Görüş Bildir
Haberler
Gizemi Hiçbir Zaman Çözülememiş 9 Ürpertici Olay

etiket Gizemi Hiçbir Zaman Çözülememiş 9 Ürpertici Olay

can özyüksek
10.06.2015 - 16:18 Son Güncelleme: 05.10.2017 - 18:09

1. Sahile vuran gizemli ceset: Tamam Shud vakası

1. Sahile vuran gizemli ceset: Tamam Shud vakası

1 aralık 1948'de sabahın erken saatlerinde, Avustralya'nın Adelaide kentinin Somerton sahilinde kimliği belirsiz bir ceset bulundu. Bulunan ceset yaz mevsimi olmasına rağmen oldukça kalın giyimliydi, üzerindeki giysilerde hiçbir etiket yoktu ve sahilde bulunmasına rağmen kıyafetleri oldukça temizdi. Otopsi sonucu iç organlarının hali sebebiyle, belirsiz bir maddeyle zehirlendiği anlaşıldı. Olayın gizem kazanmasına sebep olan şey ise, adamın giydiği ceketin gizli bir cebinde bulunan Tamam Shud yazılı kağıt parçasıydı. Gazetelere verilen ilanlar sonucu, kağıdın koparıldığı kitap bulundu ve yazının Ömer Hayyam'ın bir şiirinin 'Bitti, tamamlandı' anlamına gelen son dizesi olduğu öğrenildi. Kitabın arkasında yazılan telefon numarası da bir hemşireye aitti. Hemşire, kitabı 2. Dünya Savaşı sırasında Alfred adlı bir teğmene verdiğini söyledi. Alfred bulundu ve ilginç bir şekilde ön sayfasında hemşirenin el yazısının bulunduğu kitapta Taman Shud kısmının koparılmamış olduğu görüldü. Bu isimsiz cesedin sırrı o tarihten beri gizemini koruyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

2. Televizyon tarihinde ilginç bir korsan yayın: Max Headroom olayı

3. Ölü bir rockstar efsanesi: Paul is Dead

3. Ölü bir rockstar efsanesi: Paul is Dead

Ünlü klasik rock grubu The Beatles hayranları arasında oldukça yaygın olan iddiaya göre, grubun basçısı Paul McCartney, 1966 yılında bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Grubun popüleritesini kaybetmemesi için de McCartney'e tıpatıp benzeyen bir kişi, ünlü müzik adamının yerine geçer. İddiayı öne süren ve destekleyenlerin ise bazı 'kanıtları' vardır:

  • Paul Mccartney'in farklı dönemlerde çekilmiş fotoğraflarında görünen fiziksel farklılıklar.

  • The White Album ve St. Pepper's Lonely Heart Club Band albümlerinin kapaklarında McCartney'in ölümünü temsil eden işaretler bulunması.

  • The Beatles'ın I'm So Tired adlı şarkısının sonundaki konuşma tersten çalındığında 'Paul is a dead man, miss him, miss him' (paul ölü bir adam, onu özlüyoruz) şeklinde bir mesaj duyulması.

4. Kimsenin sırrını çözemediği radyo istasyonu: UVB-76

5. Dış uzaydan gelen mesaj: Wow! sinyali

5. Dış uzaydan gelen mesaj: Wow! sinyali

ABD'de 15 Ağustos 1977 tarihinde Ohio Devlet Üniversitesi'nde yapılan bir çalışma kapsamında 72 saniye süren dar bantlı bir radyo sinyali tespit edildi. Sinyal dünya dışı, hatta güneş sistemi dışından beklenen tüm özelliklere uyuyordu. Bu isimle anılmasının sebebi ise, sinyali tespit eden Dr. Jerry R. Ehman'ın kaydın çıktısındaki izini daire içine alıp yanına şaşkınlığını belirten Wow! ifadesini yazmasıdır. Sinyalin tekrar yakalanması için yapılan çalışmalar bir sonuca ulaşmamış, kaynağı ise hiçbir zaman tespit edilememiştir.

6. Hazreti Meryem'i gören üç çocuk: Fatima olayı

6. Hazreti Meryem'i gören üç çocuk: Fatima olayı

İddialara göre 1917 yılında Portekiz'in Fatima adlı ufak bir köyünde, dağlarda çobanlık yapan üç çocuk Hz. Meryem'i gördü. Hz. Meryem, her ayın 13'ünde geleceğini ve çocuklardan ufak bir kilise yapmalarını ister. Kısa sürede dilden dile yayılan olay sayesinde bu ufak köy, inananların akınına uğrar. Hz. Meryem'in çocuklara 'İkinizi az sonra yanıma alacağım' dediği iddia edilir ve iki çocuk bir yıl arayla hayatlarını kaybederler. Lucia adlı üçüncü çocuk ise, rahibe olarak bir manastıra girer. Hazreti Meryem'in kendisine üç mesaj verdiğini söyleyen Lucia, bunların ikisini yayınlar. Üçüncüsü mesaj ise bir zarfın içinde Papa'ya verilir ve hiçbir zaman açıklanmaz.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

7. Tüm mürettebatı ölü bulunan gemi: S.S. Ourang Medan

7. Tüm mürettebatı ölü bulunan gemi: S.S. Ourang Medan

1947 Haziran'ında Hollanda bandıralı bir gemi Sumatra açıklarında acil koduyla iki yardım çağrısı gönderdi. İlk çağrıda 'Kaptan dahil herkes öldü' deniyor, hemen ardından gelen ikincisinde ise 'Ölüyorum' mesajı bulunuyordu. Çağrıları alan bir gemi hemen yardıma gitti. Ourang Medan'a ulaşıldığında ise gemideki köpek dahil bütün mürettebat, elleri güneşe dönük ve suratlarında bir korku ifadesiyle ölü olarak bulundu. Kısa süre sonra bir patlamayla sulara gömülen geminin gizemi bugün bile varlığını koruyor. Bu ürpertici olayın sebebinin ise, taşıdıkları biyolojik silahtan sızan gaz, 'uzaylı' saldırısı vs. olduğuna dair teoriler bulunmakta.

8. Uçuş sırasında kaybolan pilot: Frederick Valentich

8. Uçuş sırasında kaybolan pilot: Frederick Valentich

Avustralya'da 21 ekim 1978 tarihinde Frederick Valentich adlı bir pilot, güneyde bir adaya doğru yol almaktadır. Bir anda üzerinde gezen 'yeşil ışıklar saçan, uçağa benzemeyen, oldukça hızlı' bir cisim gördüğünü hava kontrolörüne bildirir ve kısa bir süre sonra iletişim kesilir. Daha önce bölgede yeşil ışıklar saçan bir cisimin varlığı ufo meraklılarınca rapor edilmesi olayın gizemini artırır. Pilotun kayboluşunun sebebine dair çeşitli tezler öne sürülmüş olsa da, olay hiçbir zaman açıklığa kavuşmamıştır.

9. Yeryüzüne işlenmiş kaynağı belirsiz desenler: Nazca Çizgileri

9. Yeryüzüne işlenmiş kaynağı belirsiz desenler: Nazca Çizgileri

Peru'da bulunan Nazca bölgesi ününü geniş bölgelere yapılmış ve kaynağı belirsiz çizimlere borçlu. 1920 yılında bir uçak seyahati sırasında fark edilen bölge, ms 200-700 yılları arasında varlığını sürdürdüğü düşünülen bir uygarlığa ev sahipliği yapmış. Nasıl ve ne amaçla yapıldığına dair farklı teoriler bulunan bu çizimler, maymun, lama, ağaç, örümcek, pelikan, yıldız, üçgen farklı desenlere sahip ve çok yüksekten bakıldığında anlaşılabilir bir şekilde görünüyor. Sert bir zeminde yer alması ve dünyanın en az yağış alan bölgelerinden birinde olması sebebiyle uzun yıllarca korunmuş. Zamanın imkanlarıyla balon vasıtasıyla yapıldığı, Nazca Çizgileri'nin meydana getirilişine dair en makul teori. Her gizemli olayda öne sürüldüğü gibi işin içinde 'ufo'ların' da olabileceğini unutmamak gerekiyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2938
1112
513
317
266
225
225
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın