Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Game of Thrones'un 6. Sezonuna Geri Sayım Yaparken Şimdiye Kadar Öğrenebildiklerimiz

 > 
374PAYLAŞIM

SPOILER!!!!!!

Diziyi izlemeyen, henüz başlayan, spoiler yemekten bıktım ya da komplo teorileriyle aklımızı karıştırmayın arkadaş diyenler geri dursun!

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/robinedds/winter...

1. Ian McShane dizide rol alacak; ama hangi rol henüz bilemiyoruz.

Dizi, az ya da çok kitapları bir şekilde ucundan yakalıyor; bu yüzden yapımcılar kartlarını hiç olmadığı kadar kapalı oynuyorlar. Çünkü kadroda yapılan her değişiklik o kadar büyük yankı topluyor ki diziyi geride bırakıyor. Deadwood yıldızını hangi rolde ekranda göreceğimiz de halen belirsiz.

Entertainment Weekly'ye göre McShane, oldukça önemli bir rolü üstlenecek; ancak tüm sezon boyunca ekranlarda da bir o kadar az görünecek. McShane'in Sam'in babası Randyll Tarly'yi canlandıracak olması ise en yaygın görüş. Diğer iddiaya göre ise Theon'un amcası Euron Greyjoy'u da canlandırması muhtemel. Şimdilik bilemiyoruz.

2. Euron Greyjoy rolünü, Danimarkalı aktör Pilou Asbæk üstlenecek.

Okuyucular, Demir Adalar'ın dizide şimdiye kadar üstünkörü işlendiğini biliyor; fakat bu gidişat değişmek üzere. Kast için korsan-vari bir karakter aranırken, Euron'un görünüşüne uygun bir oyuncu bulmak ekibi zorlamış olacak ki bu rolü alacağı konuşulmaya başlandı.

Kitaplara göre Euron Greyjoy, tüm mürettebatının dilini koparmış olan bir gemi kaptanıdır. Sırf bu yüzden bile epey meraklandık şimdiden.

3. Theon evine dönüyor.

İlk iki sezonda üstünkörü geçilen Demir Adalar, bu sezon dikkatleri üzerine çekiyor gibi görülüyor. Özgürlüğüne yeni yeni kavuşan Theon/Reek karakterinin evine geri döneceği konuşuluyor.

Diğer iddialara göre de Theon'a kız kardeşi Yara ve amcası Euron da eşlik edecek.

Theon ve Yara tekrar bir arada.

Theon'u son gördüğümüzde Sansa ile duvardan atlamıştı. Şimdi ise asıl soru şu: Acaba Sansa da onunla mı gidiyor?

4. Ned Stark geri dönüyor; ama bildiğimiz haliyle değil.

Ned Stark geri dönüyor; ama bildiğimiz haliyle değil.
Ned Stark geri dönüyor; ama bildiğimiz haliyle değil.

Şimdiye kadar Sean Bean'in dönüşüyle ilgili herhangi bir haberle karşılaşmadık. Ümitlerimiz kırılmadı değil. Watchers on the Wall'un diğer iddiasına göre Ned'in daha genç versiyonuyla karşı karşıyayız: 13 yaşındaki İngiliz aktör Sebastian Croft.

5. sezonun başlarında Cercei'yi de geriye dönük olarak görmüştük, geçmişe dönük bunun gibi daha çok sahnenin olacağı sinyalini de o zaman yakaladık. Birkaç ay önce de oyuncu kadrosu için genç erkeklerden oluşan üçlü bir grup arayışına girilmişti, özellikle kuzey aksanlı olması beklenen oyuncuların en küçüğünün yeşil gözlü olması gerekiyordu; tıpkı Sean Bean gibi. Croft'un Ned'i canlandıracağını varsayarsak aynı yaştaki iri gencin Robert Baratheon, daha büyüğünün de Ned'in abisi Brandon olacağını düşünüyoruz.

5. Sean Bean hayranları hemen ümitsizliğe kapılmasın.

Geçen ay yapılan açıklamalara göre, filmin çekileceği yeni yerlerden bir İspanya Guadalajara'daki Zafra Kalesi olacak. Kitabı takip edenlere göre bu kale efsanevi Tower of Joy ile büyük bir benzerlik gösteriyor.

Kitap okumayanlar bu kalenin önemini çok fazla bilmese de, eğer söylendiği gibi Tower of Joy ile karşılaşacaksak, Ned Stark'ı tekrar görmemiz de büyük bir olasılık. Kuledeki olaylar tam 17 yıl önce geçiyor; bu yüzden de ya yeni bir Ned Stark ile tanışacağız ya da Sean Bean makyajlı hali ile tekrar izleyiciyle buluşacak.

6. Görünüşe göre Richard E Grant da dizinin yeni sezonunda görülecek.

İngiliz aktörün, özgeçmişine Game of Thrones'u eklemesi de Watchers on the Wall'un gözünden kaçmamış. Fakat daha sonra nedendir bilinmez, aynı sayfadaki yazı kaldırılmış. Ya birileri dalga geçiyor ya da aktör yapımcılar tarafından uyarılmış ki yazıyı kaldırmış olacak. 

Peki kimi canlandıracak? Açıkçası çok da fikrimiz yok. Seyircinin gönlünden geçen ise geçmişe dönük sahnelerde aktörü 'Deli Kral' (Mad King) olarak görmek.

7. Teyit edilen haberlere göre Hogwarts öğrencisi aktör, Samwell Tarly'nin kardeşi rolüyle karşımıza çıkıyor.

Teyit edilen haberlere göre Hogwarts öğrencisi aktör, Samwell Tarly'nin kardeşi rolüyle karşımıza çıkıyor.
Teyit edilen haberlere göre Hogwarts öğrencisi aktör, Samwell Tarly'nin kardeşi rolüyle karşımıza çıkıyor.

Harry Potter filmlerindeki kendini beğenmiş Quidditch oyuncusu Cormac Mclaggen'ı anımsarsınız. 28 yaşındaki oyuncu Freddie Stroma artık Game of Thrones'da Samwell'in kardeşi rolüyle karşımızda.

Sam'in babası Randyll Tarly tarafından değersiz bir varis olarak sayılmasından sonra, Sam duvara gönderilmişti. Kardeşi Dickon da Tarly Hanesinin yasal varisi durumuna gelmişti.

8. Horn Hill bu şekilde görünecek.

Son gördüğümüzde Sam, üstad olmak için Gilly ve bebeği ile birlikte Hisar'a yola çıkmıştı. Hisar da Sam'in çocukluğunun geçtiği Horn Hill'e oldukça yakın. İspanya'daki Santa Florentina Kalesinin de Horn Hill olacağı doğrulandığına göre, bu sezon Sam'in geçmişe daha yakından göz atacağız.

9. Üç gözlü kuzgun rolünü Max Von Sydow devralıyor.

Üç gözlü kuzgun rolünü Max Von Sydow devralıyor.
Üç gözlü kuzgun rolünü Max Von Sydow devralıyor.

4. sezonun finalinde Bran, Meere ve Hodor sonunda insan formundaki üç gözlü kuzgunla tanışabilmişlerdi. Geçen ayın haberine göre de kuzgun rolündeki oyuncuda değişikliğe gidildi ve rolün yeni sahibi İsveç, Fransa kökenli oyuncu Max Von Sydow oldu. Rolü başarılı ve tecrübeli bir oyuncunun alması da oynayacağı karakterin önemli bir rolde olduğu söylentilerini beraberinde getirdi.

10. Bran ve Hodor geri dönüyor!

Bran'in 6. sezon için döneceği bilinse de, oyuncu Isaac Hempstead Wright (Bran) ve Kriatian Nairn'in (Hodor) geçen ay Belfast'da paylaştığı bu fotoğraf haberleri doğruladı. 

Bran'in üç gözlü kuzgundan öğreneceği yetenekler sayesinde, geçmişe dönüp Ned Stark'ın gençliğini ve Tower of Joy'da yaşananları görmeyi umuyoruz.

11. Görünüşe göre sete geri dönen tek Stark Bran değil.

3. sezondan beri görünmeyen Rickon'un da ekrana geleceği düşünülüyor. Art Parkinson (Rickon) ve Natalia Tena (Osha) da geçen ay Belfast'da görüntülenmiş zira. Sonunda, üç yıl aradan sonra yaşayan tüm Starklar birleşiyor gibi duruyor.

12. Arya hala kör maalesef.

Genç oyuncunun Instagram hesabından bu haberi almış bulunuyoruz. Fakat gözünde lensleri olmadan da bazı sahnelere katıldığı haberlerini aldıktan sonra, ilerleyen bölümlerde düzeleceğini tahmin ediyoruz.

13. Hırvatistan'da çekim olmayacak.

2. sezondan beri Hırvatistan'ın Dubrovnik kenti Kral'ın Şehri (King's Landing) olarak kullanılıyordu. HBO'nun yeni haberine göre de 6. sezon çekimlerinde Dubrovnik kullanılmayacak.

Yani bu sezon Kral'ın Şehri'ni görmeyecek miyiz? Bilemiyoruz. Cercei, Tommen, Margaery, Loras, Serçe Parmak ve diğerleri hep orada kaldı. Başlarına ne gelecek görebilecek miyiz meçhul.

Diğer bir ihtimal de bu çekimlerin stüdyoda yapılacak olması.

14. 6. Sezondan sonra iki sezon daha olması muhtemel.

7 sezonluk anlaşma imzalayan oyuncuların çoğu, bu sezonun sondan bir önceki sezon olacağını düşünüyordu. Ta ki HBO'dan Michael Lombardo'nun 8 sezon planladıklarını açıklamasına kadar.

Kafamızda da sürüyle düşünce var: Dany sonunda Westeros'a gelecek, Jon Snow diriecek ve muhteşem bir savaşa imza atacak, daha sonra Dany ile tanışacak gibi. Tabi ki bunlar üç sezonda olabileceklerin ufak bir kısmı.

15. Jon Snow kesin/ büyük ihtimalle/ belki/ bir ümit geri dönecek. Ya da tam tersi :(

Kit Harington'ın Belfast'da olup olmadığı (orada) ya da saçını kestirip kestirmediği (kestirmedi) tartışmalarının önüne geçilemiyor. Saçını kestirmemesi, cenaze töreni gibi ufak bir rol alacağını düşündürüyor. Yoksa ikide bir sete gidip gelmezdi! Kim bilir...

R+L=J teorisine gelecek olursak da bu kadar önemli bir karakterin ölmeyeceğini düşünmemiz normal. Belki Melisandre bir umut el atacak ve Jon'u diriltecek, white walker olacak ya da belki kurdunun bedenine girecek. Ama bir şekilde dönecek! Öyle olması en büyük temennimiz şimdilik.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sonbaharim

drogonu tekrar istiyorum :(

yusuf-aktulum

Khalessi duymasın :D

suleyman081

dostum bu dizi bir harika izlemeyen varsa izlesin diziyi 4 sefer seyrettim tekrar tekrar .D çok güzellllllllllll

quantum

8 sezon ideal. Şöyle görkemli bir final bekliyorum GoT'tan.

cukkacukka

jon snow cenaze çekimleri için döndü

paazen

ned stark tan beri hiçbir ölüme şaşırmıyorum.. geri gelecek bir ölü varsa o da ned stark olmalı bence :)) ve evet starklar toplansın artık

Görüş Bildir