Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Geleceğe Dair Taşıdığı Kaygılar Sonucu Psikolojisi Bozulan Sanatçıdan 12 Rahatsız Fotoğraf

 > -
Abone ol

Edward Honaker henüz 21 yaşında. Geleceğiyle ilgili taşıdığı gereksiz kaygılar sonucu anı yaşayamadığını fark eden ve bir uzmana başvuran Edward'a, 2 sene önce depresyon ve anksiyete bozukluğu tanısı konulmuş. 

Anksiyete bozukluğu en genel tanımı ile kişinin kaygılarını ve endişelerini kontrol edememesi; aklını, zihnini, ruhunu mahvetmesidir. 

Edward tanının konulduğu günden beri, yaşadığı duygusal devinimleri fotoğraf dili ile anlatıyor.

Hem de mükemmel bir şekilde..

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...

1. Zihinsel İşkence

Edward, yaşadıklarının zihinsel anlamda kendisine işkence olduğunun farkında. Fakat, tanı konulduktan sonra pes etmemiş ve fotoğrafçılıkla ilgilenmeye, yaşadıklarını fotoğraf dili ile yansıtmaya yönelmiş.

2. Suda Rejenerasyon

Yaşadığı zihin karmaşasını birçok yönden anlatmaya çalışan Edward, bu çalışmalarının kendisi gibi depresif hastalara yardımcı olacağını düşünüyor.

3. Yardım İsteği

Edward'ın yüzü depresif bozuklukla mücadele etmek zorunda olan ve hiç kimse tarafından bir yardım dokunulmayan bir insanın ruh halini hatırlatır şekilde bulanık fotoğraflanmış.

''Seni sen yapan zihnindir ve zihninin zayıflaması gerçekten korkutucudur..'' diye de not almış Edward..

4. Derin Korkular

21 yaşındaki fotoğrafçı, bu fotoğrafta kendisini bir gölün içerisinde ve elinde bir balon tutarken fotoğrafladı. 

Aktarmak istediği duygu ise: İntihar..

5. Harmanlanmış Arka Plan

Harmanlanmış Arka Plan
Harmanlanmış Arka Plan

Edward, depresif ruh halinin getirdiği bilinç dışı zorlanmaların insanda yarattığı bulanık zihni ve yarattığı duyguları aktarmaya çalışmış.

6. Zihin Boğulması

Dibe Çöküş olarak da isimlendirilen bu fotoğrafta Edward, bir küvetin içerisinde ve yüzü bulanık bir şekilde fotoğraflanmış.

7. Deri ve Kemikler

Edward'ın yanında duran bu solgun çiçek, onun omurgasını vurgulamakta. 

Kaygılarını ve endişelerini kontrol edemeyen; bu düşüncelerin gereksiz zincir reaksiyonları ile ruhunu, aklını ve bedenini mahveden bir insan...

8. Ruh Hastası

Edward aynaya bakıyor fakat aynada gördüğü yüz ona ait değil, sanki onun yerini almış başka bir ruha ait. 

Bulanık..

9. Trajedi Dolu Büyük Gün

Anksiyete bozukluğundan muzdarip olanların sıklıkla deneyimledikleri bir şey de hissettikleri duyguların anlık ve hızlı değişimi. Sanki duygular bir roller coaster'a binmiş, çok hızlı bir şekilde zihinler arasında geziniyor...

10. Beyaz Boşluk

Depresif duygular, büyük bir beyaz boşluğun içerisinde, kafanı yukarı çevirip bu boşluğu seyretmek gibi..

Boş...

11. Korkunç Düşünceler

Edward, zihinsel anlamda yaşadığı düşüş, boğulma ve uyku hallerini bu şekilde fotoğraflamış ve uyku halinde yaşadığı bu kötü düşüşleri anlatmış.

12. İlham

Çalışmalarının sosyal medyada yayılmasından sonra birçok kişiden tebrik ve teşekkür mesajları alan Edward, asla vazgeçmemek gerektiğini ve her sorun gibi, bu depresif halin de üstesinden gelinebileceği mesajını herkesle paylaştı..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

4 teki derin korkular adını verdiği foto -sondaki intihar kelimesi rahatsız edici olsada- çok hoş geldi bana içlerinde en beğendiğim o oldu diğerleride güzel ne bileyim ya bende de mi aksiyete var diye şüpheye düştüm lan şimdi pesimist bi yapım var gerçi

esralee

bnce çok hoş

kittykattypery

Bence çektiği fotoğraflar çok güzel ve anlamlı.

beyazgozluksefa

Anlatımı hayran bıraktı.

blackspongebob

adam da çok yakışıklı bu arada :D

Görüş Bildir