonel gazetecilik mesleğine Türkiye Gazetesi'nde (1986) adliye muhabiri olarak başlayan Hadi Özışık, daha sonra Günaydın Gazetesi, Bugün Gazetesi (Dinç Bilgin), Meydan Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Yeni Günaydın Gazetesi, HBB Televizyonu, Kanal 6, Sağduyu Gazetesi, Tercüman Gazetesi (Ilıcak) ve Star Gazetesi'nde muhabir, yönetici ve köşe yazarı olarak çalıştı.

Best FM'de bir süre 'Konuşan Türkiye' programını sunan Hadi Özışık, TGRT Haber'de'Basın Odası' programını yaptı.

28 Şubat sürecinde Yeni Günaydın Gazetesi'nin kapatılmasıyla birlikte işsiz kalan Hadi Özışık, İnternet'le 1999 yılında tanıştı.

28 Şubat sürecinde hakkında bir çok dava açılan Hadi Özışık, 3 yıllık işsizlik dönemi yaşadı. 'Kirli Sayfa' kitabının da yazarı olan Hadi Özışık, 5 Mayıs 2000 yılında İnternethaber.com'u kurdu. Mesleğini kurucusu olduğu sitede yazarlık yaparak sürdüren Hadi Özışık, iki kişi ile çıktığı başlattığı yolculuğunu, bugün 60 kişi ile devam ettiriyor.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde İnternet gazeteciliği konusunda ders veren Hadi Özışık, İnternet Geliştirme Kurulu'nun da yönetim kurulunda yer alıyor.

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın