Görüş Bildir
Haberler
Gazeteci-Yazar Tarık Dursun Hayatını Kaybetti

Gazeteci-Yazar Tarık Dursun Hayatını Kaybetti

Onedio Medya
12.08.2015 - 10:26

Gazeteci-yazar ve şair Tarık Dursun Kakınç İzmir'de hayatını kaybetti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nden yapılan açıklamaya göre, bir süredir yaşamını Foça ve Karşıyaka'da sürdüren Kakınç (84),  tedavi gördüğü Alsancak Devlet Hastanesinde akciğer yetmezliği nedeniyle vefat etti.

Parkinson tedavisi gören Kakınç, dün durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırılmıştı.

Anadolu Gazetesi, Yeni Gün, Ankara Ulus, Yeni İstanbul ve Vatan gazetelerinde günlük yazılar, Pazar Postası ve Akis dergilerinde sinema eleştirileri yazan, senaryo yazıp rejisörlük yapan Tarık Dursun K, sanat dergileri de çıkardı. Şiirle başladığı yazın hayatına hikayeyle devam eden Tarık Dursun, sanatın hemen her dalında eserler verdi. Romanlar, denemeler, eleştiriler, çocuk kitapları yazan, Tarık Dursun, çeviri de yaptı.

1961 Türk Dil Kurumu Hikaye Ödülü, 1967 Sait Faik Hikaye Armağanı, 1984 Orhan Kemal Roman Armağanı, 1985 Sait Faik Hikaye Armağanı, 1987 Türkiye İş Bankası Büyük Edebiyat Ödülü, 1991 Yunus Nadi Roman Armağanı, 2006 Sedat Simavi Edebiyat Ödülü'nü kazanan Tarık Dursun K, geçtiğimiz yıl İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onur Üyeliği'ne alınmıştı.

Tarık Dursun K'nın Çarşamba günü Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'ndeki cenaze namazından sonra Çiğli Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanacağını açıkladı.

AA ve Sputnik Türkiye

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0