Görüş Bildir
Haberler
Güncelleme - Mehmetçik'ten Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu'nda "İyi Ki Varsın Eren" Mesajı

Güncelleme - Mehmetçik'ten Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu'nda "İyi Ki Varsın Eren" Mesajı

Güncelleme - Mehmetçik'ten Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu'nda "İyi Ki Varsın Eren" Mesajı

TUNCELİ (AA) - İçişleri Bakanlığınca, Tunceli'de 1062 personelin katılımıyla düzenlenen Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu'nda görevli komandolar, Munzur Dağları'nda kar üzerine sprey boyayla 'İyi ki varsın Eren' yazıp Türk bayrağı açtı.

Bölücü terör örgütü PKK/KCK'yı ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla 11 Ocak'ta başlatılan ve 11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon'un Maçka ilçesinde teröristlerin saldırısında şehit edilen Eren Bülbül’ün aziz hatırasına ithafen yapılan 'Eren' adı verilen operasyonlar sürüyor.

Operasyonlar kapsamında Tunceli'de bugün başlatılan Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu çerçevesinde, İl Jandarma Komutanlığında görevli jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH) ile polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucularından müteşekkil 59 operasyonel timden oluşan 1062 personel, karla kaplı Mercan ve Munzur dağlarında dondurucu soğukta teröristlerin izini sürüyor.

Özel kışlık kamuflajlarıyla ATAK helikopterleri desteğinde karla kaplı sarp, dik ve ağaçlık arazileri didik didik arayan Mehmetçik, mağara ve sığınaklara da girerek teröristlerin barınma alanlarını yok ediyor.

Operasyonda görevli bir grup komando da Munzur Dağları'nda kar üzerine sprey boyayla 'İyi ki varsın Eren' yazıp Türk bayrağı açarak Eren Bülbül'ü andı.

  • 'Eren’lere selam olsun…'

Tunceli Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, kentte bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, İl Jandarma Komutanlığımızca bugün “EREN-7 Mercan-Munzur' operasyonu başlatıldığı hatırlatıldı.

Operasyonun İl Jandarma Komutanlığınca yürütüldüğüne işaret edilen açıklamada, 'Operasyonda jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH), polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 1062 personel ile 59) operasyonel tim görev almaktadır. Eren’lere selam olsun…' ifadesine yer verildi.

Valilik, ayrıca operasyona ilişkin görüntüler ile Trabzon'un Maçka ilçesinde 2017 yılında teröristlerin saldırısında şehit olan Eren Bülbül'ün fotoğrafının yer aldığı ve askerlerin 'Komando Marşı'nı seslendirdiği video klip ile operasyon sırasında çekilen fotoğrafları basın mensuplarıyla paylaştı

Kaynak: aa:text:20210205:23676507
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın