Görüş Bildir
Haberler
Google'ın İçine Gizlenmiş Bu Eğlenceli Minik Oyunları Farketmiş miydiniz?

etiket Google'ın İçine Gizlenmiş Bu Eğlenceli Minik Oyunları Farketmiş miydiniz?

Penny
21.01.2018 - 00:54 Son Güncelleme: 23.02.2022 - 14:27

Google'ın kullanıcılarına sunduğu, işimizi kolaylaştıran birçok uygulaması mevcut. Ayrıca kullanıcılarına sunduğu bir o kadar da minik oyun varmış. Üstelik bu oyunlar arasında Pacman, Snake, Solitaire, Tic Tac Toe gibi efsane oyunlar var. İsmlerini Google'da aratarak oyunlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Runner Dino

1. Runner Dino

İnternet bağlantımız kesildiğinde karşımıza çıkan şu dinazor var ya, işte aslında o eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir oyunun kahramanı. Bu dinazorla karşılaştığında 'boşluk' tuşuna basarsanız oyuna başlayacaksınız. Ayrıca 'Runner Dino' yazarak ya da buraya tıklayarak da oyunu oynayabilirsiniz.

2. Atari Breakout

2. Atari Breakout

Bu oyunu bilmeyen yoktur. Oynamak için 'Atari Breakout' yazmanız yeterli. 

Ya da böyle buyrun.

3. Google Basketbol

3. Google Basketbol

Google Basketbol aslında, Google'ın 2012 Yaz Olimpiyatları için tasarladığı 4 günlük bir oyundu. Fakat bu süre içinde 1 milyardan fazla oynandığı için hala oynanabiliyor. Oyunu oynamak için 'Google Basketbol' yazmanız gerekiyor. 

Google Basketbol

4. Zerg Rush

4. Zerg Rush

Bu oyun diğerlerinden biraz farklı. Arama kısmına Zerg Rush yazdığınızda ekrana '0'lar inmeye başlayacak. Bu sıfırları, onlar arama sonuçlarını yok etmeden üzerilerine tıklayarak yok etmeniz gerekiyor. Oyunu oynamak için.

5. Google Earth Flight Simulator

5. Google Earth Flight Simulator

Bu oyunlar arasında belki de en etkileyici olanı bu uçuş simülatörü. Bu oyunda 20'den fazla uçaktan birini seçerek, gerçek dünya manzaralarının üzerinde uçuş yapabiliyorsunuz. Oyun gerçekten merak uyandırıyor biliyoruz. Oyunu bir an önce oynamak için Google Earth Flight Simulator.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Solitaire

6. Solitaire

Hepimizin aşina olduğu bu oyunu açıklamamıza gerek yok herhalde. O yüzden oynamak isteyenler için Solitaire.

7. Tic Tac Toe

7. Tic Tac Toe

Aşina olduğumuz bir oyunla devam edelim. Bu eğlenceli minik oyunu da istediğiniz zaman Google'a Tic Tac Toe yazarak oynayabilirsiniz.

8. Snake

8. Snake

Aşina olduğumuz bir diğer oyunla devam ediyoruz. Bir dönem hepimizin deli gibi oynadığı yılan oyununu da Google'a 'Snake' yazarak kolaylıkla oynayabiliyorsunuz.

9. A Google A Day

9. A Google A Day

A Google A Day, Google'ın arama motorunu etkili bir şekilde kullanmanız için tasarladığı bir oyun. Size spor, bilim, pop kültürü, tarih, sanat, edebiyat, coğrafya gibi kategorilerde sorular soruluyor. İpuçlarını doğru şekilde aratarak doğru cevaba ulaşıyorsunuz. Sorular düzenli periyotlarla değiştiriliyor. Kendine güvenen buyursun.

10. Spooky Cat

Bu oyun Google'ın 2016 Cadılar Bayramı için tasarladığı ve sevildiği için oynanmaya devam edilebilen bir oyun. Bu oyunda amacınız Kedi Momo'yu hayaletlerden korumak. Hayaletlerin üzerinde çeşitli şekiller beliriyor. Sizin, hayaletler Momo'ya yaklaşmadan bu şekilleri çizerek hayaletleri yok etmeniz gerekiyor. Momo'ya yardım etmek istiyorsanız: 'Spooky Cat'

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Pac-Man

11. Pac-Man

Oyunlar arasında belki de en efsane olanı Pac-man. Bir dönem atari oynamış herkesin bağımlısı olduğu bu oyunu da anlatmaya gerek yok. Google Pac-man yazarak ya da buraya tıklayarak oyuna gidebilirsiniz.

12. Şampiyon Adası

2022 Pekin Olimpiyatları için hazırlanmış olan bu oyun bizleri tatlı bir maceraya çıkartıyor. Pek çok farklı olimpik spor türünde mücadele edebildiğimiz yapım belki de en büyük Google oyunu! Buraya tıklayarak oyuna erişebilirsiniz.

13. Swing Dansı Oyunu

13. Swing Dansı Oyunu

Google'ın Swing Dansı ve Savoy Balo Salonunu kutlamak için yarattığı bu Doodle ile ise hem ritim duygunuzu test edebilir hem de parmaklarınızı adeta dans ettirerek ritme kendinizi bırakabilirsiniz. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

14. Garden Gnomes

Birbirinden sevimli bahçe cüceleri bu keyifli Google oyunu ile keyfimizi yerine getirmek için hazırlar. Bir bahçe cücesi kapın ve alabildiğine uzağa fırlatın. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

15. Coding Rabbit

Google'ın bu keyifli Doodle'ı ile basit kodlamaya ilk girişinizi de yapabilirsiniz. Öğrenirken aynı zamanda da keyifli vakit geçireceğiniz oyuna buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

16. Kriket

ICC 2017 Kadınlar Kriket Dünya Kupası şerefine hazırlanmış olan bu Doodle ile ise kriketçi bir Ağustos böceğinin kontrolünü ele alıyoruz. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

17. Quick, Draw!

17. Quick, Draw!

Bu basit ancak çok keyifli oyunda bize verilen kelimeyi 20 saniyede çizmeye çalışıyoruz, bir yapay zeka ise ne çizdiğimiz tahmin ediyor. Çiziminizin iyi olmasına da gerek yok, zira yapay zekanın marifetleri sizi epey şaşırtacak. Buradan erişebilirsiniz.

Peki sizin bildiğiniz bu tarz başka oyunlar var mı?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3704
2253
1167
528
501
336
309
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın