Görüş Bildir

Genç Kızın Uygunsuz Görüntülerini Çekti, Videoyu Yayma Tehdidiyle Birlikte Oldu...

Haberler
> Genç Kızın Uygunsuz Görüntülerini Çekti, Videoyu Yayma Tehdidiyle Birlikte Oldu...

Mersin'de 23 yaşındaki H.G., 18 yaşındaki genç kızın uygunsuz görüntülerini gizlice çekti. Ardından da videoyu yayma tehdidiyle genç kızla birlikte oldu. Şantajcının arkadaşları da genç kızı kendilerine çağırdı. Görüntülerin yayıldığını öğrenen N.P., savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Mersin’in Erdemli ilçesinde annesiyle birlikte yaşayan 18 yaşındaki üniversite öğrencisi N.P., eski erkek arkadaşı H.G.’nin (23) müstehcen görüntülerini gizlice çekerek şantaj yaptığı ve daha sonra da bunları yayınladığı iddiasıyla 2020 Haziran ayında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Olay tarihinde 18 yaşından küçük olan genç kızın verilen takipsizlik kararına itiraz etmesinin ardından dava açılırken, ilk duruşma Mersin 21. Asliye Ceza Mahkemesinde 3 Mart 2021 tarihinde görüldü. Ancak, şüpheli H.G. askerlik görevini yerine getirdiği için duruşmaya katılmadı. Savcılık iddianamesinde, şüpheli için TCK’nın 226’ncı maddesi gereğince cezalandırılması istendi.

'Haberim olmadan görüntülerimi çekmiş'

'Haberim olmadan görüntülerimi çekmiş'

Genç kız, yaşadıklarını anlattı. Şüpheli ile Şubat 2019’da tanıştıklarını ve duygusal bir ilişkiye başladıklarını belirten N.P., “Sonra beni evine götürdü ve o zaman haberim olmadan görüntülerimi çekmiş. Daha sonra ben ayrılmak istediğimde ‘Benim evime geleceksin, benimle birlikte olacaksın, yoksa herkese ifşa ederim videoyu’ diyerek bana şantaj yapmaya başladı. 2019 Ağustos ayında gittiğimiz bir festivalde de yine şantajla beni evine çağırdı ve istismarda bulundu. Sonra arkadaşları mesaj atıp beni bir yerlere çağırmaya başladılar. Hiçbiriyle konuşmadım ve görüşmedim, çünkü amaçlarını biliyordum. Hepsinden uzak durdum” diye konuştu.

'Cezalandırılmalarını istiyorum'

'Cezalandırılmalarını istiyorum'

Şüphelinin Mayıs 2020’de videoyu ifşa ettiğini öğrendiğini aktaran genç kız, bunun üzerine haziran ayında savcılığa suç duyurusunda bulunarak şikayetçi olduğunu söyledi. Şüphelinin ve ortak arkadaşları M.K.’nin eylül ayında gözaltına alındıklarını dile getiren genç kız, “Dosyadaki diğer şüpheli M.K.’nin de videoyu ifşa ettiğini öğrendim. Ben bunları kanıtladım. Sonra adli kontrol kararıyla serbest bırakıldılar. Koruma kararı aldırttım ama onu da ihlal ettiler. Takipsizlik kararı verilmesini üzerine itiraz ettik ve itirazımız kabul edildi. Dava açıldı, ilk duruşmaya da gelmediler. Avukatı, şahsın askerde olduğunu söyledi. Asla vazgeçmeyeceğim, hiçbir şekilde susmayacağım. Ailemin, arkadaşlarımın desteğiyle bu süreci atlatmaya çalışıyorum. Artık daha dikkatli olacağım. İnşallah ceza alırlar. Cezalandırılmalarını istiyorum. O cezadan ders alsınlar ki, başka bir kadına, başka bir çocuğa aynı şeyi yapmasınlar” ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
189
35
24
11
9
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Herşey ortada kanıtlanmışta benim anlamadığım bu y.vşak nasıl ceza almaz.Nasıl adli kontrolle serbest kalır.Şantaj,özel hayatı ihlal var.eeee

demet saygılı

Çocuğa cinsel taciz...tehdit...görüntü ve mesajlar var... Yargı takipsizlik kararı vermiş! Hakim ve savcılar el ele vermiş bu millete cinnet geçirtmek için a... Devamını Gör

Organize iş o zaman. Çete mi olmuş bu piçler? İsimlerini gizlemeyin açıklayın diğer mağdurlar da ortaya çıkacaktır