Görüş Bildir
Haberler
Genç Kadının Adresini Paylaşıp Linç Çağrısı Yapmıştı: Yurtiçi Kargo, O Çalışanın Kovulduğunu Duyurdu

Genç Kadının Adresini Paylaşıp Linç Çağrısı Yapmıştı: Yurtiçi Kargo, O Çalışanın Kovulduğunu Duyurdu

Kadıköy'de, maske takmadığı gerekçesiyle polislerin darp ettiği Rana Batı'nın adresini kargo sisteminden bulup paylaşan ve linç çağrısı yapan Yurtiçi Kargo çalışanının iş akdi feshedildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yurtiçi Kargo'dan sosyal medya üzerinden Rana Batı'nın adres bilgilerini ifşa eden personeli ile ilgili ikinci bir açıklama geldi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Sistemlerimiz üzerinden cumartesi günü 'Rana Batı' ismini sorgulayan şahıs tespit edilmiş ve ilgili kişinin iş akdi feshedilmiştir. Şahsın, ilgili sorgulama ekranında Rana Batı'ya ait hiçbir dataya ulaşamadığı, Rana Batı isminde sahte bir profil oluşturduğu tespit edilmiştir. İlgili personel, bu yöntemle dataya ulaşmış gibi bir algı yarattığını da beyan etmiştir.

İş akdinin feshedilmesi dışında, kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacak olup gelişmeler şirketimiz tarafından yakından takip edilecektir/edilmektedir.

Yurtiçi Kargo'da tüm bilgileriniz güvendedir ve bu tarz ihlallere hiçbir zaman göz yumulmamış ve bundan sonra da asla göz yumulmayacaktır. Yurtiçi Kargo TS EN ISO 22301, TS EN ISO 27001 ve TS EN ISO 20000 belgeleri ile bilgi güvenliğini ve iş sürekliliğini garanti altına alan bu üç sertifikaya sahip ilk ve tek kargo şirketidir.'

Şirket tarafından dün yapılan açıklamada "Şirketimizle ilgili olup olmadığı hakkında net bir bilgi olmasa da olay araştırılmaktadır" denilmişti. 👇

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

İstanbul Kadıköy’de maske takmadığı gerekçesiyle polislerle tartışan sonrasında ise gözaltına alınan Rana Batı’nın görüntüleri sosyal medyada büyük yankı bulmuştu. 

Gelen tepkiler üzerine polis memurları görevden uzaklaştırılmış, bir süre sonra da yeniden görevlerine iade edilmişti.

Detaylar için 👇

Polislerin görevlerine iadesiyle ilgili tartışmalar devam ederken Yurtiçi Kargo'da çalıştığı belirtilen bir kişi müşteri veri sisteminden Rana Batı'nın adresini elde etti. Çalışan, daha sonra linç çağrısında bulundu.

Rana Batı’nın ele geçirildiği belirtilen Instagram hesabından yapılan paylaşımlarda şu ifadeler kullanılmıştı:

  • Hesap bendedir dostlar. Sadece bir kaç saat içinde bu soysuz kızın numara ve adresini paylaşacağım.

  • Artık gider evinden mi alırsınız bilemem, beni mahkemeye verdiğinde hep beraber adliyeye gidiyoruz.

  • Bir dakikada 500 kişi adresi at yazdı. Cidden sonu kötü olacak. Sistem açılsın paylaşacağım zaten.

  • Bu kız ya Türk milletinden özür dileyerek video çeker atar paylaşırım ya da adresini paylaşır siz gerekeni yaparsınız. 1 saat vakti var.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
170
111
36
6
6
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Metin Uzun

Kargo firmasi acik adresini paylassin hep beraber bir ziyarete gidelim. Bakalim sosyal medyada linc cagrisi yapmak nasil oluyormus gosterelim. Kadindir susar... Devamını Gör

ozan

umarım takip edilir ve adli işlemde gerçekleşir

1buket_er

Burada bu kızın yaşadığı tek şey farklı tarzı olduğu için polisin onu seçmiş olması. Maske takmama kimlik sorma geçin bunları hepsi hikaye. Elinizi vicdanını... Devamını Gör