Google'ın İçine Gizlenmiş Bu Eğlenceli Minik Oyunları Farketmiş miydiniz?

1.4bPAYLAŞIM

Google'ın kullanıcılarına sunduğu, işimizi kolaylaştıran birçok uygulaması mevcut. Ayrıca kullanıcılarına sunduğu bir o kadar da minik oyun varmış. Üstelik bu oyunlar arasında Pacman, Snake, Solitaire, Tic Tac Toe gibi efsane oyunlar var. İsmlerini Google'da aratarak oyunlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

1. Runner Dino

İnternet bağlantımız kesildiğinde karşımıza çıkan şu dinazor var ya, işte aslında o eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir oyunun kahramanı. Bu dinazorla karşılaştığında 'boşluk' tuşuna basarsanız oyuna başlayacaksınız. Ayrıca 'Runner Dino' yazarak ya da buraya tıklayarak da oyunu oynayabilirsiniz.

2. Atari Breakout

Bu oyunu bilmeyen yoktur. Oynamak için 'Atari Breakout' yazmanız yeterli. 

Ya da böyle buyrun.

3. Google Basketbol

Google Basketbol aslında, Google'ın 2012 Yaz Olimpiyatları için tasarladığı 4 günlük bir oyundu. Fakat bu süre içinde 1 milyardan fazla oynandığı için hala oynanabiliyor. Oyunu oynamak için 'Google Basketbol' yazmanız gerekiyor. 

Google Basketbol

4. Zerg Rush

Bu oyun diğerlerinden biraz farklı. Arama kısmına Zerg Rush yazdığınızda ekrana '0'lar inmeye başlayacak. Bu sıfırları, onlar arama sonuçlarını yok etmeden üzerilerine tıklayarak yok etmeniz gerekiyor. Oyunu oynamak için.

5. Google Earth Flight Simulator

Bu oyunlar arasında belki de en etkileyici olanı bu uçuş simülatörü. Bu oyunda 20'den fazla uçaktan birini seçerek, gerçek dünya manzaralarının üzerinde uçuş yapabiliyorsunuz. Oyun gerçekten merak uyandırıyor biliyoruz. Oyunu bir an önce oynamak için Google Earth Flight Simulator.

6. Smarty Pins

Smarty Pins, oldukça eğlenceli bir genel kültür oyunu. Bu oyunda size "Pisa Kulesi nerededir?" , "Ünlü yönetmen Tim Burton nerede doğmuştur?" gibi sorular soruluyor, sordukları yeri ekrandaki dünya haritasından işaretlemeniz isteniyor. Doğru cevap ile sizin işaretlediğiniz yer arasındaki mesafe ne kadar kısaysa o kadar başarılı oluyorsunuz. Oldukçe keyifli bu oyunu oynamak için Smarty Pins.

7. Solitaire

Hepimizin aşina olduğu bu oyunu açıklamamıza gerek yok herhalde. O yüzden oynamak isteyenler için Solitaire.

8. Tic Tac Toe

Aşina olduğumuz bir oyunla devam edelim. Bu eğlenceli minik oyunu da istediğiniz zaman Google'a Tic Tac Toe yazarak oynayabilirsiniz.

9. Snake

Aşina olduğumuz bir diğer oyunla devam ediyoruz. Bir dönem hepimizin deli gibi oynadığı yılan oyununu da Google'a 'Snake' yazarak kolaylıkla oynayabiliyorsunuz.

10. A Google A Day

A Google A Day, Google'ın arama motorunu etkili bir şekilde kullanmanız için tasarladığı bir oyun. Size spor, bilim, pop kültürü, tarih, sanat, edebiyat, coğrafya gibi kategorilerde sorular soruluyor. İpuçlarını doğru şekilde aratarak doğru cevaba ulaşıyorsunuz. Sorular düzenli periyotlarla değiştiriliyor. Kendine güvenen buyursun.

11. Spooky Cat

Bu oyun Google'ın 2016 Cadılar Bayramı için tasarladığı ve sevildiği için oynanmaya devam edilebilen bir oyun. Bu oyunda amacınız Kedi Momo'yu hayaletlerden korumak. Hayaletlerin üzerinde çeşitli şekiller beliriyor. Sizin, hayaletler Momo'ya yaklaşmadan bu şekilleri çizerek hayaletleri yok etmeniz gerekiyor. Momo'ya yardım etmek istiyorsanız: 'Spooky Cat'

12. Pac-Man

Oyunlar arasında belki de en efsane olanı Pac-man. Bir dönem atari oynamış herkesin bağımlısı olduğu bu oyunu da anlatmaya gerek yok. Google Pac-man yazarak ya da buraya tıklayarak oyuna gidebilirsiniz.

Peki sizin bildiğiniz bu tarz başka oyunlar var mı?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bin-mai

I would love to read your blog posts. Thanks for your sharing <ahref=" rex game</a>

seksekoynayanmafyababasi

#1 oyunun hemen aşasında mario seçeneği var ordan oynamak istersen oyna

seksekoynayanmafyababasi

Normalde 1 saat önce yorum yapmam gerekti ama mario beni resmen bağladı :)

apocrypha

mario?

eski_id

Arşiv

ordekkac

Hepsini tek tek oynadım. Harikalar.

Görüş Bildir