Görüş Bildir
Haberler
Gazeteci Murat Yetkin'den 'Gara' Yorumu: '13 Şehit Olayı Ankara'da Bazı Koltuklara Mal Olabilir'

Gazeteci Murat Yetkin'den 'Gara' Yorumu: '13 Şehit Olayı Ankara'da Bazı Koltuklara Mal Olabilir'

Batuhan
18.02.2021 - 08:58

Gazeteci Murat Yetkin, Hulusi Akar, Süleyman Soylu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarını değerlendirerek PKK'nın 13 vatandaşı öldürmesinin Ankara'da bazı koltuklara mal olabileceğini söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gazeteci Murat Yetkin, dün akşam Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun TBMM’deki bilgilendirmelerinin ardından 13 vatandaşın öldürülmesine ilişkin bir yazı kaleme aldı.

"Başaramadık diyorsan sorumlusu kim?"

"Başaramadık diyorsan sorumlusu kim?"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Akar ve Bakan Soylu’nun konuşmalarını değerlendiren Yetkin, “Baştan söyleyelim. Ama iki gün, ama iki hafta, ama iki ay. Yakın bir süre içinde 13 şehit olayı Ankara’da bazı koltuklara mal olabilir. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16 Şubat’ta Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştükten sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a 'Başaramadık diyorsan sorumlusu kim?' diye sorması boşuna değildi” ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmaları ne anlama geliyor?

Erdoğan'ın konuşmaları ne anlama geliyor?

yetkinreport.com’da yer alan yazıda, ‘Gara operasyonunun’ PKK’ya yönelik mi yoksa rehin kurtarma operasyonu mu olduğu incelendi.

Erdoğan’ın 15 Şubat’ta AK Parti Rize İl Kongresinde yaptığı konuşmayı hatırlatan Yetkin, “Cumhurbaşkanının bu sözlerinden Gara operasyonunun PKK’nın elindeki 'esir' vatandaşları kurtarmak için yapıldığı anlaşılıyor” ifadelerini kullandı.

Erdoğan o konuşmada, “Bu kardeşlerimizin bir kısmı beş yıl, bir kısmı altı yıl bu teröristlerin ellerinde esirdi. O günden bugüne bu kardeşlerimizi nasıl bu terörist alçakların elinden kurtaracağız, hep bunun hesabını yaptık, çok uğraştık. En son bu operasyonların yapıldığı gece artık bu operasyonları yapmak suretiyle bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik. Ve gerek Savunma Bakanım gerek Genelkurmay Başkanım gerek Millî İstihbarat, gerek polis, hep birlikte yapılan çalışmalar neticesinde adım atıldı. Ama gel gör ki başaramadık” demişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Resho

Pardon da bu ülkede eski Ekonomi bakanı ekonomiyi yıllarca mahvetmesine rağmen başarısızlıktan ziyade aile içi sıkıntılardan dolayı görevinden alındı. Bu ola... Devamını Gör

Saffet Filiz

Görevinden alınmadı ayrıldı.

Saadet Karaboğa

"13 vatandaşın öldürülmesi" cümleye bak. "vatandaş", "öldürülmesi" vay be arkadaş. Sırf sivil hâlde alındıkları için mi vatandaş oldu o askerlerimiz, o kahra... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Murat Yetkin'e bayılıyorum .Tam bir Wallstreet çakalı. Öyle bir yorum yapar ki yeriyor mu övüyor mu belli olmaz. O yüzden de her devirde kayığını yürütür. Cü... Devamını Gör