Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçek Bir Kitapseverin Sıradan Bir Okuyucudan Ayrıldığı 16 Önemli Nokta

 > -
Abone ol

Bibliyofil seviyesindeyseniz mesela..

1. Sıradan okuyucu, kitabın sayfaları azaldıkça sevinip bir an önce bitsin isterken gerçek kitapsever -bir de kitabı çok sevdiyse- asla bitsin istemez.

2. Sıradan bir okuyucu, dalıp 4-5 sayfa boyunca okuduğunu anlamasa da okumaya devam ederken gerçek bir kitapsever geri dönüp anlamadığı sayfaları mutlaka tekrar okumaya özen gösterir.

3. Sıradan okuyucu, okuduğu kitabın yazarının sadece adını duymuşken gerçek kitapsever yazarın hayatını da diğer eserlerini de çok iyi biliyordur.

4. Sıradan okuyucu, kitabı okuduğunda sürekli dikkati dağılırken gerçek kitapsever kendini öyle bir kaptırır ki bazen birinin ona seslendiğini fark edemediği bile olur.

5. Sıradan bir okuyucu, bir kitabı ikinci kez okumayı vakit kaybı olarak görebilirken gerçek kitapsever rahatlıkla ikinci kez okuyabilir.

Hatta sayı daha da artabilir.

6. Sıradan okuyucu, kütüphanesini çoğu zaman dekor amaçlı doldururken gerçek kitapsever arşiv amaçlı doldurur.

Ve arada açıp bazı kısımları okur.

7. Sıradan okuyucu, kitaptan uyarlanan filmlerde filmin tarafını tutarken gerçek kitapsever çoğu zaman kitabın tarafında olur.

8. Sıradan okuyucu, arkadaşından ödünç aldığı kitabı aylar geçse de bitiremezken gerçek kitapsever birkaç günde bitirip teslim eder.

9. Sıradan bir okuyucuya hediye olarak kitap alındığında pek memnun kalmazken gerçek bir kitapsevere alındığında sevincinden havalara uçar.

10. Sıradan okuyucu için kalın kitapları okumaya başlaması zor gelirken gerçek kitapsever tereddüt etmeden başlayabilir.

11. Sıradan okuyucu tatile çıktığında bavula sığmayan kitapları götürmekten rahatlıkla vazgeçebilirken gerçek kitapsever kitapları uğruna giysilerinden bazılarını koymamayı göze alabilir.

12. Sıradan okuyucu çok boş kaldığında kitap okumaya başlarken gerçek kitapsever her yerde, her fırsatta rahatlıkla okuyabilir.

13. Sıradan okuyucu, filmi/dizisi çıktıktan sonra kitaptan haberdar olurken gerçek kitapsever öncesinden okuyup bitirmiştir bile.

14. Sıradan okuyucunun aldığı çoğu kitap market raflarından alınmışken gerçek kitapseverin kitapları kitapçıdan alınmıştır.

15. Sıradan okuyucu, sadece ekstradan parası olduğunda kitap alırken gerçek kitapsever cebindeki son parayı bir kitap almak için harcayabilir.

16. Sıradan okuyucu, sırf kitabın kapağını beğendiği için kitap alabiliyorken gerçek kitapsever için kapak tasarımının pek önemi yoktur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selinic

Ya ben serinin son kitabını seri bitmesin diye iki ay sonra okumuş,bittiğinde de hüngür hüngür ağlamış insanım. Arkadaşlarım dışarıda buluşalım dediğinde kitap için para biriktirdiğimi söyleyip onları eve davet eden insanım. Okuduğum kitapların filmi çıktığında filmdeki eksikleri görüp sinema salonunda sinir krizine giren insanım. Arkadaşım istemeye istemeye ödünç verdiğim kitabıma kahve döktüğünde onunla bir hafta küs kalan insanım. Lütfen.

ahunaz

5ci doğru. sevdiğim kitapları defalarca okumaktan mutluluk duya biliyorum

ummuhan.k.unsal

Yeri gelmişken yeni keşfettiğim bir sayfayı ben de sizlere önermiş olayım. Çok güzel bir uygulama

n.erkol

"kitapsever" :)

remziye28

kitap bitti diye hüngür hüngür ağladığımı hatırladım lawww... bi de paranın gözü kör olsun...

Görüş Bildir