Görüş Bildir
Haberler
‘Gözaltına Alınan IŞİD'lilerin Serbest Bırakıldığı Doğru mudur?’

‘Gözaltına Alınan IŞİD'lilerin Serbest Bırakıldığı Doğru mudur?’

Onedio Medya
08.08.2015 - 19:46

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, IŞİD'e yönelik düzenlenen son operasyonlarda gözaltına alınanların tümünün serbest bırakıldığı, asıl sorumluların ise operasyonlardan önce kaçtığı iddialarını TBMM'ye verdiği soru önergesi ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlamasını istedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

TBMM Başkanlığı'na Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle IŞİD operasyonlarıyla ilgili soru önergesi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, önergede şöyle dedi: 

'Son operasyonlarda gözaltına alınanlarının tümünün serbest bırakıldığı ve asıl sorumlularının operasyonlardan önce kaçtığı iddiasıyla gündeme gelen Hacıbayram Mahallesi'nde yaşananlarla ilgili haberler basına yansımıştır. IŞİD üyesi olduğu gerekçesiyle son operasyonlarda gözaltına alınanlardan tümünün serbest bırakıldığı ve asıl sorumluların operasyonlardan önce kaçtığı iddiası doğru mudur?

İddia doğru ise, asıl sorumluların operasyonlardan önce kaçmasının engellenmesine yönelik tedbirler neden alınmamıştır? Gözaltına alınanlardan hakkında işlem yapılan var mıdır? Varsa, kaç kişi hakkında ne tür işlem yapılmıştır? Türkiye genelinde 2015 Temmuz ayından itibaren illere göre IŞİD üyesi olduğu gerekçesiyle kaç kişi gözaltına alınmıştır ve kaç kişi serbest bırakılmıştır? Gözaltına alınarak hakkında işlem yapılan kaç kişi vardır ve ne tür işlem yapılmıştır? 2015 Temmuz ayında Hacıbayram Mahallesi'nde yapılan baskınlardan sonra gözaltına alınanların tekrar bırakılması ile gündeme gelen ve Türkiye genelinde yaşanan olaylar akabinde, aslında hiçbir IŞİD üyesi hakkında işlem yapılmadığı ve serbest bırakıldıkları iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, yapılan baskınlar ve gözaltılar kamuoyunu ve vatandaşları yanıltmamakta mıdır?'

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0