Görüş Bildir
Haberler
Güneş Enerjisinden Güç Alan Wi-Fi Özellikli Doğa Evi

Güneş Enerjisinden Güç Alan Wi-Fi Özellikli Doğa Evi

ATKN
28.07.2015 - 10:05 Son Güncelleme: 28.07.2015 - 17:33

Filmlerde ağaçların üzerine kurulan mini evler hepimizin dikkatini çekmiştir. Oldukça basit bir yapıda olan bu evler, özellikle çocuklar ve gençler için keyifli bir yaşam alanı olabiliyor. Yerden yüksek olması sayesinde her yer kolaylıkla görülebiliyor ve her türlü hava koşuluna karşı dayanıklılık gösteriyor. Jono Williams‘ın tasarladığı bu ev ise ağaçlara kurulan evlere göre daha modern yapısıyla dikkat çekiyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İlk başta sıradan bir ev yapma amacıyla yola çıkan Williams, daha sonra bundan vazgeçerek Skysphere adını verdiği daha gelişmiş bir ev yapmaya başlamış. Yuvarlak tasarımlı bu evin yan tarafları tamamen cam kaplı ve bu da 360 derece panoramik bir izleme alanı sunuyor.

Kablosuz ses sistemi ve internetin yer aldığı yapı tüm enerji ihtiyacını güneşten karşılıyor. Güvenlik konusunu da ele alan Williams, eve girişi kontrol altında tutmak adına parmak izi okuyucuyu da girişe koymuş. Böylece eve kimin girip çıktığı kayıt altında tutulabiliyor. Ortam ışığının rengi ise istendiği gibi değiştirilebiliyor. Her açıdan oldukça etkileyici görünen evin kiraya verilip verilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam