Görüş Bildir

etiket Google Adile Naşit'i Unutmadı: Doğumunun 86. Yılında 'Hafize Ana' Doodle'ı

Haberler
> Google Adile Naşit'i Unutmadı: Doğumunun 86. Yılında 'Hafize Ana' Doodle'ı

Yeşilçam'ın unutulmaz ismi Adile Naşit'in bugün doğumunun 86.yılı. Google, aramızdan 29 yıl önce ayrılan Adile Naşit'i unutmadı ve bu özel günün anısına Naşit'in 'Hababam Sınıfı' filminde canlandırdığı unutulmaz karakter 'Hafiza Ana'yı doodle yaptı.

Yeşilçam'ın en önemli kadın oyuncularından Adile Naşit doğumunun 86.yılında unutulmadı.Google, sevilen oyuncu için bugüne özel bir doodle hazırladı.

"Hafize Ana" doodle'ı

"Hafize Ana" doodle'ı

Google, hazırladığı doodle'da Adile Naşit'i, Habacam Sınıfı filminde canlandırdığı 'Hafize Ana' karakteri üzerinden andı.

Adile Naşit kimdir?

Adile Naşit kimdir?

Tiyatrocu bir ailenin içinden gelen Adile Naşit 1930 İstanbul doğumlu. Babası Naşit Özcan ve annesi Amelya Hanım da tiyatromuzun önemli isimleri arasındaydı.Abisi Selim Naşit de ailenin diğer fertleri gibi oyuncuydu.

Adile Naşit hayatı çok sayıda film ve tiyatro oyununda rol aldı. Hababam Sınıfı'nda Hafize Ana, ve Münir Özkul ile karşılıklı oynadığı filmlerdeki 'Anne' rolleriyle sinemamızın unutulmazları arasında yer aldı.

1976 yılında Atıf Yılmaz'ın yönettiği 'İşte Hayat' filmindeki performansıyla Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü aldı.

Masalcı Teyze

Masalcı Teyze

Adile Naşit 1980'li yıllarda özellikle tek çocuğu olan Ahmet'i kaybedince daha fazla çocuklara yönelir oldu. Bu dönemde 'Uykudan Önce' programında çocuklara anlattığı masallar ile 'Masalcı Teyze' olarak da tanınır oldu. Masal ve öyküler anlattığı bu program TRT'nin tek kanal olduğu bir dönemde çocuklardan büyük ilgi görmüştü.

Adile Naşit 29 yıl önce aramızdan ayrılsada kahkahalarıyla hala bizleri güldürmeye devam ediyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
255
135
52
8
7
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Arda Ateş

darısı 19 mayıs'ın başına! inş.

Mert Saygılı

adamlar cumhuriyeti zafer bayramını unutur aaa yeşilçam sanatçısı aklına gelir ne garip tesadüf..

Ahmet Ziya Boz

Larry Page de demiş Adile Naşit adında çok ünlü Türk bir oyuncu var,hemen doodle'ını yapın da Türklere sempatik görünelim.