Görüş Bildir

Güçlü Kadın Karakterlerin Yer Aldığı İlham Veren 13 Dizi

Haberler
> Güçlü Kadın Karakterlerin Yer Aldığı İlham Veren 13 Dizi

Hedefleri, kararları ve güçlü adımlarıyla ilham olan diziler kuşkusuz herkesin gönlünde taht kuruyor. Güçlü kadın karakterlerden alacağımız daha bitmek bilmez ilham kaynakları bizleri bekliyor. Son dönemlerde güçlü kadın karakterlerin yer aldığı, hafızalarımıza mıh gibi kazınan dizi karakterlerinin bulunduğu güçlü bir liste hazırladık.

1. Sex And The City

1. Sex And The City

Güçlü dört kadın karakterin başrolünde yer aldığı Sex and The City, neredeyse her kadına bir şekilde ulaşmayı başarmış, ikonik bir dizi. Farklı karakterlerdeki kadınların aşk, iş ve aile hayatlarında yaşadığı konuları espirili bir dille anlatıyor. Ne pahasına olursa olsun kadının kadına olan dostluğunun her şeyin üstesinden gelebileceğini en iyi şekilde yansıtıyor.

IMDb 7,1

2. Game Of Thrones- Khaleesi

2. Game Of Thrones- Khaleesi

Game Of Thrones dizisindeki feminist duruşu ile güçlü kadın karakter dediğimizde aklımıza ilk gelen isim kuşkusuz Khaleesi oluyor. Ejderhaların annesi Khaleesi aldığı kararlar, attığı güçlü adımlarla ilham verici kadın karakterlerden sadece biri!

IMDb 9,3

3. The Crown- II. Elizabeth

3. The Crown- II. Elizabeth

The Crown, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in tahta çıkışının ardından yaşadığı olay örgüsünü konu ediyor. Tahta çıkışının ardından yaşananlar, evliliği ve adapte olması gereken sorumlulukların üstesinden gelmeyi bir bir başaran kraliçe, güçlü kadın karakterlerinin başında yer alıyor.

IMDb 8,7

4. How to Get Away With Murder- Annalise Keating

4. How to Get Away With Murder- Annalise Keating

Annalise Keating, Philadelphia'daki Middleton Üniversitesi'nde görev yapan bir ceza hukuku profesörüdür. Ana karakterin iş ve kişisel hayatı etrafında konu edilen dizi, Annalise Keating karakterinin duruşu ve güçlü adımlarıyla listemizde!

IMDb 8,1

5. Le Bazar de la Charité- Adrienne de Lenverpré

5. Le Bazar de la Charité- Adrienne de Lenverpré

Fransa'da Bazar de la Charite yangınından sonra başlayan kadın hareketinin konu edildiği, Le Bazar de la Charité dizisi, güçlü üç kadın karakterin etrafında işlene olay örgüsünü konu ediyor. Adrienne de Lenverpré baskıcı eşinden kaçmaya çalışan bir kadın olarak, anlatılan yıllarda gerçekleştirdiği güçlü hareketleriyle ilham kaynağı oluyor.

IMDb 7,7

6. The Good Place- Eleanor Shellstrop

6. The Good Place- Eleanor Shellstrop

Yaşamı boyunca iyi bir insan olmayan Eleanor Shellstrop, öldükten sonra yanlışlıkla iyi yere gider. Kötü yerde olması gereken Eleanor, yaşadıklarının ardından iyiliğe yönelir ve etrafındakilere yardım etmeye başlar. Yaşamı boyunca yaptıklarının tersine inanmaya başlayarak, bizlere umut ışığı oluyor.

IMDb 8,2

7. Unorthodox- Esther Shapiro

7. Unorthodox- Esther Shapiro

Ortodoks bir aileden gelen Esther, bir anda kendini mutsuz bir evliliğin içerisinde bulur. Benliğinden iyice uzaklaşması ve ona dayatılan kuralları kabullenmekte zorluklar yaşar. Annesinin yanına kaçarak, her şeyden uzaklaşmaya çalışan Esther, kendi benliğini yeni bir şehirde keşfeder. Baskı altında yaşamayı kabul etmeyerek, güçlü kadın karakterlerimiz arasında yer alıyor.

IMDb 8,0

8. Game of Thrones- Arya Stark

8. Game of Thrones- Arya Stark

Yaşadığı onca zorluk onu hep güçlendirdi. İntikam almak için sürekli gün saydı ve başardı! Arya Stark, karalılığı sayesinde hep güçlü adımlar attı. Güçlü kadın karakterlerimizin arasında o olamasa olmazdı.

IMDb 9,3

9. Shameless- Fiona Gallagher

9. Shameless- Fiona Gallagher

Problemli bir ailenin en büyük çocuğu olan Fiona Gallegher, sorunlu babası ve uğraşılması gereken 5 kardeşine fedakar bir şekilde, dört elle sarılır. Ailesi için elinden gelen her şeyi yapan Fiona, güçlü kadın karakterlerimizin arasında yer alıyor.

IMDb 8,6

10. Pose- Blanca

10. Pose- Blanca

80'li yılların New York'unda işlenen dizide LGBTQ karakterlerinin yer edinme çabası konu ediliyor. Dizinin ana karakteri Blanca, seçimleri yüzünden ailesi tarafından terk edilse de kimsesiz gençlere kucak açıyor ve onlara sıcak bir yuva oluyor. Blanca karakterinin annelik ettiği karakterler ve çevrelerindeki olay örgüsünün işlendiği dizi oldukça ilham verici.

IMDb 8,6

11. The Queen's Gambit- Beth Harmon

11. The Queen's Gambit- Beth Harmon

The Queen's Gambit dizisi, öksüz bir kız olan Elizabeth Harmon'ın, dünyanın en iyi satranç oyuncusu olmak için verdiği çabayı konu ediyor. Satranç oynamaya başladığı dönemde yakalandığı alkol ve ilaç bağımlılığı ve yaşadığı sorunlar ile baş etmeye çalışan ana karakter, hedefine vazgeçmeden ilerliyor.

IMDb 8,6

12. Big Little Lies

12. Big Little Lies

Kadın dayanışmasını sonuna kadar hissedeceğiniz Big Little Lies dizisi, beş kadın karakterin etrafındaki olay örgüsünü ve birliğini konu ediyor. Hiçbir şeyin dışardan göründüğü gibi olmadığını kanıtlayan dizi, kadın karakterleriyle oldukça güçlü!

IMDb 8,5

13. Girl Boss- Sophia Marlowe

13. Girl Boss- Sophia Marlowe

Nasty Gal’ın kurucusu Sophia Amoruso'nun otobiyografisinden çevrilen Girl Boss, adı gibi bir kadının patron olmasını ele alıyor. Sorumluluk dahi alamayan genç kadın Sophia, bir anda sıfırdan bir marka yaratıyor!

IMDb 7,0

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
1
1
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Gökhan Güney

Lagerta nerede

Emre Demirbilek

Zeyna'nın olmadığı boş bir içerik....

Avatar Yangchen

Lagertha liste başında olmalıydı.