Gül'ün Eski Danışmanı: 'Davutoğlu, Babacan ve Şimşek Seçimlerden Sonra Parti Kuracak'

 > -

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı, Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan; Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek'in yeni bir parti kurmak için çalışmalara başladığını iddia etti. Takan, partinin yerel seçimlerden sonra kurulacağını söylerken, Mehmet Şimşek iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan bugünkü yazısındaAKP hükümetlerinde üst düzey görevler alan Ahmet Davutoğlu , Ali Babacan, Mehmet Şimşek"in yeni bir merkez parti kurmak için hazırlık içinde olduğunu öne sürdü. Takan, "Görüşmeler yapıyorlarmış. Acele etmiyorlarmış. Partinin resmi kuruluş tarihi olarak yerel seçimler sonrasını gösteriyorlarmış. Parti kurulduktan sonra 'ana muhalefet olacak' iddiasıyla..." diye yazdı.

"'Abdullah Gül bu oluşumun içinde yok' diyorlarmış. Gel de buna inan!"

"Soranlara, 'Abdullah Gül bu oluşumun içinde yok' diyorlarmış" ifadesini de kullanan Takan, "Gel de buna inan!.. Abdullah Gül'ün üçlüsü CHP'deki etkin ve de her tarafa küskün muhalif isimlerle de temasa geçmiş. Görüşmeler devam ediyor" ifadesini kullandı.

Ahmet Takan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Merkez siyasetin çok önemli ismi olan, özü sözü bir dostumla dün siyasi kulislerde neler oluyor faslına dalmıştık. Bomba haberi ondan aldım. Biraz da etrafa baktım. Ahmet Davutoğlu , Ali Babacan , Mehmet Şimşek, yeni bir merkez parti kurmak için kolları sıvamışlar. Görüşmeler yapıyorlarmış. Acele etmiyorlarmış. Partinin resmi kuruluş tarihi olarak yerel seçimler sonrasını gösteriyorlarmış. Parti kurulduktan sonra "ana muhalefet olacak" iddiasıyla... Soranlara, "Abdullah Gül bu oluşumun içinde yok" diyorlarmış. Gel de buna inan!.. Abdullah Gül'ün üçlüsü CHP'deki etkin ve de her tarafa küskün muhalif isimlerle de temasa geçmiş. Görüşmeler devam ediyor..."

'Bu haberi yabana atmayın'

"Karşılarında deve dişi gibi siyasetçi Erdoğan var" deyip bıyık altından gülümseyerek bu haberi yabana atmayın. Siz de not edin bir kenara dursun. Ayıptır ve de acıdır söylemesi; merkezde NATO, Londra, Berlin, Tel Aviv varsa ummadık taş baş yarabilir canım memleketimde!..

Bendeniz gazeteci olarak haber verme görevimi yaptım..."

Eski maliye bakanı Mehmet Şimşek, Ahmet Takan'ın iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir