Güleda Cankel Cinayetinde Polis ve Sağlık Görevlileri Hakkında İhmal Raporu Hazırlandı

 > 
38PAYLAŞIM

Güleda Cankel’in eski sevgilisi tarafından ‘17 saat süren bir cinayete’ kurban gitmesinin ardından görevli polisler ve sağlık personeli ile ilgili “ihmal” soruşturması başlatıldı. Raporda Zafer Pehlivan'ın savcılıkta ifadesinin alınıp bırakıldığı ve şehri terk etmesi amacıyla otogara götürüldüğü belirtildi. 

Hürriyet'ten Fevi Kızılkoyun'un haberine göre, Isparta'da üniversite öğrencisi Güleda Cankel’in (19), eski sevgilisi Zafer Pehlivan tarafından öldürülmesinin ardından başlatılan ihmal soruşturmasının raporu tamamlandı. Pehlivan’ın savcılık talimatıyla ifadesinin alındığı ve yine savcı talimatıyla serbest bırakıldığı belirlendi.

Rapor Süleyman Soylu'ya sunuldu

Görevli polisler ve sağlık personeli ile ilgili başlatılan ihmal soruşturması kapsamında görevli polislerin ifadeleri alınması tamamlandı. Alınan ifadeler ve yapılan ilk incelemelerle hazırlanan ilk rapor İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla da paylaşıldı.

Kadına şiddetten gözaltına alınmış

Rapora göre Zafer Pehlivan’ın, Güleda Cankel’i kaldığı apartın önünde darp etmesi, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekiplerinin gitmesiyle başlayan süreçte yaşananlar soruşturma dosyasına şöyle yansıdı: 

"Kadına şiddet yönüyle şahısa (Zafer Pehlivan) gözaltı işlemi yapılmış, mağdur ile (Güleda) polis merkezine götürülmüştür. İfadeleri alındıktan sonra tutanaklar tutulmuştur. Mağdur kişi (Güleda) şikâyetçi olmamasına rağmen ‘koruma verelim’ denilmiş, ancak ‘Hayır ben koruma istemiyorum’ diyerek reddetmiştir. Gözaltı işlemi yapılan şüphelinin (Zafer Pehlivan) ifadesi alınarak savcılığa iletilmiştir. Savcılık ise talimatla ifadesini aldığı şüpheliyi, yine talimatla saat 03.32’de serbest bırakmıştır."

Otogara bırakılmış

Şüpheli Zafer Pehlivan’ın savcılık talimatıyla serbest bırakılmasının ardından polis otosuna alınarak şehirlerarası otogara götürüldüğü, “şehri terk etmesinin” istendiği; Güleda’nın ise başka bir polis otosuyla evine bırakıldığı raporda yer aldı.

19 yaşındaki Güleda Cankel, erkek arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü👇

19 Yaşındaydı: Üniversite Öğrencisi Güleda Cankel 'Sevgilisi' Tarafından Bıçaklanarak Öldürüldü - onedio.com
19 Yaşındaydı: Üniversite Öğrencisi Güleda Cankel 'Sevgilisi' Tarafından Bıçaklanarak Öldürüldü - onedio.com

Cankel'in hayatta kalabilmek için 17 saat mücadele ettiği, defalarca kaçmaya çalıştığı ortaya çıkmıştı

Katil Zanlısının İfadesi Ortaya Çıktı: Güleda Defalarca Kaçmaya Çalışmış - onedio.com
Katil Zanlısının İfadesi Ortaya Çıktı: Güleda Defalarca Kaçmaya Çalışmış - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir